Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-18 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 17.11.23.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-18 vecuma komandas.

Šogad U-18 vecuma grupā (2005. gadā dzimušie futbolisti un jaunāki) FS Metta startēja Elites grupas sacensībās, bet sadarbības klubs Skanstes SK – Meistarības grupas sacensībās.

Elites grupā čempionāts šogad tika aizvadīts divu apļa turnīrā, bet paralēli liela daļa šī vecuma futbolisti piedalās arī Optibet Nākotnes līgas sacensībās.

Sacensības tika aizvadītas 11 komandu konkurencē, un FS Metta cīnījās pret BFC Daugavpils, FS Jelgava, JDFS Alberts, Riga FC Academy, Liepājas FS, FK Tukums 2000/TSS, SK Super Nova, RFS Academy, Rīgas FS un JFK Daugava komandām.

Mettieši aizvadītajās 20 spēlēs izcīnīja 11 uzvaras, trīs reizes spēlēja neizšķirti, kā arī 6 reizes piedzīvoja zaudējumu. Vārtu attiecība – 51:25.

Tas deva 5. vietu turnīra tabulā, bet 3. vietā esošais JDFS Alberts atradās 6 punktu attālumā.

Starp Top 20 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās četri FS Metta futbolisti: Robins Stērninieks un Ralfs Pakulis ar 9 vārtu guvumiem, kā arī Viestards Hibšmanis un Alans Kangars ar attiecīgi 7 un 6 vārtiem.

Jāatzīmē, ka no U-18 čempionātā pieteiktajiem futbolistiem Linards Liepiņš, Alans Kangars, Ivans Smirnovs, Hugo Jesse un Markuss Ivulāns tika izsaukti arī uz Latvijas U-19 izlases kvalifikācijas ciklu, kurā tika nodrošināta vieta Elites kārtā.

Tikmēr Skanstes SK Meistarības grupas sacīkstēs aizvadīja 12 spēles (pa divām pret AFA Olaine, Valmiera FC/VSS, Talsu NSS, FK Priekuļi/Vidzemes FC, Rēzekne un FS Jelgava).

Sadarbības kluba komanda izcīnīja 7 uzvaras, kā arī piecas reizes zaudēja – tas deva 3. vietu un bronzas godalgas! Vārtu attiecība: 33:35.

Rezultatīvāko spēlētāju Top 20 bija divi Skanstes SK futbolisti: Georgs Soldatenko ar 11 vārtiem (2. vieta), kā arī Rūdolfs Mauliņš un Kārlis Neimanis ar attiecīgi 7 un 4 vārtu guvumiem.

Novēlam veiksmīgu turpmāko spēlētāju attīstības ceļu!