Andris Riherts: "Apsveicu visus METTA atbalstītājus ar uzvaru!"

Ievietots 09.05.21.

Kārtējo spēli Optibet Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta komanda.

Svētdien, 9. maijā, Optibet Virslīgas čempionāta 9. kārtas spēli aizvadījusi FK Metta komanda, Hanzas vidusskolas laukumā uzņemot Spartaks Jūrmala.

Pirmā puslaika sākumā pēc Birkas centrējuma precīzs bija Muritala, izvirzot mettiešus vadībā. Lai gan komandām bija momenti, puslaiks noslēdzās ar mājinieku minimālu vadību.

Otrā puslaika sākumā Muritala pēc stūra sitiena guva otros vārtus, bet turpinājumā mājinieki pašaizliedzīgi darbojās aizsardzībā, nosargājot vārtus neskartus. 2:0!

Apsveicu visus METTA atbalstītājus ar uzvaru! Sen nebijām izjutuši uzvaras garšu. Patika, ka spēlētāji pieturējās pie spēles plāna, aktīvi iesāka spēli tieši caur to malu, kur Emīls. Radījām agresīvu spiedienu tajā malā, sekoja centrējums, un Yunusa izdarīja savu darbu. Tad spēle nevis izlīdzinājās, bet Spartaks Jūrmala pārņēma iniciatīvu, ne no kurienes parādījās arī 11 metru soda sitiens. Bet esmu jau teicis iepriekš - lai izcīnītu uzvaru, dažreiz, it sevišķi mūsu kolektīvam, ir jāpārcieš negaidītas lietas. Mēs to izturējām, un otro puslaiku iesākām ar domu, ka nevajag atlaisties. Pēc stūra sitiena atkal Yunusa parādījās īstajā vietā, un panācām divu vārtu pārsvaru. Bet der atcerēties itāļus: labāk 1:0 nekā 2:0 - kad ir 2:0, tad ir problēmas. Bet pie slidenā rezultāta izturējām godam, paldies spēlētājiem - kā viņi atdevās uzvarai, kā bloķēja sitienus - varu tikai pateikties. Spēles beigās varbūt pretinieku uzbrukums bija haotisks - viņi skrēja visur, tāpēc labi, ka beigās mums bija 5 aizsargi. Iznāca augumā mazs uzbrucējs, un varējām centra aizsargus sūtīt uz malu, kur viņiem bija pārsvars. Nedevām pretiniekiem zonas, kur skriet. Pretinieki turējās pie viena: daudz devās uz vidu un sita, bet sitienus nobloķējām. Centrējumu praktiski tā arī nebija.Andris RihertsFK Metta galvenais treneris

Pilnu preses konferenci skaties (mūsu galvenā trenera komentārs un atbildes uz jautājumiem no 9:56)