Balso par savu FK Metta favorītu "Gada futbolists 2020" nominācijā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 08.12.20.

Tuvojoties gada izskaņai, piedāvājam iespēju nobalsot par savu favorītu FK Metta nominācijā “Gada futbolists 2020”.

Balsojums ir noslēdzies. Drīzumā paziņosim FK Metta gada futbolistu.

FK Metta sezonu noslēdza novembra izskaņā, sarežģīto un dažādām emocijām bagāto čempionātu pabeidzot 9. vietā.

Decembris vienmēr ir laika posms, kurā tiek analizēts sezonā iespētais un paveiktais. Kā tradīcija sezonas noslēgumā ir arī balsojums par “FK Metta Gada futbolistu”.

Katras sezonas izskaņā Gada futbolista balvai izvirza spēlētāju: spēcīgu personību, kuram ir vērts līdzināties, tādējādi uzliekot arī lielu atbildību šī goda nēsātājam.

Atgādinām, ka līdz šim METTA Gada futbolista balvu ieguvuši 14 futbolisti: Jānis Kauss, Vladimirs Cīmanis, Ivars Gailis, Marsels Vapne, Juris Skābardis, Rūdolfs Puķītis, Mārtiņš Milašēvičs, Gatis Kalniņš, Edgars Vardanjans, Eduards Emsis, Roberts Uldriķis, Dāvis Indrāns, Dāvis Ošs un Kgotso Masangane.

GADA FUTBOLISTS 2020 – nominanti:

  • Krists Kristers Gulbis – komandas kapteinis izcēlās ar pašaizliedzīgu un nesavtīgu sniegumu aizsardzībā, kā arī guva uzvaras vārtus 2. apļa spēlē pret FK Tukums 2000/TSS. Tie bija pirmie Kristera vārti FK Metta rindās. Neskatoties uz veselības likstām, Gulbis aizvadīja 19 spēles un 1541 minūti, kas bija 8. lielākais spēles laiks komandā.
  • Rihards Ozoliņš – FK Metta vidējās līnijās balsts, motors laukuma vidusdaļā. Izcēlās ar lielāko spēles laiku un devās laukumā visās Virslīgas spēlēs – 27 spēlēs aizvadījis 2397 minūtes. Jūlijā ticis nominēts par mēneša labāko spēlētāju, kopumā guva arī 3 vārtus un 1 reizi rezultatīvi piespēlēja. Ozoliņš ar savu sniegumu arī izpelnījās izsaukumu uz Latvijas U-21 izlasi.
  • Emīls Birka – kreisās malas aizsargs visas sezonas garumā bija viena no komandas stabilākajām pamatvērtībām, šosezon arī gūstot savus pirmos divus vārtus Virslīgā, turklāt abus ar teicamiem tālsitieniem. Papildus iekrājot rezultatīvu piespēli, Emīls aizvadīja 25 spēles un 2154 minūtes, kas bija 4. lielākais spēles laiks komandā. Latvijas U-21 izlasē bija viens no pamatsastāva balstiem.
  • Franklin Joseph – Brazīlijas futbolists savā pirmajā sezonā Meistarkomandas rindās bija balsts aizsardzības centrā, īpaši spēcīgs izklupienos un bumbas atņemšanā. Šosezon iekrāja 3. lielāko spēles laiku un aizvadīja 25 spēles (2342 minūtes), kā arī guva vienus vārtus.
  • Raimonds Krollis – jaunais uzbrucējs aizvadīja rezultatīvu sezonu, gūstot 11 vārtus, kā arī 4 reizes rezultatīvi piespēlējot saviem partneriem (dalība 68% no komandas vārtu guvumiem). Savā otrajā sezonā Raimonds uzstādīja FK Metta rekordu gūtajos vārtos vienā sezonā Virslīgā, kā arī noslēdza Optibet Virslīgas sezonu kā rezultatīvākais vietējais futbolists. Ar savu sniegumu nopelnīja izsaukumu uz Latvijas nacionālo izlasi, kurā paspējis izcelties ar pirmo vārtu guvumu. Gada futbolista atzinība ir pagodinājums, kas parāda augstu novērtējumu no kluba, līdzjutēju un atbalstītāju puses.