Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-16 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 02.12.21.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-16 vecuma komandas.

Šogad U-16 vecuma grupā (2005. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja Elites un Attīstības grupās.

Elites grupā čempionāts šogad tika aizvadīts divos apļos un 9 komandu konkurencē, taču vairākas kārtas pirms sacensību beigām čempionāts tika pārtraukts un rezultāti tika noteikti ar koeficienta palīdzību.

FS Metta cīnījās pret JFC Riga, SK Babīte, BFC Daugavpils, Rīgas FS, FK Tukums 2000/TSS, JDFS Alberts, Liepājas FS un FS Jelgava komandām.

Mettieši paspēja aizvadīt 11 no 16 spēlēm, un izcīnīja 6 uzvaras, izcīnīja divus neizšķirtus, kā arī piedzīvoja trīs zaudējumus. Vārtu attiecība – 25:19.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās trīs FS Metta futbolisti: Robins Stērninieks ar 7 vārtiem bija dalīti rezultatīvākais futbolists, 6 vārtus pievienoja Edgars Sajenko, bet vēl 5 – Linards Liepiņš.

Pēc koeficienta aprēķina FS Metta futbolisti ieņēma trešo vietu, ar 20 punktiem izcīnot bronzas godalgas! Jāatzīmē, ka mettiešu otrā apļa savstarpējās spēles pret zelta un sudraba komandām JFC Riga un SK Babīte gan netika izspēlētas.

Jāatzīmē, ka 4 futbolisti (Kangars, Laurovs, Liepiņš un Grabovskis) palīdzēja Latvijas U-17 izlasei iekļūt Elites kārtā!

Diemžēl pandēmijas dēļ sezonu nepabeidzām un līdz pēdējai dienai nevarējām cīnīties par zelta medaļām, beigās izcīnot 3.vietu. Tomēr galvenais sasniegums kā trenerim ir spēlētāju snieguma un psiholoģiskā attīstība. Vairāki puiši spēra nozīmīgu soli uz priekšu un spēja sasniegt nākamo līmeni. Piemēram, Linards Liepiņš kļuva par izlases pamatsastāva spēlētāju, bet Kristaps Grabovskis pievienojās RB Leipzig akadēmijai. Esmu lepns par šo komandu, un iesaku pieminēt manus vārdus - šie spēlētāji ir gatavi sevi apliecināt nākamajā līmenī!Ņikita KovaļčuksFS Metta U-16 komanda galvenā trenera vietas izpildītājs

Tikmēr Attīstības grupā FS Metta U-16 komanda paspēja izspēlēt 12 no 16 paredzētajām spēlēm. Mettieši izcīnīja 10 uzvaras, kā arī piedzīvoja divus zaudējumus, kas pēc koeficienta aprēķina liedza pacīnīties 1. vietu.

Līdz ar to ar Attīstības grupā tika izcīnīta 2. vieta, vārtu attiecība – 83:21. Mettiešiem vēl bija atlikusi viena savstarpējā spēle pret čempionāta līderiem Futbola parks Academy.

Otrs rezultatīvākais futbolists apakšgrupā ar 18 gūtajiem vārtiem bija Gustavs Sekacis, bet vēl trīs futbolisti atradās labāko Top 10 – Hugo Pumpurs (14 vārti), Markuss Ardons (12 vārti) un Frančesko Ģirģens (11 vārti).

Puiši bija aizvadījuši labu sezonu, guva daudz vārtus un snieguma devums bija pozitīvs no katra iesaistītā spēlēs. Galvenais, ka spēlētāji centās turēties pie spēles pamatprincipiem sezonas gaitā.Artūrs ZālītisFS Metta U-16 Attīstības grupas komandas galvenais treneris

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!