Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-15 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 21.11.21.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-15 vecuma komandas.

Šogad U-15 vecuma grupā (2006. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja Elites un Attīstības grupās.

Elites grupā čempionāts šogad tika aizvadīts 9 komandu konkurencē divos apļos, tomēr čempionāts vairākas kārtas pirms pirms sacensību beigām tika pārtraukts un rezultāti tika noteikti ar koeficienta palīdzību.

FS Metta cīnījās pret JDFS Alberts, BFC Daugavpils, FK Spartaks/SK Super Nova, FS Jelgava, SK Babīte, Rīgas FS, FA Ventspils un Academ FS komandām.

Mettieši paspēja aizvadīt 13 no 16 spēlēm, un izcīnīja 9 uzvaras, kā arī piedzīvoja trīs zaudējumus. Vārtu attiecība – 34:11.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta spēlētājiem ierindojās Ralfs Pakulis ar 6 vārtu guvumiem, bet 4 vārtus pievienoja Hugo Jesse, Viestards Hibšmanis, Rūdolfs Kļavinskis un Sergejs Motiļs.

Pēc koeficienta aprēķina FS Metta futbolisti ieņēma otro vietu, ar 27 punktiem izcīnot sudraba godalgas!

Līdz čempionāta sākumam U-15 Elites grupas futbolisti treniņprocesu aizvadīja trenera Jāņa Gobas vadībā. Neskatoties uz to, ka sagatavošanās posms noritēja sarežģītos laikapstākļos, tika ieguldīts apjomīgs un kvalitatīvs darbs. Īsi pirms čempionāta sākuma klubā notika izmaiņas treneru korpusā, kā rezultātā man tika uzticēts turpināt darbu ar 2006. gadā dzimušo futbolistu komandu. Jāatzīst, ka sezonas pirmās spēles bija ļoti sarežģītas gan futbolistiem, gan arī man kā trenerim, tomēr ar katru nākamo spēli kopīgi spējām uzlabot sniegumu laukumā un parādīt labu spēles līmeni. Kopumā no 16 paredzētajām spēlēm aizvadījām 12, noslēdzot Latvijas čempionātu 2. vietā. Novembra sākumā piedalījāmies arī starptautiskā turnīrā ''Ateitis Cup'', kurā izdevās gūt vērtīgu spēļu praksi, pieredzi un noslēgumā arī labu rezultātu. Paldies puišiem par parādīto attieksmi un atdevi, kā treniņos, tā arī aizvadītajās spēlēs! Tāpat gribētu pateikties vecākiem par atbalstu visas sezonas garumā! Paldies FS Metta vadībai par doto iespēju un kluba treneriem par vērtīgajiem padomiem! Novēlu visiem neatlaidīgi turpināt iesākto! Paldies par šo sezonu!Mārtiņš KlincārsFS Metta U-15 komandas galvenais treneris

Tikmēr Attīstības grupā FS Metta U-15 komanda piedalījās Centra apakšgrupā, kurā paspēja izspēlēt 12 spēles no 16 paredzētajiem.

Mettieši izcīnīja 10 uzvaras pēc kārtas, tomēr noslēdzošajās divās spēlēs piedzīvoja divus zaudējumus, kas pēc koeficienta aprēķina liedza izcīnīt 1. vietu. Līdz ar to ar Attīstības grupā tika izcīnīta 2. vieta, vārtu attiecība – 105:16.

Otrs rezultatīvākais futbolists apakšgrupā ar 16 gūtajiem vārtiem bija Toms Gāga, bet vēl četri futbolisti atradās labāko Top 10 – Aleksis Biziks un Rodrigo Kalniņš (abiem pa 11 vārtiem), kā arī Frančesko Ģirģens un Roberts Palanskis (10 vārti katram).

Attīstības grupā, kā ierasts, komanda sastāvēja no dažādu FS Metta treniņgrupu futbolistiem. Kopumā laukumā izgāja vairāk kā 20 spēlētāji no E6, M5/6 un R6/7 grupām, gūstot regulāru spēļu praksi. Lielāko sezonas daļu tika parādīts rezultatīvs sniegums, tomēr sezonas beigās aizvadot 3 neveiksmīgas spēles, čempionāts tika noslēgts 2. vietā. Paldies puišiem par parādīto attieksmi, atdevi un sniegumu šajā sezonā! Paldies vecākiem par atbalstu! Turpinām attīstīties, paldies par šo sezonu!Mārtiņš KlincārsFS Metta U-15 komandas galvenais treneris

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!