FS Metta atzīta par labāko futbola akadēmiju Latvijā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 08.02.17.

Latvijas Futbola federācijas publiskotajā jaunatnes akadēmiju rangā augstāko novērtējumu saņēmusi FS Metta.

Pēc LFF vadības tikšanās ar žurnālistiem pirmo reizi medijos tika publicēts Latvijas futbola akadēmiju rangs, kurā augstāko novērtējumu un pirmo vietu ieņēma Futbola skola Metta, par deviņiem punktiem apsteidzot BFC Daugavpils futbola akadēmiju.

Latvijas Futbola federācija, izvērtējot ikgadējo klubu akreditācijas rezultātus, piešķīrusi Futbola skolai Metta futbola akadēmijas A kategorijas statusu ar visaugstāko novērtējumu jau trešo gadu pēc kārtas. Arī iepriekš LFF novērtējusi akadēmijas darbu, piecus gadus atzīstot FS Metta par radošāko bērnu un jauniešu futbola klubu Latvijā, bet Rīgas Dome – par labāko sporta organizāciju.

FS Metta galvenais uzdevums ir futbola apmācība un profesionālu futbolistu sagatavošana. Katra jaunā futbolista ceļš ved cauri konkrētiem attīstības un vecuma grupas posmiem to apmācībā. METTAs jauniešu futbola piramīda ietver visas vecuma grupas no 4 līdz 18 gadu vecumam, kopš 10 gadu vecuma daloties Elites “E” un regulārajās “R” grupās.

Pagājušajā gadā mettiešu Elites grupas ar labām sekmēm piedalījās un ieguva godalgotas vietas vairākos augsta līmeņa starptautiskos turnīros, kā arī sasniedza ļoti labus rezultātus LJČ: U-13 un U-16 kļuva par Latvijas čempioniem, U-10 un U-15 izcīnīja 2. vietu, U-14 ierindojās 3. vietā, bet U-10, U-12 un U-13 komandas ieņēma 5. vietu. Lieliski rezultāti arī mūsu meitenēm (U-14 un U-12), kuras ieņēma otro vietu meiteņu čempionātā. Tāpat jāpiebilst, ka 14 mūsu spēlētāji bija LFF Jaunatnes izcilnieku pulkā.

Arī FS Metta jaunākās grupas veiksmīgi piedalījās Rīgas čempionātā (futbols 6:6), taču šajā vecuma grupā godalgas un trofejas ir otršķirīgas, svarīgākais ir jauno puišu attīstība un mīlestība pret futbolu.

Man ir iespēja person?gi pateikties visiem klubā gan treneriem, gan visam administratīvajam personālam, kas strādā jaunatnes sistēmā futbola skolā METTA, gan, protams visu bērnu vecākiem, bez kuriem nebūtu iespējams nekas!.Andris RihertsFS Metta sporta direktors un līdzdibinātājs