Top 10: spēlētāju pirmie vārti FK Metta rindās

Reinis Alksnājs
Ievietots 06.03.21.

Jaunā Virslīgas sezona tuvojas un jau nākamsestdien, 13. martā, FK Metta aizvadīs pirmo spēli Liepājā. Kamēr FS Metta akadēmijas uzbrucēji Artjoms Puzirevskis un Bruno Melnis šosezon mēģinās pirmoreiz atzīmēties vārtu priekšā, atskatīsimies uz labākajiem mettiešu pirmajiem vārtiem kluba rindās.

Atšķirībā no iepriekšējiem Top rakstiem, šis, protams, ir subjektīvs. Tika iekļauti gan vārti vizuālā izskata un prasmes dēļ, gan arī vārtu guvumi ar lielāku nozīmi.

10) Rendijs Šibass – pret Valmiera Glass ViA (25.11.2015)

Savus pirmos vārtus Šibass guva jau savā otrajā spēlē Meistarkomandā. Viņš palīdzēja METTAi izcīnīt graujošu uzvaru Pārspēļu otrajā kārtā pret Valmiera Glass ViA – 6:2.

Rendijs kopā aizvadīja 135 spēles FK Metta sastāvā un guva astoņus vārtus.

9) Renārs Varslavāns – pret FK Liepāja (09.04.2019)

Varslavāns savus pirmos un vienīgos vārtus METTAs rindās iesita savā pēdējā spēlē klubā. 17 gadus vecais uzbrūkošais pussargs nodemonstrēja savu individuālo meistarību un 56. minūtē izlīdzināja rezultātu pret FK Liepāja. Tas gan tomēr neglāba studentus no sezonas piektā zaudējuma (1:2).

Lai gan 2019. gada sezona bija tikai sākusies, Varslavānam tā noslēdzās tikai dažas dienas vēlāk ceļgala krustenisko saišu plīsuma dēļ.

8) Matīss Zēģele – pret FK Ventspils (09.11.2019)

Zēģele savā karjerā Meistarkomandas rindās ir izcēlies ar trīs vārtiem – visiem 2019. gada sezonas beigās. Jāizceļ, ka tie visi bija rezultatīvos neizšķirtos.

Pašu pirmo viņš iesita fantastiskā duelī pret FK Ventspils. Matīss spēles pašā galotnē pagadījās tieši ceļā Kristapa Liepas sitienam, to precīzi novirzot garām Kostiantyn Makhnovskyi sargātajiem vārtiem (3:3).

Mēnesi vēlāk Zēģele ar vēl vieniem vārtiem spēles beigu nogrieznī izrāva neizšķirtu pret Spartaks Jūrmala (2:2), bet sezonas pēdējā mačā jaunais uzbrucējs uzsāka METTAs atspēlēšanos no 0:3 pret FK Valmiera (3:3).

7) Normunds Uldriķis – pret FK Ventspils (12.05.2019)

Tāpat kā Zēģele, arī Uldriķa visi (abi) gūtie vārti bijuši ar lielu vērtību Meistarkomandai. Pagājušosezon augumā raženais aizsargs izrāva vēlu uzvaru pret FK Liepāja (2:1), bet 2019. gadā Normunds iesita izšķirošos vārtus pret FK Ventspils (2:1).

Interesanti, cik abi vārti ir līdzīgi – abi spēles galotnē, pēc standartsituācijas un pret Kurzemes komandu Rīgā, kas izrāva 2:1 FK Metta uzvaru.

6) Klāvs Bāliņš – pret FC Riga (02.04.2016)

Bāliņš FK Metta sastāvā aizvadīja tikai astoņas spēles 2015. un 2016. gadā. Tomēr malējais aizsargs tik un tā lika par sevi atcerēties.

2016. gada sezonas trešajā kārtā Bāliņš palīdzēja METTAi izraut uzvaru pret līgas jaunpienācēju Riga FC. Pēc vairākām neizmantotām zaļi-balto izdevībām spēles beigās, viņam beidzot izdevās atklāt rezultātu otrā puslaika kompensācijas laikā un izraut dramatisku panākumu. Tā vēl joprojām ir FK Metta vienīgā uzvara pret Riga FC.

