FS Metta U-16 komandai sudraba medaļas Latvijas čempionātā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 18.10.19.

Pēdējo spēli Latvijas Jaunatnes čempionātā aizvadījuši FS Metta U-16 futbolisti.

Mūsu 2003. gadā dzimušie futbolisti sezonas pirmo posmu aizvadīja rezultatīvi, 14 spēlēs izcīnot 12 uzvaras ar kopējo vārtu attiecību 68:11.

Divreiz gan nācās piekāpties BFC Daugavpils futbolistiem, kas pirmo posmu noslēdza līderpozīcijās, taču starpība starp 2. un 3. vietu bija 13 punkti, kas nozīmēja, ka par titulu cīnīsies vienīgi mettieši un daugavpilieši.

Viktora Mazura vadītajai komandai otrais posms iesākās sekmīgi un pēc plāna – izcīnītas 3 uzvaras pēc kārtas. Arī līderu cīņā no 0:2 aizraujošā spēlē izrautais neizšķirts atstāja labas izredzes cīņā par titulu.

Diemžēl zelta godalgu liktenis izšķīrās Jelgavā, kur tika piedzīvots zaudējums ar 1:3, bet Latgales komanda paralēlajā spēlē pārspēja Riga FC.

Čempionāta laikā ar 22 vārtiem izcēlās Artjoms Puzirevskis, ar 10 vārtiem Alekss Kaikins, bet 8 – Lūkass Vapne, pusi no tiem gūstot tieši otrajā posmā.

Noslēgumā FS Metta komandai 2. vieta un sudraba medaļas! Apsveicam treneri un futbolistus ar sezonas noslēgumu!

Rezultāts, ja runājam par turnīra tabulu, nav izpildīts, izcīnīta otrā vietā, sezonas beigās izlaižot vairākas spēles, zaudējot punktus. Lielāko sezonas daļu divas komandas cīnījās par titulu, tā arī bija sezonas beigās - punktus zaudēja arī pretinieki, bet mēs šo situāciju neizmantojām savā labā. Līdz ar to nesanāca uzvarēt čempionātā, atkārtot pagājušā gada rezultātu. Diemžēl izskaņā kaut kur izšķirošajās spēlēs vairs nebija svaiguma, nebijām 100% gatavi kā komanda, lai sasniegtu nepieciešamo rezultātu. Sezonas pirmajā pusē daugavpiliešus neuzvarējām divas reizes, kas ļoti ietekmēja sezonas likteni. Pie pozitīvā jāatzīmē, ka sezonas sākumā izcīnījām vietu Gothia Cup, kur izcīnījām otro vietu, guvām labu starptautisko spēļu pieredzi, kas pēc tam spēlētājiem palīdzēja sevi parādīt arī U-18 un 1. līgas B čempionātā. Arī Latvijas U-17 izlasei bija daudz kopīgi sabraukumi, un vairāki spēlētāji pārstāvēja mūsu valstsvienību. Noteikti pozitīva ir spēlētāju iesaiste nākamajā līmenī, U-18 un U-21 komandās, kā arī valstsvienībā. Varam progresēt un kļūt labāki individuālajās lietās - jāanalizē sava pozīcija, sava un pretinieka rīcība, kā arī spēles situācija. Ir vēl atlikušas pāris spēles šosezon U-18, U-18B un 1. līgas B čempionātos, un ir svarīgi, lai tur tiek sasniegts rezultāts un sezona tiek noslēgta uz pozitīvas nots, nonākot soli tuvāk profesionālajam līmenim. Nākamā sezona nebūs vieglāka, bet šīs sezonas pieredze palīdzēs nākotnē sagatavoties izsķirošajām cīņām!Viktors MazursFS Metta U-16 komandas galvenais treneris