Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-16 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 17.11.23.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-16 vecuma komandas.

Šogad U-16 vecuma grupā (2007. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja Elites grupā.

Tikmēr Skanstes SK ar vairākiem FS Metta futbolistiem sastāvā piedalījās Meistarības B grupā.

Elites grupā čempionāts šogad tika aizvadīts divos apļos un 8 komandu konkurencē.

FS Metta cīnījās pret BFC Daugavpils, Riga FC Academy, Liepājas FS, JDFS Alberts, Rīgas FS, SK Super Nova un FS Jelgava komandām.

Mettieši aizvadītajās 14 spēlēs izcīnīja 11 uzvaras, divas reizes cīnījās neizšķirti, kā arī vienu spēli zaudēja. Vārtu attiecība – 42:13.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās trīs FS Metta futbolisti: Rūdolfs Kļavinskis ar 11 vārtiem, bet attiecīgi 6 un 5 vārtus pievienoja Danila Lisenkovs un Kristaps Mosāns.

Tikmēr otrajā posmā Top 4 aizvadīja vēl divas spēles ar katru, noslēgumā zaļi-baltie ar 43 punktiem izcīnīja zelta godalgas!

Rezultatīvākais spēlētājs otrajā posmā ar 5 vārtu guvumiem bija Gundars Smilškalns, bet trīs vārtus pievienoja Kristaps Mosāns.

Šī komanda šogad arī triumfēja “Baltijas līga” U-16 sacensībās. Tāpat jāatzīmē arī, ka 5 futbolisti (Pļaviņš, Bērziņš, Siliņš, Romenskis, Mosāns) rudenī startēja Latvijas U-17 izlases rindās kvalifikācijas spēlēs.

Tikmēr Meistarības grupā Skanstes SK U-16 komanda piedalījās B apakšgrupā, kurā izspēlēja 12 spēles (pret FK Jelgava-2, JDFS Alberts, RFS Academy, JFK Daugava, FK Auda un Talsu NSS).

Komanda izcīnīja 7 uzvaras, trīs reizes cīnījās neizšķirti, bet divas reizes piedzīvoja zaudējumu. Līdz ar to ar apakšgrupā tika izcīnīta 3. vieta, vārtu attiecība – 33:13.

Otrs rezultatīvākais spēlētājs ar 11 gūtajiem vārtiem bija Emīls Bergmanis, bet nākamais sekotājs ar 3 vārtu guvumiem bija Gustavs Viziņš.

Tikmēr otrajā posmā mūsu komanda aizvadīja vēl 6 spēles, triumfējot apakšgrupā ar 39 punktiem un vārtu attiecību 64:22.

Otrajā posmā vēl 9 vārtus guva Emīls Bergmanis, 7 pievienoja Gustavs Viziņš, bet vēl sešus – Emīls Siliņš.

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!