FS Metta U-13 un U-15 komandas aizvadījušas "Spar Nord Elite Cup" turnīru

Miks Vilkaplāters
Ievietots 31.05.22.

Nedēļas nogalē turnīru Dānijā aizvadījušas mūsu U-13 un U-15 vecuma komandas.

Laika posmā no 25. līdz 29. maijam mūsu 2007. un 2009. gadā dzimušo futbolistu komandas devās uz Elites turnīru Dānijā.

“Spar Nord Elite Cup” ik gadu piedalās Dānijas un citu Ziemeļvalstu futbola akadēmijas, pirmo reizi starptautiskajā turnīrā piedaloties arī FS Metta.

U-13:

FS Metta U-13 komanda čempionātu iesāka ar 1:2 zaudējumu pret Esbjerg EfB-2, abus vārtus ielaižot spēles noslēdzošajā daļā (vienīgie vārti Ernestam Ivanovskim-Pigitam).

Otrajā grupa spēlē sekoja 4:1 uzvara pret Hvidovre IF, visus četrus vārtus gūstot Alekam Ščerbinskim.

Diemžēl izšķirošajās spēlēs par izkļūšanu no apakšgrupas zaļi-baltie piedzīvoja zaudējumus – 0:1 pret Velje B un 0:3 pret Næstved IF (kopš 11. minūtes spēlējot mazākumā).

Noslēdzošajā spēlē FS Metta futbolisti ar 8:0 pieveica FA 2000, turnīru noslēdzot dalītā 13. – 14. vietā.

Divus vārtus guva Aleks Ščerbinskis un Marsels Rozenbahs, bet vienus pievienoja Kristers Egle, Ernests Ivanovskis-Pigits, Miķelis Menniks un Pauls Pinkulis.

Atgriežoties no turnīra Dānijā, jūtos lepns par mūsu puišiem, redzot, cik labi spējam parādīt sniegumu ar daudz sarežģītākiem pretiniekiem un citā vidē. Lai arī neesam apmierināti ar turnīra rezultātu, taču spēlētāji daudz ieguva no šīm dienām, kā arī nevienā brīdī nepadevās. Mūsu puiši parādīja tiešām labu fubolu neatkarīgi no apstākļiem. Protams, joprojām ir vieta uzlabojumiem, un mums priekšā vēl ir garš ceļš, tomēr turnīrs parādīja, ka varam sacensties un būt līdzvērtīgi ar Dānijas akadēmijām, kas ir labas ziņas Latvijas futbolam un atzinība FS Metta darbībai jauno spēlētāju attīstībā.Raul AlfonsinFS Metta U-13 komandas galvenais treneris

U-15:

Tikmēr mūsu U-15 komanda turnīru iesāka ar 2:1 uzvaru pret Esbjerg EfB-2, ar vārtiem izceļoties Oskaram Likas un Kristapam Mosānam.

Arī atlikušajās apakšgrupas spēlēs zaļi-baltie svinēja uzvaru – ar 1:0 tika pārspēts Viborg FF, bet 3:2 pieveikts Hellerup IF.

Pirmajā spēlē precīzs bija Danila Lisenkovs, bet otrajā – Kristaps Mosāns, Rainers Rončs un Oskars Likas.

Diemžēl izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā FS Metta futbolisti pēc 0:0 pamatlaikā, ar 2:4 pēcspēles soda sitienos piekāpās Roskilde B.

Turnīra noslēdzošajā spēlē mettieši ar 4:0 pārspēja Esbjerg EfB. Divus vārtus guva Henrijs Gulbis, bet vienus pievienoja Kristaps Mosāns un Adrians Gribovičs.

Atskatoties uz U-15 komandas dalību Dānijas turnīrā Spar Nord Elite Cup, turnīru noslēdzām uzvarot četrās spēlēs no piecām, kas pēc izcīnītajiem punktiem ļautu ieņemt otro vietu turnīrā. Diemžēl turnīrā apstājāmies ceturtdaļfināla fāzē, zaudējot 11 metru soda sitienu sērijā. Tas bija nepatīkams brīdis, ko nācās piedzīvot, tomēr mums bija vairāki pozitīvi momenti, kuri paliks atmiņā. Katra spēle bija saspringta ar labu pretspēli, nācās parādīt labākās kvalitātes pret Dānijas komandām. Esmu lepns par to, kā spēlētāji sevi pierādīja laukumā un ārpus tā. Puiši lieliski reprezentēja FS Metta akadēmiju ārpus robežām. Noslēgumā gribētu pateikties trenerim Maksimam Rafaļskim par profesionalitāti un rūpēm par spēlētājiem, kā arī atbalstu un palīdzīgo roku turnīra laikā!Giles StilleFS Metta U-15 komandas galvenais treneris

Ceram, ka starptautisko spēļu pieredze būs nozīmīgs ieguldījums turpmākajā attīstībā!