Top 5: visvairāk mettieši Latvijas izlases spēlē

Reinis Alksnājs
Ievietots 25.02.21.

Ielūkosimies Latvijas izlašu (U-17+) spēlēs pēdējo gadu laikā un izcelsim piecas spēles, kuros laukumā izgāja visvairāk FS Metta futbolisti.

Pēdējo gadu laikā FS Metta futbolisti bijuši stabilas vērtības Latvijas jauniešu valstsvienībās. Pirms top 5 sākuma piedāvājam iespēju aplūkot interesantas statistikas.

Latvijas U-17:

 • FS Metta futbolisti ir piedalījušies katrā spēlē kopš 2016. gada (64 spēles);
 • 2017. gadā katrā spēlē laukumā izgāja vismaz pieci mettieši (13 spēles);
 • Kopā 29 FS Metta futbolisti ir pārstāvējuši izlasi šajā vecuma grupā.

Latvijas U-18:

 • FS Metta futbolisti ir piedalījušies katrā spēlē kopš 2017. gada (13 spēles);
 • 2018. gada divās jūlija spēlēs pret Islandi izgāja pieci un seši mettieši. Jāpiemin, ka abos mačos sākumsastāvā bija arī METTAs sistēmā pabijušais Niks Dusalijevs;
 • Kopā 20 FS Metta futbolisti ir pārstāvējuši izlasi šajā vecuma grupā.

Latvijas U-19:

 • FS Metta futbolisti ir piedalījušies katrā spēlē kopš 2018. gada 6. jūnija (24 spēlēs);
 • 2019. gadā katrā spēlē, izņemot vienā, izgāja vismaz pieci mettieši (10 no 11 spēlēm);
 • Kopā 16 FS Metta futbolisti ir pārstāvējuši izlasi šajā vecuma grupā.

Latvijas U-21:

 • FS Metta futbolisti ir piedalījušies katrā spēlē kopš 2016. gada 31. maija, izņemot vienā (34 no 35 spēles). Pat tajā sākumsastāvā devās METTAs akadēmijas audzēknis Dmitrijs Zelenkovs;
 • 2018. gada 7. septembra Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē pret Ukrainu sākumsastāvā devās četri FK Metta spēlētāji;
 • Kopā 17 FK Metta futbolisti ir pārstāvējuši izlasi šajā vecuma grupā.

Latvijas izlase:

 • Kopā pieci FK Metta futbolisti ir piedalījušies vismaz vienā spēlē – Raimonds Krollis, Vladislavs Fjodorovs, Ņikita Ivanovs, Eduards Emsis un Dāvis Indrāns
 • 2018. gada 3. februārī pret Dienvidkoreju piedalījās četri zaļi-baltie, bet vēl viens palika uz soliņa – Krists Kristers Gulbis.

Topa sadalījumam prioritāte tika dota, protams, mettiešu kopskaitam, vecuma grupas līmenim un METTAs spēlētājiem sākumsastāvā (tādā secībā).


5) 6 sākumsastāvā, 2 uz maiņu – Latvija U-17 pret Slovākija U-17 (16.08.2017)

Šis bija otrā spēle Latvijas futbola vēsturē, kurā laukumā izgāja astoņi FS Metta futbolisti.

Aizsardzībā devās Oskars Bambals (#16), Daniels Federovičs (#18), Gabriels Kirkils (#20), pussargu trio spēlēja Rihards Ozoliņš (#6), uzbrukumā izgāja Renārs Varslavāns (#7) un Aleksejs Krjukovičs (blakus vārtsargam), bet uz maiņu nāca Normunds Uldriķis un Aleksandrs Kartišovs.

Latvijas U-17 izlase ielaida pašā spēles galotnē un cieta sāpīgu zaudējumu Viktora Banņikova piemiņas turnīra spēlē pret Slovākijas vienaudžiem (1:2).

Jāpiemin, ka dienu vēlāk latvieši satikās ar Izrāelu. Arī tajā mačā piedalījās astoņi METTAs pārstāvji, no kuriem četri izgāja sākumsastāvā.


4) 7 sākumsastāvā, 1 uz maiņu – Latvija U-17 pret Ukraina U-17 (26.08.2019)

Pirms diviem gadiem Viktora Banņikova piemiņas turnīrā pret Ukrainu sākumsastāvā tika iekļauts atkārtots rekords FS Metta audzēkņu.

