Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-18 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 13.12.21.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-18 vecuma komandas.

Šogad U-18 vecuma grupā (2003. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja Elites grupas sacensībās

Elites grupā čempionāts šogad tika aizvadīts viena apļa turnīrā, jo paralēli liela daļa šī vecuma futbolisti piedalās arī Virslīgas Dublieru čempionātā.

Sacensības tika aizvadītas 12 komandu konkurencē, taču vairākas kārtas pirms sacensību beigām čempionāts tika pārtraukts un rezultāti tika noteikti ar koeficienta palīdzību.

FS Metta cīnījās pret FS Jelgava, BFC Daugavpils, Liepājas FS, Riga FC, Rīgas FS, FA Ventspils, JFC Riga, JDFS Alberts, FK Tukums 2000/TSS, Rēzekne un FC Noah Jūrmala komandām.

Mettieši paspēja aizvadīt 9 no 11 spēlēm un izcīnīja četras uzvaras, trīs neizšķirtus, kā arī piedzīvoja divus zaudējumus. Vārtu attiecība – 31:10. Tas deva 6. vietu turnīra tabulā, lai gan futbolistiem laukumā vēl bija iespējams pacīnīties par bronzas godalgām.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās trīs FS Metta futbolisti: Emīls Aizpurietis un Ričards Bušmeisters ar 6 vārtiem bija dalīti 4. rezultatīvākie futbolisti, bet 5 vārtus pievienoja Kristofers Rēķis.

Jāatzīmē, ka no U-18 čempionātā pieteiktajiem futbolistiem Niklāvs Treimanis, Roberts Hons, Ņikita Parfjonovs un Kristers Kļava tika izsaukti arī uz Latvijas U-19 izlases treniņnometnēm.

Sezonas uzstādītais mērķis netika sasniegts, kas bija uzvarēt U-18 čempionātā. Pārāk augsta barjera izrādījās kopumā lielais spēļu skaits vairākos čempionātos. Kādā no spēlēm nenospēlējām pacietīgāk, citās pietrūka aukstasinība, taču gribu uzslavēt komandas kopējo attieksmi pret procesu, kā arī profesionalitāti, kas nākotnē būs izšķiroša!Jānis GobaFS Metta U-18 komandas galvenais treneris

Novēlam veiksmīgu turpmāko spēlētāju attīstības ceļu!