5) Adamu Abdullahi – pret FK RFS (28.05.2016)

Nigēriešu flanga uzbrucējs FK Metta pavadīja divas sezonas. Tajās viņš palīdzēja zaļi-baltajiem tikt pie vairākiem negaidītiem rezultātiem – vārti 3:1 uzvarā pret FK Liepāja un 2:2 neizšķirtā pret FK Ventspils, kā arī rezultatīvā piespēle 2:1 uzvarā pret FK Ventspils un 2:2 spēlē pret Riga FC.

Pats pirmais vārtu guvums Abdullahi bija pret FK RFS. Viņš bija precīzs 40. minūtē ar ārkārtīgi skaistu sitienu no ārpus soda laukuma robežas, izvirzot FK Metta vadībā. Zaļi-baltie gan nesaglabā uzvaru (1:1), bet tik un tā tika pie vērtīga punkta Rīgas derbijā.

4) Vladislavs Fjodorovs – FK RFS (02.04.2017)

Ar skaistiem vārtiem labajā apakšējā stūrī pret FK RFS izcēlās arī Fjodorovs.

20 gadus vecais uzbrucējs ar lielisku tālsitienu izlīdzināja rezultātu 28. minūtē (1:1). 10 minūtes vēlāk Fjodorovs rezultatīvi piespēlēja FK Metta otrajos vārtos, bet spēle noslēdzās 3:1. Tā bija Meistarkomandas sezonas pirmā uzvara.

Diemžēl nedēļu vēlāk FK RFS revanšējās kausa izcīņā (0:1).

3) Sunnyboy Dolo – pret BFC Daugavpils (05.08.2018)

Libērietis Rīgā pavadīja tikai pusgadu un aizvadīja sešas spēles. Bet tas neliedza Dolo atzīmēties ar savu ierakstu METTAs vēsturē.

Pret BFC Daugavpils Latvijas kausa izcīņā flanga uzbrucējs guva vienus no FK Metta sezonas svarīgākajiem vārtiem. Tieši viņš papildlaika pirmspēdējā minūtē izlīdzināja rezultātu ceturtdaļfinālā (3:3) un garantēja pēcspēles sitienu sēriju. Zaļi-baltie triumfēja un pirmoreiz vēsturē sasniedza Latvijas kausa pusfinālu.

2) Takumi Miyazaki – pret FK RFS (24.09.2016)

Pirms četriem gadiem METTAs spēlē pret FK RFS japānis Miyazaki izcēlās ar vienu no kluba pašiem skaistākajiem vārtu guvumiem. Ar izcilu tālsitienu uzbrūkošais pussargs izvirzīja studentus vadībā, komandai gan beigās iegūstot punktu (1:1).

Miyazaki vārtu guvums tika iekļauts Virslīgas 2016. gada sezonas Top 5 skaistāko vārtu guvumu balsojumā.

1) Emīls Birka – pret FK Tukums 2000 (03.07.2020)

Pēdējais vārtu guvums šajā sarakstā arī ir pats pēdējais gūtais no visiem. Kas par sitienu ar savu vājāko kāju tas bija METTAs akadēmijas audzēknim.

Birkas supervārti palīdzēja FK Metta izcīnīt sezonas dalīti lielāko uzvaru (3:1). Malējais aizsargs iesita savus otros vārtus precīzi mēnesi vēlāk, dramatiski izraujot zaļi-baltajiem neizšķirtu pret FK Jelgava (2:2).

Šoziem FK Metta pameta Rendijs Šibass un Raimonds Krollis. Jau atskatījāmies uz Šibasa pirmajiem vārtiem, izmantosim šo rakstu, lai atcerētos arī Kroļļa lielisko pirmo vārtu guvumu, interesanti – arī pret Valmieru:

• Raimonds Krollis – pret Valmiera FC (27.04.2019)

Piemiņas vērti ir arī Lukman Zakari vārti pret FK RFS (17.09.2019).

Tas gan bija viņa otrais vārtu guvums kluba rindās, bet jāatzīmē, ka savus pirmos iesita tajā pašā spēlē.

Video materiāli tika ņemti no Sportacentrs.com arhīva un no Virslīgas oficiālā Youtube konta.