Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-13 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 04.11.21.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-13 vecuma komandas.

Šogad U-13 vecuma grupā (2008. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta kā ierasts startēja gan Attīstības, gan Elites grupas sacensībās.

Elites grupā šogad čempionāts tika sadalīts 3 posmos, taču sacensības otrā posma laikā tika pārtrauktas un rezultāti noteikti ar koeficienta palīdzību.

Pirmajā posmā FS Metta cīnījās pret FK Tukums 2000/TSS, FS Jelgava, AFA Olaine un FK Iecava komandām, izcīnot 7 uzvaras astoņās spēlēs, kā arī sakrājot pārliecinošu vārtu attiecību 59:7.

Šajā čempionāta stadijā starp Top 10 rezultatīvākajiem spēlētājiem grupā bija 5 zaļi-baltie: Kārlis Pūriņš (rezultatīvākais spēlētājs, 16 vārti), Olivers Dzenītis (11 vārti), Jēkabs Vītiņš (8 vārti), Toms Sarma (7 vārti) un Ričards Dimpers (5 vārti).

Otrajā posmā trim labākajām grupas komandām pievienojās arī Rīgas FS, Liepājas FS un Ventspils FA komandas. Šajā čempionāta posmā mettieši pievienoja trīs uzvaras un vienu neizšķirtu, kas deva 1. vietu grupā.

Otrajā posmā divi rezultatīvākie Rietumu grupas futbolisti bija Kārlis Pūriņš un Jēkabs Vītiņš ar 4 gūtajiem vārtiem.

Turpinājumā tas būtu nozīmējis finālspēli pret Austrumu grupas uzvarētāju BFC Daugavpils, taču šī spēle ārkārtas situācijas dēļ netiks izspēlēta. FS Metta sezonu līdz ar to noslēdz dalītā 1. vietā Elites grupas čempionātā.

Šogad 2008. gadā dzimušie futbolisti aizvadīja pirmo gadu futbolā 11 pret 11. FS Metta/Rīga komanda spēlēja Elites grupā, bet FS Metta/2008 komanda – Attīstības grupā. Šogad mums sanāca ļoti interesanta sezona un čempionāts. Vajadzēja pielāgoties dažādiem apstākļiem – trenējāmies visu ziemu ārā un nesanāca aizvadīt, kā jau bija ierasts pirms čempionāta, pārbaudes spēles un turnīrus. Bet, neskatoties uz šīm lietām, mēs trenējāmies, veltījām ļoti daudz laika tehniski-taktiskajām lietām, apmācībai un pilnveidošanai, kā arī fiziskajai un psiholoģiskajai sagatavotībai, kura vērsta uz spēlētēju attīstīšanu. Diemžēl čempionātu līdz galam neizdevās izspēlēt, bet pēc koeficienta Elites grupā kļuvām par Latvijas čempioniem, kā arī Attīstības grupā izcīnījām 1. vietu apakšgrupā un ieguvām vietu nākamā gada Meistarības grupā! Gribu pateikt lielu palides jaunajiem futbolistiem par šo sezonu, par fantastisku attieksmi treniņos, par kosmisko motivāciju mācīties un par cīņassparu visās spēlēs! Apsveicu ar šo panākumu, vecākus, visus kluba trenerus, vadību un administratīvos darbiniekus. Apsveicu komandu ar panākumu un Latvijas čempiontitulu! Novēlu turpināt attīstīties un nekādā gadījumā neapstāties pie sasniegtā – tikai uz priekšu! Liels paldies visiem par šo sezonu!Romāns KvačovsFS Metta U-13 komandas galvenais treneris

Tikmēr Attīstības grupā FS Metta U-13 komanda piedalījās E apakšgrupā, kurā paspēja izspēlēt visas spēles pirms ārkārtas situācijas paziņošanas.

Zaļi-baltie kopumā aizvadīja 8 spēles: mājās un izbraukumā pret RFS Akadēmija, FS Nikars, Riga FC Academy un FK Dinamo Rīga.

Mūsu futbolisti izcīnīja 7 uzvaras un vienīgo neizšķirtu izspēlēja pret FS Nikars, kas apakšgrupā ierindojās otrajā vietā.

E apakšgrupas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā ir 6 mettieši: Kārlis Edvards Ertmanis (8 vārti, rezultatīvākais futbolists), Rainers Višņevskis (6 vārti), Miķelis Krišjānis Menniks un Kārlis Miezis (4 vārti katram), Mikus Jānis Bērziņš un Ernests Šaško (3 vārti katram).

Uzvara apakšgrupā nozīmē to, ka FS Metta nākamgad U-14 vecuma grupā varēs būt pārstāvēta arī Meistarības grupā!

Puišiem šis bija pirmais gads lielajā futbolā 11 pret 11, un ar uzstādītajiem mērķiem mēs tikām galā. Sagatavošanās posms bija interesants - gara ziema, aukstums, sniegs un mitrums, bet ar treneri Romānu izdevās saplānot kvalitatīvu treniņprocesu. Pēc garās ziemas un ierobežojumiem izdevās aizvadīt pāris draudzības spēles. Sezonu sākām ļoti pārliecinoši, un izdevās progresēt no spēles uz spēli. Sezonā izdevās rotēt spēlētāju pozīcijas un saprast, cik universāli var puiši var nospēlēt dažādās pozīcijās. Nākamgad startēsim Meistarības grupā, un puišiem novēlu labu startu, kā arī nebeidzamu degsmi attīstīties tālāk!Jānis RihertsFS Metta U-13 komandas treneris

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!