FS Metta U-16 komanda prestižo Riga Cup noslēdz 4. vietā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 20.02.17.

No 17. – 19.februārim Skonto hallē norisinājās “Riga Cup 2017” U-17 vecuma grupā, kur piedalījās arī FS Metta U-16 komanda.

Vakar noslēdzies starptautiskais jaunatnes Elites turnīrs “Riga Cup” U-17 vecuma grupā. “Riga Cup 2017” dalībnieku skaitā bija arī FS Metta komanda, kuru pārstāvēja 2001. gadā dzimušie futbolisti, cīnoties pret gadu vecākiem puišiem. Šajā turnīrā komandu vadīja divi treneri – Jānis Goba un Viktors Mazurs.

Futbola skola Metta tika ielozēta B apakšgrupā ar Anglijas Norwich City FC un diviem somu klubiem TiPS un HJK. Grupas spēļu pirmajā dienā mettieši spēlēja neizšķirti 1:1 ar somu HJK – ar vārtu guvumu izcēlās Aleksandrs Kartišovs-, un ar 1:0 pārspēja spēcīgo Norwich City FC. Šajā spēlē vienīgos vārtus spēlē guva Filips Elsts.

Turnīra otrajā dienā mettieši aizvadīja divas spēles. Pēdējā B apakšgrupas cīņā FS Metta sagrāva somu TiPS ar rezultātu 7:0. Mettiešu labā 4 reizes izcēlās Normunds Uldriķis, bet pa reizei vārtus guva Rihards Ozoliņš, Renārs Varslavāns, Aleksandrs Kartišovs, nodrošinot komandas triumfu apakšgrupā un spēli pusfinālā ar Sanktpēterburgas Zenit jauniešu komandu.

Izslēgšanas spēlē pret Zenit mūsu U-16 komanda ātri nonāca iedzinējos, enerģiski centās atspēlēties, taču beigās piedzīvoja sāpīgu zaudējumu ar 0:2, kas nozīmēja dalību mazajā finālā par 3. vietu turnīrā.

Svētdien no rīta spēlē par 3.vietu mettiešiem atkal pretī stājās angļu Norwich City FC, kuru izdevās pārspēt grupu turnīrā. Jau pašā spēles sākumā angļu komanda izvirzījās vadībā, taču spēles turpinājumā FS Metta aktīvi uzbruka, izveidoja daudz vārtu gūšanas iespējas un pelnīti rezultātu izlīdzināja, kad pēc teicamas komandas izspēles veiksmīgākais vārtu priekšā bija Normunds Uldriķis, panākot 1:1.

Spēles pamatlaiks noslēdzās 1:1, bet 11 metru soda sitienu sērijā veiksmīgāki bija briti, Jāņa Gobas un Viktora Mazura trenētajai komandai izcīnot 4. vietu.

Detalizētāka informācija par turnīru pieejama ŠEIT

FS Metta Riga Cup U-17 turnīrā piedalījās ar U-16 komandu (2001. g. dz. un divi 2002. g.dz. spēlētāji). Lielākā daļa no U-16 komandas futbolistiem šosezon spēlēs Latvijas Jaunatnes U-18 un dublieru čempionātā, tāpēc dalība Riga Cup turnīrā šajā vecuma grupā (reglaments paredz arī četru 1999.g.dz. spēlētāju dalību, ko lielākā daļa komandu arī izmantoja) mūsu spēlētājiem bija svarīgs posms, lai sagatavotu sevi turpmākajai sezonai, kur vajadzēs spēlēt daudz ātrāk un fiziskāk nekā tas bija pirms tam jauniešu futbolā, jo pretī stāsties stipri spēcīgāks un vairāk pieredzējis pretinieks. Neskatoties uz to, ka bijām jaunākā komanda turnīrā, spēlētāji sevi parādīja no labākās puses, spēja pielāgoties spēka un ātrumam, kopumā demonstrējot patīkamu sniegumu. Bijām pelnījuši vairāk! Jāanalizē kļūdas, tās jālabo un neatlaidīgi jāstrādā!Viktors Mazurs FS Metta U-18 un FK Metta-2 treneris