Intervija ar FS METTA izpilddirektori Mairu Mihelsoni

Miks Vilkaplāters
Ievietots 30.12.16.

Maira Mihelsone, FS METTA izpilddirektore, 16.decembrī izpelnījusies atzinību LFF Laureātu vakarā.

Jau ierasts, ka gada nogalē tiek apskatīts, ko izdevies paveikt un kuri ir bijuši labākie. FS Metta to tradicionāli darījusi Latvijas Universitātes Lielajā aulā, bet decembra vidū uz Laureātu vakaru pulcēja Latvijas Futbola federācija.

Pēc apbalvojuma saņemšanas sazinājāmies ar Mairu un apjautājāmies par saņemto atzinību un darbu organizācijā. Laureātu ceremonijā FS Metta izpilddirektore Maira Mihelsone tika sveikta kā labākais jaunatnes futbola organizators, iegūstot Genādija Šitika vārdā nosaukto apbalvojumu, apliecinot organizācijas un mettiešu nesavtīgo darbu bērnu un jauniešu attīstības virzienā.

Maira, apsveicam Jūs ar pelnīto apbalvojumu LFF Laureātu vakarā! 

Paldies! Atzinību ir patīkami saņemt, jo tad ir redzams, ka citi arī interesējas un zina, ko darām. Balvu gan nevar attiecināt uz vienu personu, jo tikai kopā saliekot cilvēkus un viņu darbošanos, nonākam pie augstāka rezultāta.

Maira, nav noslēpums, ka Jūs veicat apbrīnojamu darbu Futbola skolā “METTA”, pastāsties, lūdzu, par savu misiju organizācijā un ikdienas darba specifiku! 

Mana misija vairāk ir pārredzēt visu kopumā. Tas, ka ir daudz lietas vienlaicīgi, nenozīmē, ka kaut kas ir mazāk svarīgāks. Ar dzīves pieredzi, loģisko domāšanu, lēmumu pieņemšanu, deleģēšanu – tas ļauj izdarīt visu, ka nerodas apnikums vai krājas neizdarīti darbi. Ikdiena ir tik interesanta, jo tiek satikti tik dažādi cilvēki – bērni, kas zina, ka jebkurā brīdī var pienākt un vienkārši parunāt vai ko pajautāt. Vecāki, kas aug futbolā līdzi bērniem, dažādas sarunas.

Futbola skola „METTA” ir viena no lielākajām sporta organizācijām Latvijā, kurā šobrīd trenējas aptuveni 800 bērnu un jauniešu. Kas ir nozīmīgākais organizējot ikdienas darbu tik lielā organizācijā? 

FS METTA tiešām ir lielākā futbola organizācija, kurā ir bērni no 4 gadu vecuma līdz Virslīgas galvenajai pieaugušo komandai. Priecē, ka tagad tieši mūsu skolas audzēkņi, kas trenējas pie mums no maza vecuma, varēs sākt iekļauties galvenajā komandā.

METTA savu ikdienu organizē, lai katrs varētu būt savā vietā un būt ar savu atdevi tieši tur, kur tas ir vislietderīgāk. Tomēr katrs nevar darboties atsevišķi, jo tikai visiem pieliekot savu daļiņu, kopā var noorganizēt visu procesu. Varu būt gandarīta, ka METTĀ ir personāls, treneri un jaunieši, kas vienmēr ir atsaucīgi un ar kuriem labi saprotamies. Futbols nevar būt tikai kā darbs, futbolu ir jāizdzīvo, tā ir arī ziedošanās. Ja saliek ikdienas prioritātes, tad nevar likt vienu vienmēr kā pirmo. Tomēr jāizprot, kad un kur ir jādara, lai visam būtu sava uzmanība. Visi pasākumi sastāv no dažādiem sākumiem, kas ir svarīgi, lai kaut kas tiktu organizēts.

FS METTA iepriekš 6 gadus pēc kārtas tikusi apbalvota kā Latvijas radošākais bērnu un jauniešu futbola klubs, šogad Jūs esat izpelnījusies atzinību “Labākais jaunatnes futbola organizators”, vai viens no kluba mērķiem ir likt uzsvaru uz radošu un patīkamu vidi jaunajiem futbolistiem?

Svarīgi ir savu pieredzi un iestrādātās lietas nodot METTA jauniešiem vai citiem brīvprātīgajiem, kam ir patiesa interese darboties futbola vidē. METTA iesaista un dod pieredzi mūsu futbolistiem ārpus treniņu un spēļu procesa, darbojoties kā organizatoriem dažādos pasākumos un notikumos. Jaunieši līdz ar to iemācās izprast, ka ir tik daudz sagatavošanās, lai pasākums tiktu noorganizēts labā līmenī. Piemēram, futbola diena pašiem mazākajiem Ziķeris, Virslīgas spēles, mazo nometnes u.c. pasākumi. Tie, kas darbojas arī saredz sev interesējošas nodarbes futbolā, kas arī palīdz ikdienā. Prast darboties komandā, palīdzēt viens otram, uzņemtis atbildību. Sākumā var likties, ka tas ir kā uzlikts pienākums, bet pēc tam jaunieši secina, ka tas arī patīk un vēlāk jau katrs atsevišķi vai kopā jau dara visu organizētāk.

Vai milzīgais darba apjoms futbola lauciņā nepārklāj Jūsu personisko dzīvi?

Man personīgi futbola dzīve ir pašsaprotama darbošanās, ko neuzskatu par darbu parastajā izpratnē, ko neuzskatu par darbu parastajā nozīmē no 8:00 līdz 17:00. Esmu pieejama un darbojos, kad tas ir vajadzīgs, bet tajā pašā laikā atrodot laiku ģimenei, mazdēliņam, ir arī laiks gatavot un cept kūkas. Visa ģimene arī dzīvo futbolā un esam tur, kur tas ir vajadzīgs.

Noslēgumā – kas ir tas, kas Jums rada šo nerimstošo mīlestību pret futbolu?

Prieks un pozitīvas emocijas ir tas, kas piesaista futbolā un rada prieku, ko gūstu gan skatoties, gan organizējot, gan tiekoties ar mūsu METTAs ģimenēm, atbalstītājiem, draugiem.

Jaunajā gadā turpinām darboties kopā, lai ir enerģija un jaunas idejas!