Latvijas Jaunatnes čempionāta apskats: U-14 vecuma grupa

Miks Vilkaplāters
Ievietots 09.11.21.

Latvijas Jaunatnes čempionāta sezonu noslēgušas FS Metta U-14 vecuma komandas.

Šogad U-14 vecuma grupā (2007. gadā dzimušie futbolisti) FS Metta startēja visos trīs sacensību līmeņos: Elites, Meistarības un Attīstības grupās.

Elites grupā šogad čempionāts tika aizvadīts 8 komandu konkurencē divos apļos, un neilgi pirms sacensību beigām tika pārtrauks un rezultāti tika noteikti ar koeficienta palīdzību.

FS Metta cīnījās pret Liepājas FS, BFC Daugavpils, FK Spartaks/SK Super Nova, JDFS Alberts, Rīgas FS, Rakari un Academ FS komandām.

Mettieši paspēja aizvadī 13 no 14 spēlēm, un izcīnīja 8 uzvaras, 3 reizes spēlēja neizšķirti, bet piedzīvoja arī divus zaudējumus. Vārtu attiecība – 24:10.

Starp Top 10 rezultatīvākajiem čempionāta bija Rūdolfs Kļavinskis un Kristaps Mosāns ar 8 un 6 vārtu guvumiem, bet 4 vārtus pievienoja Lenards Bērziņš.

Pēc koeficienta aprēķina FS Metta futbolisti apsteidza tuvākos sekotājus BFC Daugavpils un Liepājas FS, otro gadu pēc kārtas 2007. gada gājuma futbolistiem kļūstot par Latvijas čempioniem!

Tikmēr Meistarības grupā FS Metta futbolisti sacentās 10 komandu konkurencē, ārkārtas situācijas dēļ aizvadot 13 no 18 paredzētajām spēlēm.

Šajās spēlēs zaļi-baltie uzrādīja identisku bilanci kā Elites grupā – 8 uzvaras, 3 neizšķirti un 2 zaudējumi, kas deva Meistarības grupas B apakšgrupā 3. vietu!

Sacensību otrais rezultatīvākais spēlētājs bija Danila Lisenkovs ar 13 vārtiem, bet starp komandas bombardieru sarakstā vēl 6 vārti Danielam Gaplikam, bet 5 vārti Adrianam Gribovičam.

E7 treniņgrupa piedalījās divos čempionātos: Elites un Meistarības grupā. Elites grupā ieņēmām pirmo vietu, un domāju, ka bija interesants čempionāts, jo pāris komandas bija līdzvērtīgas un varēja atņemt punktus viena otrai. Mums neizdevās visas sezonas garumā parādīt stabilu spēli, bet puiši visu gadi čakli trenējās, un bija redzams, ka viņi progresē un attīstās gan fiziskā ziņā, gan futbola izpratnē. Meistarības grupā ieņēmām 3. vietu - visi spēlētāji sevi parādīja no labākās puses un daudziem jau būs iespēja izmēģināt spēkus augstākā līmenī. Gribu pateikt lielu paldies vecākiem, ka atbalstīja puišus, un spēlētājiem par komandas garu un profesionālu attieksmi gan laukumā, gan ārpus tā!Maksims RafaļskisFS Metta U-14 komandas galvenais treneris

Attīstības grupā FS Metta U-14 komanda piedalījās Centra apakšgrupā, kurā paspēja izspēlēt 11 spēles no 14 paredzētajiem.

Mettieši izcīnīja 4 uzvaras, vienu reizi cīnījās neizšķirti, kā arī piedzīvoja 6 zaudējumus, kas deva 5. vietu astoņu komandu konkurencē.

Trešais rezultatīvākais futbolists apakšgrupā ar 13 gūtajiem vārtiem bija Emīls Aksels Bergmanis, bet 9. vietā bombardieru sarakstā ar 6 vārtiem bija Adrians Stramkals, bet 4 vārti Adrianam Gribovičam.

Šosezon U-14 attīstības čempionātā FS Metta sastāvā 11 spēlēs izgāja 22 spēlētāji (13 – 2007.gadā dzimušie un 9 – 2008.gadā dzimušie). Diemžēl nepaspējām nospēlēt pēdējās 3 spēles. Pusei spēlētāju tā bija debijas sezonas lielajā futbolā, par ko liels prieks. Tāpat vēlos paslavēt gan Emīlu Bergmani, kurš bija trešais labākais vārtu guvējs čempionātā, gan Adrianu Griboviču, kurš sevi labi pierādīja un nu jau trenējas kopā ar Elites komandu. Šī sezona gan neizvērtās tā veiksmīgākā un ierindojāmies vien piektajā vietā no astoņām komandām. Tomēr uzskatu, ka šī sezona bija vērtīga pieredzes ziņā gan puišiem, gan man kā trenerim.Jānis KleperisFS Metta U-14 Attīstības grupas galvenais treneris

Apsveicam mūsu komandas, trenerus un vecākus ar veiksmīgi noslēgto sezonu!