Liene Vāciete: "Pašas pārspējām sevi!"

Miks Vilkaplāters
Ievietots 02.10.18.

Sieviešu 1. līgas čempionāta sezonu ar rezultatīvu uzvaru noslēgušas FS Metta futbolistes, kas jau pirms pēdējās kārtas tika kronētas par turnīra čempionēm.

Piektdien, 28.septembrī, pēdējo spēli Sieviešu 1. līgas čempionāta otrā posma (1.-6.vieta) ietvaros aizvadīja FS Metta futbolistes, Latvijas Sieviešu 1.līgas čempiones, viesos tiekoties ar BFC Daugavpils.

Noslēdzošajā spēlē zaļi-baltajām no turnīra viedokļa nekas neizšķīrās, tomēr no Daugavpils tika pārvesta rezultatīva uzvara ar 5:3, kas vēlreiz spilgti apliecina čempionu statusu.
Lienes Vācietes un Romāna Kvačova vadītā komanda sezonu noslēdza ar 13 uzvarām, vienu neizšķirtu un vienu zaudējumu, kopumā gūstot 75 vārtus, bet ielaižot tikai 11. Komandas vārtsardze Laura Siņutkina un komandas aizsardzība līdz ar to sasniedza otro labāko rādītāju turnīrā.

Par čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva 2003. gadā dzimusī Nelle Treimane ar 24 gūtajiem vārtiem, bet bombardieru saraksta augšgalā atrodama arī gadu jaunākā Katrīna Daņilova ar 14 vārtu guvumiem.

Apsveicam mūsu sieviešu Meistarkomandu ar fantastisko sezonu!

Vairāk ar statistiku var iepazīties ŠEIT

Pēc aizvadītās sezonas piedāvājam FS Metta sieviešu komandas galvenās treneres Lienes Vācietes komentāru.

Principā gribētu teikt, ka pašas pārspējām sevi! Godīgi sakot, varbūt sākumā kaut kur iekšēji sēdēja tāda doma, bija ticība un cerība, ka varam tik daudz sasniegt, bet tā, reālistiski skatoties, man likās, ka pirmajā sezonā tā varētu būt pārāk augsta latiņa. Bet ar katru spēli gan es, gan treneris Romāns un, protams, arī meitenes sapratām, ka tas ir pavisam reāli - uzvarēt čempionātā -, vadoties pēc tā, kā saturiski tika aizvadītas spēles, kādi bija rezultāti. Es teiktu, ak noteikti palīdzēja tas, ka sezonas sākumā netrāpījās spēles pret augšgala komandām, kas ļāva, tā teikt, iešūpoties, ieskrieties. Visa sezonas pakāpeniski gāju uz augšu un principā bija ar augšupejošu līkni. Jā, bija kritums - zaudējums mājās 1.posmā pret AFA Olaine, kur visu spēli spiedām, taču nevarējām iesist un iekritām pretuzbrukumā. Tādai situācijai bijām gatavas, es apzinājos, ka sezonā būs tāds brīdis, kad būs kritums, bet svarīgākais, ka veiksmīgi tikām pāri. Bet sezonas noslēgums vispār bija tāds, ka neko labāku nemaz nevarēja iedomāties 1. sezonā. Ja pirmā sezona ir bijusi tik veiksmīga, tad saprotam, ka varam vēl vairāk un desmitkārtīgāk! Atliek tādā pašā ritmā strādāt, likt klāt pie niansēm un nostiprināt esošo un es domāju, ka tad varam stādīt vēl augstākus mērķus! Katrā ziņā sākotnēji tas šķistu negaidīti, tomēr sezonas gaitā tas kļuva ne tikai loģiski, bet arī likumsakarīgi. Iztikām arī bez spiediena, nemēģinājām rast domu galvā, ka par katru cenu ir jāuzvar, bet, ar katru spēli arvien vairāk jutu un biju pārliecināta, ka mēs to varam izdarīt un uzvarēt jebkuru pretinieku!Liene VācieteFS Metta sieviešu komandas galvenā trenere


FS Metta sieviešu komanda Daugavas stadionā tiek kronēta par 1. līgas čempionēm!
Foto: Sieviešu futbols