FS Metta/OSC U-14 meitenes izcīna Latvijas čempionāta bronzu

Laura Melne
Ievietots 17.08.18.

16. augustā Olainē risinājās Latvijas meiteņu vasaras futbola čempionāta U-14 vecuma grupas izšķirošās spēles.

FS Metta/OSC futbolistes Latvijas meiteņu vasaras čempionāta pirmo kārtu bija noslēgušas ar 2. vietu turnīra tabulā, kas ļāva kvalificēties medaļu sadalīšanas mačiem.

Čempionāta pirmo četru vietu sadalīšanā tika ņemti vērā gan jau pirmajā kārtā aizvadīto spēļu rezultāti, gan izspēlēts vēl viens aplis. Iepriekš mettietes bija piekāpušās Rīgas Futbola skolas un Rēzeknes BJSS komandām, savukārt trešā konkurente FK Liepāja/LFS bija pārspēta.

Noslēdzošajās spēlēs Olainē liepājnieces vēlreiz tika pārspētas (3:0), piedzīvots minimāls zaudējums pret rēzeknietēm (0:1), kā arī uzvarētas Rīgas Futbola skolas meitenes (2:0). Kopvērtējumā tas deva 3. vietu un ļāva izcīnīt bronzas medaļas, kamēr čempionu kauss aizceļoja uz Rēzekni, bet sudraba medaļas kaklā kāra RFS.

Par labāko spēlētāju FS Metta/OSC komandā tika atzīta Amēlija Lipšāne, savukārt Katrīna Daņilova izpelnījās visa turnīra labākās spēlētājas godu.


Pēdējais sabraukums bija ļoti nozīmīgs un katra spēle bija no svara. Škiet, tas arī nedaudz mums patraucēja spēlēt atvērti un brīvi jau no pirmās spēles. Diezgan grūti nāca uzvara pret Liepājas komandu, tāpat arī mocījāmies pret Rēzeknes BJSS komandu, kaut gan, ja salīdzina ar pirmo spēli, toreiz zaudējām 0:5, šoreiz tikai 0:1. Skaidrs, ka progress ir, bet nešaubos, ka varējām arī uzvarēt. Patīkami bija noslēgt čempionātu uz pozitīvas nots ar 2:0 uzvaru pret RFS. Bet te palīdzēja faktors, ka šī spēle mums vairāk neko neizšķīra. Uzvara neuzlabotu vietu tabulā bet pie zaudējuma nebūtu zemāka vieta. Tādēl spēlējām diezgan atbīvoti un viss padevās no rokas. Tas tikai lieka saprast, ka milzīga nozīme ir psiholoģiskajām stāvokli un tam kādu spiedienu mēs pašas sevi izdarām. Jāiemācās atbrīvoties arī nozīmīgās spēlēs, tad varēsim parādīt savu maksimālo potenciālu. Līdz šim mēs kaut kur sev to liedzām.Liene VācieteFS Metta trenere