Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-15 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 16.11.23.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-15 vecuma komandas.

Šogad U-15 vecuma grupā (2008. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja Elites grupā.

Meistarības grupā startēja Skanstes SK komanda, ar vairākiem FS Metta futbolistiem sastāvā.

FS Metta cīnījās pret Rīgas FS, SK Super Nova, FS Jelgava, Valmiera FC/VSS/Smiltene, Riga FC Academy, BFC Daugavpils un Liepājas FS komandām.

Mettieši pirmajā posmā 14 spēlēs izcīnīja 6 uzvaras, kā arī trīs reizes spēlēja neizšķirti un piedzīvoja piecus zaudējumus. Vārtu attiecība – 19:21.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās Olivers Dzenītis ar 6 vārtu guvumiem, bet Leonards Livčāns pievienoja 4 vārtu guvumus.

Tikmēr otrajā posmā Top 6 komandas izspēlēja vēl divus apļus. FS Metta pēdējā kārtā izrāva uzvaru pret FS Jelgava un 4. vietu, kas nodrošināja vietu nākamā gada Baltijas līgā!

35 punkti bija par trim mazāk nekā 3. vieta esošajai FS Jelgava.

Arī otrajā posmā starp 10 rezultatīvākajiem futbolistiem atradās Olivers Dzenītis ar 6 vārtu guvumiem.

Jāatzīmē, ka šī gada gājuma komanda šogad 12 komandu konkurencē apstājās pusfinālā Baltijas līgā U-15 vecuma grupā, kurā sacentās labākās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienības.

Tikmēr Meistarības grupā Skanstes SK U-15 komanda piedalījās B apakšgrupā, kurā izspēlēja 10 spēles (pret Dienvidkurzemes SS, Rīgas FS, Jēkabpils SS, AFA Olaine un Saldus SS).

Apvienotā komanda izcīnīja 5 uzvaras, divas reizes cīnījās neizšķirti, bet trīs reizes piedzīvoja zaudējumu. Līdz ar to ar apakšgrupā tika izcīnīta 2. vieta, vārtu attiecība – 27:16.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem spēlētājiem ar 5 gūtajiem vārtiem bija Adrians Stramkals un Rainers Višņevkis, bet vēl 4 vārtu guvumus pievienoja Ardis Ābeļkalns.

Tikmēr otrajā posmā mūsu komanda aizvadīja vēl 8 spēles par iekļūšanu Meistarības A grupā, kur lielu spēles laiku ieguva 2009. gadā dzimušie Skanstes SK un FS Metta futbolisti, zirgi palika bez punktiem.

Otrajā posmā vēl 3 vārtus guva Adrians Saulītis.

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!