FK Metta "Gada futbolists 2021" nominācijas

Ievietots 01.12.21.

Tuvojoties gada izskaņai, piedāvājam iespēju nobalsot par savu favorītu FK Metta nominācijā “Gada futbolists 2021”.

FK Metta sezonu noslēdza oktobra izskaņā, dažādiem pavērsieniem bagāto sezonu noslēdzot 7. vietā.

Novembris un decembris ir laika posms, kurā vienmēr tiek analizēts sezonā iespētais un paveiktais. Viena no sezonas noslēguma tradīcijām ir arī balsojums par “FK Metta Gada futbolistu”.

Katras sezonas izskaņā Gada futbolista balvai izvirza spēlētāju: spēcīgu personību, kuram ir vērts līdzināties, tādējādi uzliekot arī lielu atbildību šī goda nēsātājam.

Līdz šim METTA Gada futbolista balvu ieguvuši 15 futbolisti: Jānis Kauss, Vladimirs Cīmanis, Ivars Gailis, Marsels Vapne, Juris Skābardis, Rūdolfs Puķītis, Mārtiņš Milašēvičs, Gatis Kalniņš, Edgars Vardanjans, Eduards Emsis, Roberts Uldriķis, Dāvis Indrāns, Dāvis Ošs, Kgotso Masangane un Raimonds Krollis.

GADA FUTBOLISTS 2021 – nominanti:

  • Iļja Korotkovs – komandas kapteinis sezonas otrajā pusē, viens no aizsardzības līderiem. Otrais labākais pārtvērtajās bumbās un otrais rezultatīvākais centra aizsargs Virslīgā. 4 gūtie vārti šosezon čempionātā, kā arī vieni vārti U-21 izlases rindās pret Vācijas vienaudžiem. Latvijas U-21 izlases stabila pamatsastāva vērtība.

  • Yunusa Muritala – FK Metta aizvadījis sezonas pirmo pusi, Yunusa kļuva par komandas uzbrukuma līderi, 11 spēlēs gūstot 9 vārtus, kas līdz sezonas vidum ļāva mettiešiem ieņemt 6. vietu deviņu komandu konkurencē. Īrē Riga FC guva divus vārtus UEFA Konferenču līgas kvalifikācijā.

  • Emīls Birka – “Gada futbolists” balvai nominēts trešo gadu pēc kārtas. Kreisās malas aizsargs visas sezonas garumā bija viena no neatņemamām komandas pamatsastāva vienībām, šosezon arī sakrājot 3 vārtus un 3 rezultatīvas piespēles. Emīls aizvadīja 25 spēles un 2205 minūtes, kas bija lielākais spēles laiks komandā. Latvijas U-21 izlasē ir viens no pamatsastāva balstiem.

  • Baba Musah – Ganas futbolists savā pirmajā sezonā Meistarkomandas rindās bija nozīmīgs balsts aizsardzības centrā, īpaši spēcīgs izklupienos, divcīņās un bumbas atņemšanā (1. vieta Virslīgā uzvarētajās divcīņās, 7. vieta izklupienos, 9. vieta pārtvertajās bumbās). Šosezon guva arī divus vārtus – pa vieniem Virslīgā un Latvijas kausa izcīņā.

  • Lūkass Vapne – savā otrajā sezonā Virslīgā pussargs sakrāja 7 vārtus un 7 piespēles (dalīta 4. vieta līgā, otrais rezulatīvākais Latvijas spēlētājs Virslīgā), piedalījās 18 komandas vārtu guvumos (62%), kā arī 18 gadu vecumā nenoliedzami kļuva par vienu no komandas līderiem un pamatvērtībām.

  • Jānis Beks – savā pirmajā pilnvērtīgajā sezonā Jānis apliecināja sevi kā uzticamu vērtību Meistarkomandas rindās. Spēcīgs izgājienos un spēlē ar kājām, kā arī sakrāja 33 super-atvairījumus, kas bija labākais rādītājs starp visiem vārtsargiem Virslīgā.