Vārtus sargāja Kristers Kļava, aizsardzībā spēlēja Roberts Hons (#3), kapteinis Kārlis Vilnis (#4) un Jegors Novikovs (#13), debitants Lūkass Vapne (#10) ieņēma desmitā numura pozīciju, uzbrukumā spēlēja Ričards Bušmeisters (#24) un Artjoms Puzirevskis (#17), bet vienīgais no rezervistu soliņa spēli sāka Kristofers Rēķis. Pieteikumā bija arī Mikus Vasiļevskis un Alekss Kaikins, uzstādot rekordu par FS Metta futbolistiem pieteikumā.

Diemžēl arī šajā spēlē Latvijas U-17 cieta 1:2 zaudējumu. Vienīgos latviešu vārtus guva Vapne, kurš veiksmīgi realizēja 11 metru soda sitienu. Negatīvi no studentiem gan atzīmējās Kārlis Vilnis, kurš pēc neveiksmīga izklupiena nopelnīja sarkano kartīti pašā spēles izskaņā.


3) 3 sākumsastāvā, 5 uz maiņu – Latvija U-19 pret Armēnija U-19 (24.03.2019)

Otrajā pārbaudes mačā trīs dienu laikā pret Armēnijas U-19 izlasi, Latvija sākumsastāvā izlaida trīs zaļi-baltos – Uldriķi (#20) un Kirkilu aizsardzībā, un Jēkabu Lagūnu aiz smailes uzbrucēja. Savukārt rezervistu soliņam tika pieteikti pieci mettiešiFedorovičs, Ozoliņš (#14), Varslavāns (labajā pusē), Krjukovičs un Krollis – , no kuriem visi tika izlaisti laukumā otrajā puslaikā.

Latvija izcīnīja 3:1 uzvaru un ar vārtiem atzīmējā gan Lagūns, gan Krjukovičs. Abiem tie bija pirmie valstsvienības U-19 līmenī.


2) 6 sākumsastāvā, 2 uz maiņu – Latvija U-19 pret Armēnija U-19 (22.03.2019)

Visi iepriekšējā iedaļā minētie spēlētāji tika iekļauti arī divas dienas iepriekš notikušajā mačā pret Armēniju. Arī šajā spēlē aizsardzībā devās Kirkils (#4), kuram blakus bija Fedorovičs (pa labi no #8), starp pussargiem spēlēja Ozoliņš (#14), uzbrukumā izgāja Krjukovičs (#19), Krollis (#7) un Varslavāns (#15), bet pretēji iepriekš minētajam mačam – Uldriķis un Lagūns devās uz maiņu.

Šī spēle noslēdzās bez uzvarētāja – 1:1. Vienīgos Latvijas vārtus iesita izlases debitants Krollis, kurš bija precīzs no pašas vārtu priekšas.

Fedorovičs, Kirkils, Ozoliņš, Lagūns, Krollis un Krjukovičs tā gada oktobrī tika izsaukti uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm. Visi seši piedalījās katrā no trīs spēlēm, bet Ozoliņš vilka izlases kapteiņa apsēju. Ar vārtiem un rezultatīvo piespēli izcēlās Krollis un Lagūns.


1) 7 sākumsastāvā, 2 uz maiņu – Latvija U-17 pret Somija U-17 (02.07.2017)

Līdz šim brīdim vienīgā Latvijas izlases spēle ar deviņiem FS Metta futbolistiem laukumā notika 2017. gadā pret Somiju.

Savu vienīgo maču U-17 līmenī aizvadīja vārtsargs Sorokins, viņam priekšā palīdzēji aizsargi Fedorovičs (#18), Uldriķis (#10) un Bambals (#16), kā ierasts laukuma vidusdaļā strādāja Ozoliņš (#6), bet uzbrukumā spēlēja Kartišovs (#21) un Krjukovičs (pa kreisi no Fedoroviča). Kirkils un Varslavāns laukumā devās otrajā puslaikā.

Varslavāns iesita Latvijas vienīgos vārtus 1:2 zaudējumā un diemžēl sarkanbaltsarkanajiem bija jāsamierinās ar trešo vietu Baltijas kausā.

Visus minētos mettiešus izsauca arī uz tā gada Eiropas kvalifikācijas spēlēm.

Visi foto ņemti no LFF arhīva.