FS Metta sieviešu komandas trenere Vāciete: ''Paldies klubam un vecākiem par atbalstu, mēs to redzam un ļoti novērtējam!''

Reinis Alksnājs
Ievietots 15.12.20.

FS Metta komanda pabeidza 2020. gada Sieviešu futbola līgas sezonu otrajā vietā un izcīnīja sudraba medaļas.

Ārkārtas situācijas dēļ sezona noslēdzās priekšlaicīgi. Vietu sadalījums turnīra tabulā tika noteikts ar koeficienta palīdzību. Šoreiz gan tas neko nemainīja, jo visas komandas aizvadīja vienādu spēļu skaitu.

Sieviešu futbola līgu nācās noslēgt vienu kārtu pirms beigām. Tādējādi FS Metta neaizvadīja pēdējo spēli pret FK Olaine.

Zaļi-baltās bija pārākas savstarpējo trīs spēļu rezultātā pret Olaines komandu. METTAi gan izdevās uzvarēt tikai pirmo spēli augustā, kas noslēdzās 2:0.

Pārējās divas spēles noslēdzās ar identiskiem rezultātiem (2:2), bet krasi atšķirīgiem scenārijiem – pirmajā mačā FK Olaine atspēlējās no 0:2, bet otrajā mettietes bija tās, kurām izdevās atgūties no tāda paša deficīta.

Ja pret FK Olaine visas trīs spēles var vērtēt kā neparedzamas, un komandas dalīja punktus, tad cita situācija bija spēlēs pret Rīgas FS un Riga United Ladies.

FS Metta pārliecinoši uzvarēja visās četrās tikšanās reizēs pret Riga United Ladies (8:0, 12:0, 8:0, 4:0), bet tomēr arī zaudēja visās spēlēs pret čempioni Rīgas FS (0:1, 0:3, 0:4, 1:5).

Ar zaudējumiem mērīties nekad nav labs rādītājs, bet nevar noliegt – Sieviešu futbola līgā tieši FS Metta sagādāja čempionei vislielāko izaicinājumu.

Sezonas pirmajā spēlē mettietes bija tikai desmit minūšu attālumā, lai atņemtu punktus Rīgas FS. Tomēr čempiones iesita 80. minūtē un svinēja grūtu 1:0 uzvaru. Jāpiemin, ka pirmā puslaika izskaņā Laura Siņutkina atvairīja pretinieču raidīto 11 metru soda sitienu.

Arī otrajā tikšanās reizē, kas gan beidzās 0:3 par labu Rīgas FS, Lienes Vācietes trenētā komanda atstāja pretinieci sausā pirmajā puslaikā. Pārējām divām komandām līgā ne reizi neizdevās noturēt čempioni pat uz vieniem vārtiem pirmajās 45 minūtēs.

Savukārt pēdējos divos mačos pret Rīgas FS mettietes cieta pārliecinošākus četru vārtu zaudējumus (0:4 un 1:5). Sezonas noslēdzošajā spēlē Anastasija Vainere guva vārtus un bija vienīgā futboliste, kas iesita Rīgas FS.

FS Metta rezultatīvākā spēlētāja un Sieviešu futbola līgas otrā rezultatīvākā futboliste bija Nelle Treimane. Viņa iesita 13 vārtus deviņās spēlēs.

FS Metta sieviešu pirmo komandu pārstāvēja septiņas U-16 vecuma grupas spēlētājas. Noteikti galvenā, kuru jāizceļ, ir Elīza Paula Sīpola. Viņa augustā pret Riga United Ladies nāca uz maiņu un iesita divus vārtus. Tas notika nedēļu pirms Sīpolas 14. dzimšanas dienas(!).

Detalizētāk ar FS Metta sieviešu komandas rezultātiem vari iepazīties ŠEIT.

FS Metta sieviešu komandas individuālā statistika.

Šogad Latvijas izlasē debitēja FS Metta pārstāve Siņutkina, kura septembrī devās vārtos pret Islandes sievietēm. Savukārt zaļi-balto uzbrucēja Liniņa izgāja četrās izlases spēlēs 2020. gadā.

Augustā četras mettietes palīdzēja Latvijas U-17 komandai izcīnīt Baltijas kausu. Ar vārtiem abās spēlēs izcēlās Katrīna Daņilova, bet pa vienam izcēlās Vainere un Amēlija Lipšāne. Abās spēlēs sākumsastāvā devās arī Tīna Zankovska.

Arī uz Latvijas U-15 meiteņu izlasi Baltijas kausam tika izsauktas vairākas FS Metta sistēmas futbolistes – pirmajā komandā spēlējošā Sīpola un FS Metta U-16 pārstāves Madara Matrevica, Sofija Gluščuka un Uma Upīte.

Uzskatu, ka šī sezona bija ļoti nopietns pārbaudījums gan komandai, gan man kā trenerei. Noteikti ne tik daudz sportiskajā ziņā, bet gan vairāk no emocionālā un psiholoģiskā aspekta, ņemot vērā vispārējo stāvokli pasaulē un Sieviešu futbola līgas specifiku. Futbolists var attīstīties un kļūt labāks tikai apgrūtinātos un sarežģītos apstākļos. Ja viss būtu vienkārši, tad tam būtu minimāla pievienotā vērtība vai teju vispār nekāda. Tāpēc ticu, ka ilgtermiņā šī sezona mums būs devusi daudz un ne reizi vien varēsim uz to atsaukties, kā uz piemēru un vērtīgu iegūto pieredzi.

Ja atskatos uz iepriekšējiem gadiem, tad treniņos un spēlēs bija iespēja darboties tikai pie pamata darbībām aizsardzībā un uzbrukumā. Šogad jutu, ka esam spējīgi spert nākamo sarežģītības soli un akcentēt kaut kādus konkrētus momentus gan uzbrukuma, gan aizsardzības darbībās. Tas tikai nozīmē to, ka komandas tehniskās un taktiskās spējas ir progresējušas un mūsu iespējas futbola laukumā vairojušās.

Skatoties uz izvietojumu turnīra tabulā, šogad iegūtā otrā vieta Sieviešu futbola līgas čempionātā turpina debijas sezonā iesākto pozitīvo līkni. Centīsimies turpināt tādā pašā garā arī nākamsezon. Paldies klubam un vecākiem par atbalstu meitenēm! Tam ir neatsverama vērtība, mēs to redzam un ļoti novērtējam. Sveicu visus ar kopīgiem spēkiem izcīnīto sudrabu. Ticu, ka nākotnē mums kopā būs vēl vairāk pa spēkam!Liene VācieteFS Metta sieviešu komandas galvenā trenere