Noslēgusies “Milan Junior Camp 2016” (+foto, video)

Laura Melne
Ievietots 31.10.16.

No 24. līdz 28. oktobrim Elektrum Olimpiskajā centrā notika Itālijas A sērija kluba AC Milan futbola nometne, kas jau astoto gadu notiek sadarbībā ar Futbola skolu METTA. Uz svinīgo noslēguma pasākumu, kurā gan tika paziņots nometnes labākais spēlētājs, gan pie piemiņas veltēm tika pilnīgi visi tās dalibnieki, tika aicinātas arī visu jauno futbolistu ģimenes.

Šogad nometnē piedalījās 73 dalībnieki vecumā no sešiem līdz divpadsmit gadiem, kas skolēnu rudens brīvdienās veltīja savu futbola prasmju attīstīšanai. Uz nometni no Itālijas ieradusies jau labi zināmā individuālās tehnikas trenere Elizabete Spina, kā arī augstākā līmeņa AC Milan tehniskais direktors Amauro Ardizzone, kurš ir arī viens no galvenajiem skautiem AC Milan jaunatnes sektorā, kā arī papildus augstākajai futbola izglītībā Amauro ir ieguvis maģistra grādu sporta psiholoģijā.

Nometnes noslēguma pasākumu atklāja FS Metta līdzdibinātājs Ģirts Mihelsons, norādot, ka FS Metta ir patiess lepnums par sadarbību ar AC Milan aizvadītajos astoņos gados, kā arī prieks dalīties idejās ar šādu pasaules līmeņa organizāciju. Tāpat tika izteikta pateicība gan nometnes dalībniekiem, gan viņu vecākiem, kā arī nometnes atbalstītājiem.

AC Milan pārstāvis Stefano Chiussi uzsvēra, ka nometne šogad sasniegusi vairākus rekordus – uzstādīts dalībnieku skaita rekords, 8. reizi bez pārtraukumiem nometne notiek Rīgā. Stefano izcēla abu Itālijas treneru milzīgo pieredzi un profesionalitāti, kā arī atgādināja par Dmitriju Zelenkovu, kurš savulaik tika pamanīts tieši šajā nometnē un šogad pārcēlās uz itālijas akadēmiju.

Amauro Ardizzone norādīja, ka šajā nedēļā tika strādāts atbilstoši “AC Milan” sistēmas metodēm, kas tiek izmantotas darbā ar 50 tūkstošiem bērniem visā pasaulē. Viņš norādīja, ka futbolistiem vissvarīgākais ir cieņa un disciplīna. Protams, liela nozīme ir arī tehniskajām un taktiskajām lietām, taču bez cieņas un disciplīnas ir sarežģīti kļūt par labu cilvēku un spēlētāju. Visu nometnes uzdevumu mērķis bija ne tikai uzlabot tehniku, bet arī psiholoģiju un mentalitāti, lai ļautu futbolistam pašam pieņemt labāko lēmumu, veidojot domājošu spēlētāju.

Elizabete Spina uzsvēra, ka pirms 8 gadiem saskatījusi lielu atšķirību starp Latvijas un Itālijas futbola sistēmas līmeni, taču šobrīd tā vairs neesot. To, ka nometnes kvalitātes līmenis ar katru gadu pieaug, treneri uzsvēra arī sakot, ka šogad bija ļoti sarežģīti izvēlēties nometnes labāko spēlētāju, kurš savā īpašumā saņēma AC Milan vārtsarga Džanluidži Donnarummas kreklu.

Par nometnes vērtīgāko spēlētāju tika atzīts ventspilnieks Rainers Pētersons.

FOTO atskats uz Milan Junior Camp 2016: ŠEIT

VIDEO ieskats Milan Junior Camp 2016: