FS Metta U-16 komanda izcīna sudraba medaļas starptautiskajā "Gothia Cup" turnīrā

Ievietots 20.07.19.

FS Metta U-16 komanda atgriezusies no starptautiskā Elites jaunatnes turnīra “Gothia Cup”.

Jūlija vidū FS Metta U-16 komanda devās uz Gēteborgu, kur norisinājās pasaulē lielākais starptautiskais jauniešu futbola turnīrs “Gothia Cup”, kurā šogad piedalījās vairāk nekā 1700 komandas no 80 valstīm, spēlēm norisinoties uz 110 laukumiem.

“Gothia Cup” U-16 vecuma grupā sacentās 171 komanda, sadalītas 41 apakšgrupās. FS Metta komanda triumfēja savā apakšgrupā, izcīnot trīs uzvaras: ar 5:1 attiecīgi pārspētas Zviedrijas komandas EDS IK un AIK FF, kā arī ar 2:0 pārspējot KL Youth Soccer vienību no Malaizijas.

Grupu turnīrā ar 5 vārtiem izcēlās Lūkass Vapne, diviem – Roberts Hons, bet pa reizei Krists Putāns, Artjoms Puzirevskis, Klāvs Spalva, Alekss Kaikins un Kristofers Rēķis.

Mettieši kā grupas uzvarētāji iekļuva izslēgšanas spēlēs, kur 1/32 finālā pretī stājās SKF Columbia. Izraujot neizšķirtu 2:2 spēles pēdējā minūtē, zaļi baltie izcīnīja uzvaru pēcspēles soda sitienos, nonākot nākamajā kārtā.

Vārtus spēles laikā guva Jegors Novikovs un Lūkass Vapne, bet pēcspēles soda sitienus nekļūdīgi izpildīja Vapne, Hons, Puzirevskis un Vilnis.

Vispirms mūsu futbolistus 1/16 finālā sagaidīja vācu KFV Segeberg, kurus izdevās pārspēt ar 8:0, bet astotdaļfinālā ar 3:2 uzvarēts norvēģu Lillestrom SK.

Šajās divās spēlēs ar pieciem vārtiem izcēlās Puzirevskis, diviem – Kaikins, bet ar vieniem vārtiem Bušmeisters, Rēķis, Novikovs un Vapne.

Ceturtdaļfinālā mettiešiem pretī stājās Alžīras AC Bouarfa, kuri līdz šai spēlei nebija ielaiduši nevienus vārtus. FS Metta futbolisti šo tradīciju lauza, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 6:0!

Soli pirms fināla mūsu puiši cīnījās ar zviedru GAIS – pirmais puslaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, bet otrajā zaļi-baltie nodrošināja uzvaru ar 5:2 un finālu pret spāņu ED Moratalez.

1/4 finālā ar diviem vārtiem izcēlās Tomass Zants, tikmēr vienus vārtus guva Lūkass Vapne, Rihards Kuzņecovs, Lūkass Bergs un Krists Putāns, bet pusfinālā pa vārtu guvumam Vapnem, Bušmeisteram, Novikovam un Puzirevskim, kā arī reizi pretinieks raidīja bumbu savos vārtos.

Finālspēlē mettieši ātri nonāca iedzinējos, tomēr pirmajā puslaikā lieliskas iespējas izcelties bija gan Vapnem, gan Puzirevskim, kuras palika neizmantotas. Otrajā puslaikā atspēlēšanās neizdevās un pretuzbrukumā spāņi guva arī otros vārtus.

Noslēgumā Viktora Mazura vadītajai komandai 2. vieta un sudraba medaļas vairāk kā 150 komandu konkurencē – apsveicam ar sekmīgi aizvadīto turnīru!

Foto no turnīra meklē ŠEIT

Vairāk informācijas par “Gothia Cup” turnīra norisi ŠEIT

Gothia Cup ir festivāla tipa turnīrs, kurā ir daudz pārbraucienu un labi organizētu spēļu. Pretinieku vidū bija dažāda līmeņa organizētības komandas – no ne tik organizētām līdz labi organizētām vidēja līmeņa akadēmijām. No tām varu izcelt kolumbiešus, kurus pēcspēles soda sitienos pārspējām izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā – ātri spēlētāji ar atbilstošu taktiku, ātrām pārejām un darbībām 1 pret 1. Astotdaļfinālā tikāmies ar norvēģu Lillestrom SK, kurus var salīdzināt ar Somijas Top līmeņa akadēmijām, vairāki tehniski spēcīgi spēlētāji, bet pietrūka agresivitātes. Labi kontrolējām bumbu, agresīvi darbojāmies aizsardzībā un ātros uzbrukumos izcīnījām uzvaru. Pusfinālā pret GAIS FC, otrajā puslaikā pielāgojāmies spēlei un guvām vairākus individuāli labus vārtu guvumus, noslēgumā izcīnot uzvaru ar 5:2. Finālā spāņu ED Moratalaz radīja problēmas, spēlējot ar 2 uzbrucējiem un spēles laikā mainot izvietojumu, kas patraucēja veikt organizētu presingu. Ļāvām pretiniekiem aizskriet pretuzbrukumos, bet pašiem vārtus gūt neizdevās, un piedzīvojām zaudējumu. Kopumā, sākoties 1/8 fināla fāzei, visas spēles norisinājās labos futbola stadionos ar daudz skatītājiem un labu futbola atmosfēru. Pusfināls un fināls bija labs piedzīvojums, īsta futbola atmosfēra, ko ikdienā neizdodas piedzīvot – daudz neitrālu un ne tik neitrālu līdzjutēju emocijas, atbalsts. Iespējams, ka finālā, nonākot iedzinējos, tas nedaudz nospēlēja pret mums. Noteikti varu izcelt komandas teicamo attieksmi un organizāciju visa turnīra laikā, tas bija labs pārbaudījums – daudz spēles, katrā jāsasniedz rezultāts, turklāt pārslēdzoties no dažāda līmeņa un kultūras komandām. Paldies puišiem par turnīru! Viktors MazursFS Metta U-16 galvenais treneris