Andris Riherts: "Jāsitas par jebkuru rezultātu - tas nedrīkst būt nepieklājīgs!"

Ievietots 13.03.21.

Pirmo spēli 2021. gada Optibet Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta komanda.

Sestdien, 13. martā, Optibet Virslīgas čempionāta 1. kārtas spēli aizvadījusi FK Metta komanda, Liepājas stadiona “Daugava” rezerves laukumā viesojoties pie FK Liepāja.

Pirmajā puslaikā veiksmīgāki bija liepājnieki, ar lielisku precizitāti izmantojot savus momentus un dodoties pārtraukumā ar 2:0 pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā mettieši ātri atguva vienus vārtus, bet tikpat ātri liepājnieki atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Kopumā zaļi-baltie aizvadīja labu puslaiku, bet atspēlēšanās neizdevās. Vēl vairāk – ar pēdējo stūra sitienu FK Liepāja uzstādīja spēles gala rezultātu (1:4).

Pēc aizvadītās spēles piedāvājam mūsu Meistarkomandas galvenā trenera Andra Riherta komentāru:

Apsveicu visus ar sezonas sākumu! Par rezultātu - abos puslaikos ielaidām pa diviem vārtiem, bet otrajā vienus arī iesitām, turklāt iesitām labus vārtus. Laikam divreiz bumbu raidījām savos vārtos, tāpēc kaut kur arī piepalīdzējām pretiniekiem. Kopumā, ja neņem ceturtos vārtus, kas man likās pavisam mums nevajadzīgi, tad esmu pateicīgs spēlētājiem par pašatdevi un par to, ka nenobijāmies un centāmies mainīt spēles gaitu. Par to varu paslavēt mūsu spēlētājus. Izdevās gūt tiešām ļoti labus vārtus pēc labas izspēles. Gribu arī apsveikt tos futbolistus, kas šodien debitēja Virslīgā. Skaidrs, ka šī sezona mums būs ne vieglāka kā iepriekšējās. Ja skatāmies uz šīs dienas komandām, tad vecuma ziņā spēlēja treneri pret futbolistiem - liepājnieku komanda ir tik pieredzējusi, ka varētu būt arī treneri salīdzinājumā ar mūsu sastāvu. Protams, Virslīgā spēlē bez vecuma ierobežojuma, un mums ir jāpielāgojas, jākļūst vīrišķīgākiem, jānes atbildība par darbībām laukumā un par rezultātu. Sezonas sākumā visiem ir paaugstinātas emocijas, gribas izdarīt daudz, tāpēc jācer, ka tas turpināsies un mēs pieliksim arī citās kvalitātēs - augsim gan kā komanda, gan katrs individuāli. Man patika tas, ko redzēju laukumā, izņemot ceturtos ielaistos vārtus, kas bija pilnībā nevajadzīgi. Mums ir jābrauc prom ar paceltām galvām, nevis kā nopērtiem sunīšiem, pēdējās sekundēs ielaižot absolūti nevajadzīgus vārtus. Skaidrs, ka kaut kur komunikācijas jautājums, taču īsti vēl nesaprotam, ka ir jāstāv līdz galam un jāsitas par jebkuru rezultātu. Vienalga, vai tas ir pozitīvs vai negatīvs - tas nedrīkst būt nepieklājīgs!Andris RihertsFK Metta galvenais treneris