Septiņi mettieši kaldina Latvijas U-19 izlases triumfu Baltijas Kausa izcīņā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 09.06.19.

Jūnija sākumā Baltijas Kausa izcīņu aizvadījusi Latvijas U-19 izlase.

Laika posmā no 2. līdz 9. jūnijam vienkopus tikās Latvijas U-19 izlase, kas Igaunijā aizvadīja Baltijas Kausa izcīņas turnīru.

Uz valstsvienību tika izsaukti arī 7 mūsu kluba futbolisti: Gabriels Kirkils, Daniels Fedorovičs, Normunds Uldriķis, Jēkabs Lagūns, Aleksejs Krjukovičs, Raimonds Krollis un Rihards Ozoliņš, kurš turnīrā izpelnījās komandas kapteiņa lomu.

Turnīrs norisinājās starp 4 valstsvienībām, un pirmajā spēlē Latvijas U-19 izlase izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 5:1 pret Lietuvas vienaudžiem.

Šajā spēlē visi mettieši bija komandas pamatsastāvā, turklāt atzīmējās visos vārtu guvumos – četras reizes precīzs bija Raimonds Krollis, bet ar vieniem vārtiem izcēlās Jēkabs Lagūns.

Otrajā spēlē Latvijas izlase tikās ar Somiju, šajā duelī, nedaudz rotējot ar sastāvu, abas komandas uzvarētāju nenoskaidroja – 0:0.

Izšķirošajā spēlē pret Igauniju bija nepieciešama uzvara ar vismaz divu vārtu pārsvaru, kuru 88. minūtē nodrošināja Kroļļa precīzais sitiens.

Četras minūtes vēlāk Raimonds guva vēlvienus vārtus nodrošinot 3:0 uzvaru spēlē un uzvaru visā turnīrā! Noslēdzošajā spēlē sākumsastāvā izgāja seši mettieši, kaldinot šo panākumu.

Līdz ar to Latvijas U-19 izlase otro gadu pēc kārtas triumfēja Baltijas Kausa izcīņā! Jāatzīmē, ka valstsvienības treneru korpusā ir arī FS Metta speciālists Viktors Mazurs.

Tikmēr šajā laika posmā treniņnometni aizvadījusi arī Latvijas U-21 izlase, kas nometnes noslēgumā pārbaudes spēlē pārspēja Lietuvas vienaudžus ar 2:0.

Uzvarā pilnu spēli aizvadīja Emīls Birka, bet Kristaps Liepa nāca uz maiņu. Tāpat jāatzīmē, ka ar diviem vārtiem atzīmējās FS Metta audzēknis Dmitrijs Zelenkovs, kurš šobrīd pārstāv Itālijas kluba Empoli FC U-19 vecuma komandu.

Apsveicam mūsu futbolistus ar sekmīgo sniegumu valstsvienībā un novēlam veiksmīgu turpinājumu arī kluba rindās!