FS Metta U-14 komanda noslēgusi dalību "Gallini Cup" turnīrā Itālijā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 21.04.22.

Turnīru Itālijā aizvadījusi mūsu akadēmijas U-14 komanda.

Laika posmā no 15. līdz 18. aprīlim mūsu 2008. gadā dzimušo futbolistu komanda devās uz Itāliju, kurā aizvadīja “Gallini Cup”.

Turnīrā piedalījās 24 komandas, kuras tika sadalītas sešās apakšgrupās par četrām komandām katrā.

Čempionātā piedalījās vairākas vietējās akadēmijas, kā Venezia FC, Udinese Calcio, Bologna FC, kā arī tādi citu valstu klubi Ferencvaros FC, Debrecen VSC, Kisvarda, PPJ Helsinki un citi.

FS Metta tika ielozēta A apakšgrupā ar ungāru Kisvarda, rumāņu CSC Ghiroda un vietējo Donatello futbola skolu.

Pirmajā dienā mettieši atspēlējās un cīnījās neizšķirti 2:2 pret CSC Ghiroda, kam sekoja uzvara ar 6:1 pret Donatello.

Pret rumāņu komandu divus vārtus guva Jegors Olijars, bet otrajā spēlē Jegors guva četrus vārtus, kamēr vienus pievienoja Rainers Višņevskis un Toms Sarma.

Cīņā par uzvaru grupā zaļi-baltie ar 0:2 piekāpās Kisvarda, kas liedza iekļūt 1/4 finālā. Ceturtdaļfinālā iekļuva 6 grupu uzvarētājas un 2 labākās otro vietu ieguvējas.

Noslēdzošajā spēlē pret ASV akadēmiju Northeast Selection mūsu futbolisti piedzīvoja zaudējumu ar 0:2, turnīru noslēdzot dalītā 11. vietā.

Ceram, ka starptautisko spēļu pieredze nodrošinās veiksmīgu futbolistu turpmāko attīstību!

Gallini Cup bija lieliska pieredze mūsu spēlētājiem. Futbolistiem bija iespēja iziet cauri neparedzētām un citādākām spēles situācijām nekā bija pieraduši vietējās spēlēs, kas ļāva iziet ārpus komforta zonas. Mums neizdevās dominēt spēlēs tik daudz, cik vēlējāmies, tāpēc tam vajadzēja pielāgoties. Izaicinājumi bija, bet tie nāks par labu spēlētāju attīstībai, un šādi momenti vairs nepārsteigs nākotnē. Tāpat starptautisks turnīrs vienmēr ir labs pārbaudījums dzīves prasmju ziņā - tikt galā ar ikdienas rutīnu turnīra laikā. Šādi notikumi norūda un izveido spēcīgāku saikni starp spēlētājiem, iegūstot vērtīgas mācības, veidojot uzticību un atbildību, kā arī katram saprotot savu lomu komandā. Papildus tam puiši spēja parādīt labu futbolu un cīnīties katrā spēlē, neatkarīgi no laikapstākļiem, laukuma stāvokļa, pretinieka uzvedības, slimībām vai traumām. Šoreiz mums neizdevās cīnīties par medaļām, bet izdevās pacelt latiņu radītajai interesei par Latvijas futbolu aiz robežām - turnīra organizatori novērtēja mūsu futbolistu un spēles kvalitāti.Raul AlfonsinFS Metta U-14 komandas treneris