FS METTA U-14 komanda iekļūst prestižā “Gothia Cup” astoņu labāko komandu vidū

Laura Melne
Ievietots 03.08.17.

No 17. līdz 23. jūlijam Futbola skolas Metta U-14 komanda piedalījās Gēteborgā notiekošajā pasaulē lielākajā starptautiskajā jauniešu futbola turnīrā “Gothia Cup”, kas šogad kopumā pulcēja 1730 komandas no 82 valstīm, spēlēm risinoties uz 110 laukumiem. 

U-14 konkurencē “Gothia Cup” piedalījās 214 komandas. FS METTA, kas iespēju piedalīties prestižajā turnīrā, ko mēdz dēvēt arī par pasaules kausa izcīņu jauniešiem, ieguva jūnija beigās Staicelē notikušajā “SKF Meet the World” atlases sacensībās, tika ielozēta 16. grupā kopā ar Zviedrijas komandām “Hjuviks AIK” un “IK Sirius FK 1”, kā arī “Route 10” vienību no ASV.

Grupu turnīrs tika iesākts ar spēli pret “Hjuviks AIK”, gūstot pārlicinošu uzvaru ar 11:0. Ar trim vārtu guvumiem tajā atzīmējās Artjoms Puzirevskis un Lūkass Vapne. Otrajā spēlē pretī stājās nopietnāki pretinieki ASV komandas “Route 10” izskatā. Samērā līdzīgā spēlē, vārtus gūstot Kristoferam Rēķim, mettieši spēja gūt uzvaru ar rezultātu. Savukārt noslēdzošajā grupas spēlē tika pārspēta “IK Sirius FK 1” akadēmijas komanda ar rezultātu 5:2, tādējādi grupā pārliecinoši izcīnot 1.vietu, kas nodrošināja vietu “Play Off A” izslēgšanas posmā.

Izslēgšanas spēļu pirmo kārtu FS Metta komanda aizvadīja pārliecinoši, ar 11:1 pārspējot Zviedrijas komandu “Västerås SK 3”. Savukārt turpinājumā latviešiem pretī stājās ļoti nopietns pretinieks – “Chiparamba Breakthrough Sports Academy” no Zambijas. Jau pašā spēles ievadā mettiešiem izdevās divus ātrus vārtus un iegūto pārsvaru, neskatoties uz pretinieku priekšrocībām ātruma īpašību un bumbas pārvaldīšanā, izdevās nosargāt pat līdz spēles fināla svilpei (2:0).

Spēle notika 8.00 no rīta, celšanās bija jau sešos. Zinājām, ka pie tāda grafika, ļoti svarīgs ir pilnvērtīgs režīms, lai tik agrā rītā spētu parādīt savu labāko sniegumu. Uzskatu, ka tieši šis aspekts mums palīdzēja jau pašā sākumā gūt divus ātrus vārtus. Sacentsties ar Āfrikas futbolistiem ir ļoti grūti, jo viņi spilgti izceļas ar savām ātruma īpašībām un bumbas pārvaldīšanas tehniku. Savukār mūsu stiprās puses šajā spēlē bija nevainojama spēles disciplīna, taktiskā sagatvotība, fiziskā sagatavotība un pašaizliedzīgs cīņas spars, kas arī ļāva saglabāt rezultātu. Turnīra gaitā, skatoties daudzs spēles, varu apgalvot, ka Zambijas komanda viennozīmīgi bija pieskaitāma pie turnīra favorītiem. Andrejs GluščuksU-14 treneris

Sešpadsmitdaļfinālā FS METTA tikās ar “Hammerby IF” akadēmijas komandu no Zviedrijas. Lielāko spēles daļu mettieši atradās minimālā vadībā (1:0), intrigai saglabājoties līdz spēles izskaņai, kurā mūsu futbolisti guva vēl divus vārtus un izcīnīja drošu uzvaru ar4:0. Savukārt astotdaļfinālā izdevās ar 1:0 pārspēt vēl vienu mājinieku komandu “FK Karlskrona”.

1/8 fin?ls bija trešā spēle vienas dienas ietvaros! Pirms tā grūtības sagādāja fakts, ka četri no 16 laukuma spēlētājiem nevarēja palīdzēt, jo bija traumēti, tuklāt tie bija pamatsastāva futbolisti. Spēlējot, šādos apstākļos, nenovērtējams ir ieliktais lielais darba apjoms un piepūle treniņu procesā, kā arī spēlētāju morālās gribas īpašības, kuras mūsu komandas spēlētājiem ir īpaši augstā līmenī, kas arī palīdzēja gūt mimālu uzvaru. Šajā dienā komanda aivadīja trīs spēles 2x25 min., ņemot vērā, ka vairāki spēlētāji bija traumēti, liela daļa futbolistu aizvadīja 150 minūtes spēles laika, kas ir pārdabiska slodze, ar ko tie nebija saskārušies un ceru, ka vairs nekad nesaskarsies! Andrejs GluščuksU-14 treneris

“Gothia Cup” ceturtdaļfinālā FS METTA mērojās spēkiem ar “Zaba FC” no Malaizijas. Lai arī mettieši spēli iesāka ar lielu teritoriālo pārsvaru un vairākiem labiem vārtu gūšanas momentiem, tomēr ar to realizāciju diemžēl nesekmējās. Bumba spītīgi vārtos nelidoja. Tikmēr, neskatoties uz FS Metta dominanci, ar 3:1 pretuzbrukumos izšķirošo pārsvaru guva Malaizijas komanda, turnīru mettiešiem noslēdzot 1/4 fināls.

Andrejs GluščuksU-14 treneris Komanda turnīra ietvaros piecās dienās aizvadīja 8 spēles, kas ir ļoti liela fiziskā slodze un fantastiska morāli - emocionālo rezervju iztukšošana. Mūsu futbolisti tika ar to galā, par ko viņiem liels paldies. Vērtējot komandas, kuras spēlēja pusfinālā, droši varu apgalvot, ka mums pa spēkam bija tikt līdz finālam, bet arī šo sniegumu, ka tikām labāko astotniekā vērtēju pozitīvi. Komandai kopumā un katram spēlētājam atsevišķi sniegums turnīrā nāks par labu turpmākai attīstībai un izaugsmei. Gribētos arī atzīmēt fantastisko turnīru organizāciju un atmosfēru, kas spēlētājiem paliks atmiņā uz ilgiem laikiem. Paldies visiem FS METTA treneriem un personālam par ieguldīto darbu daudzu gadu garumā futbolistu audzināšanā un sagatavošanā, kā arī bērnu vecākiem par atbalstu un rūpēm. Andrejs GluščuksU-14 treneris