Intervija ar FS Metta audzēkni Dmitriju Zeļenkovu

Miks Vilkaplāters
Ievietots 19.07.17.

Piedāvājam interviju ar talantīgo FS Metta audzēkni Dmitriju Zeļenkovu. 

Dmitrijs Zeļenkovs ir bijušais FS Metta audzēknis un Latvijas U-18 izlases futbolists. Dmitrijs METTAs akadēmijā prasmes apguvis no 2014. līdz 2016. gadam, debitējot arī dublieru čempionātā un Meistarkomandas rindās pārbaudes spēlēs. Šogad 2000.gadā dzimušais futbolists aizvadījis savu pirmo sezonu itāļu Empoli FC akadēmijas sastāvā. Sarunas laikā aprunājāmies par karjeras sākumposmu, ģimenes un kārtīga režīma nozīmi, kā arī aizvadīto sezonu un turpmākajiem mērķiem.

Empoli FC U-17 komanda (Dmitrijs Zeļenkovs – augšējā rindā septītais no kreisās)

Intervija ar Dmitriju Zeļenkovu:

Iesākumā pastāsti, kā sākās Tavas futbolista gaitas! 

Futbolista gaitas es uzsāku savā dzimtajā pilsētā – Rēzeknē. Tas bija 5 gadu vecumā. Pat atceros pirmo treniņa dienu, tas bija 2005. gada 7.augusts!

Vai atceries savu pirmo treneri?

Jā, protams, mans pirmais treneris bija Romāns Ščavinskis, saku viņam lielu paldies!

Pastāsti vairāk par laiku Rēzeknē un Liepājā!

Rēzeknē līdz 12 gadu vecumam trenējos un spēlēju ar 1998. gadā dzimušajiem futbolistiem [divus gadus vecākiem – aut.], un 2012.gada februārī pārcēlos uz Liepājas “Metalurgs”, kur tobrīd mans treneris bija Aleksandrs Stradiņš – lielisks treneris un cilvēks. Visādi ziņā man patika pavadītais laiks Liepājā, atceros to ļoti pozitīvi. Īpaši priecājos, ka varējām trenēties uz dabīgā zālāja.

Pēc Liepājas “Metalurgs” nonāci FS Metta, pastāsti, cik nozīmīgs posms bija akadēmijā?

Jā, kad “Metalurgs” izjuka, es pārnācu uz FS Metta. Lielāko daļu no laika METTA trenējos pie Jāņa Gobas. Aizvadītais posms šeit bija lielisks, man tiešām viss šeit patika – patika, kā kopumā strādāja jaunatnes sistēma, patika treneri, ar kuriem sanāca sastrādāties, patika kvalitatīvie treniņi – jāsaka, ka viss bija augstā līmenī. Arī šobrīd, esot Empoli FC, saprotu, ka posms FS Metta man ir palīdzējis sagatavotise grūtākiem treniņiem un augstākām, prasībām, jo ir ielikta laba tehniskā bāze, trenējoties 2 reizes dienā.

Kā vispār tiki galā ar režīmu – skola, daudz treniņi, vai tas nebija pārāk grūti?  

Nē, nepavisam nebija grūti. Es zināju, ko es gribēju, man bija nostādīts mērķis, un es strādāju, cik vien maksimāli labi iespējams.

Mācījies Rīgas 21. vidusskolā, kā skolotāji attiecās uz futbolista dienas režīmu, vai nāca pretī? 

Viss bija kārtībā. Atnācām pie direktores, un teicām, ka man ir divi treniņi dienā, ka tas ir jāapvieno ar mācībām, un viņa nāca pretī. Direktorei nebija iebildumu, jo es labi mācos – uz liecības bija tikai divi septītnieki, visas pārējās atzīmes ir vēl labākas. Arī skolotāji palīdzēja, bija pretimnākoši – izpalīdzēja pēc stundām, deva papildus laikus, kad varēju kārtot mācību lietas.

Cik liela nozīme attīstība bijusi ģimenei? 

Ģimene ir bijusi ļoti svarīga, tā man ir pirmajā vietā! Kad bija grūti, vecāki un maša vienmēr bija blakus. Bez ģimenes nekas nebūtu izdevies!

Vai jau no pašas bērnības sapņoji kļūt par profesionālu futbolistu?

Jā, protams, par to vienmēr esmu sapņojis! Daudzi man ir teikuši, arī treneri, ka es neesmu gluži tāds, kā citi spēlētāji, ke esmu citāds. Esmu vienmēr gribējis kļūt par profesionāli!

Dmitrijs Zeļenkovs 2:0 uzvarā pret U.S Sassuolo Calcio.

Pastātsti, lūdzu, vairāk par savu pirmo sezonu Empoli FC! 

Līdz jaunajam gadam viss bija forši – regulāri komandas sākumsastāvā, izdevās gūt arī vārtus, taču, kad gada sākumā atbraucu uz Itāliju, guvu savainojumu un veselus trīs mēnešus nevarēju spēlēt. Tomēr pēdējo mēnesi pirms pauzes aizvadīju un spēlēju pie U-19 vecuma komandas, pēdējā spēlē arī guvu vārtus, tāpēc viss atkal ir kārtībā. Aģents arī teica, ka tas ir ļoti labi, ka aizvadīju spēles pie U-19 komandas.

Pastāsti vairāk par līmeni Itālijā, treniņiem, infrastruktūru! 

Itālijā līmenis ir ļoti augsts, spēlēs viss notiek ātri, uz laukuma tu nevari ilgi domāt. Režīms mums ir 4 treniņi nedēļā un katru sestdienu ir spēlē. Treniņi ir ļoti profesionāli un pārdomāti. Par kluba infrastruktūru runājot, tur viss ir līmenī – trīs mākslīgie laukumi un divi dabīgie zālāja. Treniņu parasti aizvadām uz zāliena, kamēr spēles visbiežāk ir uz mākslīgā laukuma. Bet viņiem mākslīgais laukums atšķiras no Latvijā ierastā – viņiem nav mazie gumijas gabaliņi, bet gan mākslīgā zāle un smilts, jo Itālijā ir ļoti karsti.

Vai brīvajā laikā seko līdzi arī METTAs gaitām?

Jā, protams, sekoju līdzi. Svētdien biju arī klātienē uz Virslīgas spēli pret FK Liepāja/Mogo, redzēju, kā METTA uzvarēja. Ļoti laba spēle mettiešu izpildījumā. Uzturu kontaktus arī ar bijušajiem komandas biedriem, bieži sarakstāmies.

Noslēgumā – šobrīd ir neliels pārtraukums, kādi ir Tavi mērķi nākamajai sezonai? 

Nostiprināties Empoli FC U-19 komandas pamatsastāvā, kura spēlē Primavera čempionātā, var teikt, ka tie ir dublieri. U-18 komandas Itālijā nav, tāpēc nāksies spēlēt kopā ar 1999. gadā dzimušajiem [gadu vecākiem – aut.]. Un pēc diviem gadiem gribu spēlēt pirmajā komandā. Tāpat, protams, mērķis ir veiksmīgi pārstāvēt Latvijas jauniešu izlasi!

Dmitrijs Zelenkovs pildot Latvijas U-17 izlases kapteiņa pienākumus (pirmajā rindā pirmais no labās)