FS Metta audzēknis Dario Šits turpmāk pārstāvēs Parma Calcio 1913 akadēmiju

Miks Vilkaplāters
Ievietots 05.10.20.

FS Metta audzēknis Dario Šits pārceļas uz Itālijas klubu Parma Calcio 1913.

Oktobra sākumā Dario Šits noslēdzis līgumu ar Italijas A sērijas klubu Parma Calcio 1913, turpmāk pārstāvot kluba akadēmijas U-18 vecuma komandu.

2004. gadā dzimušais futbolists mūsu akadēmijai pievienojās 9 gadu vecumā, pārnākot no JFC Skonto. FS Metta akadēmijā jaunais futbolists aizvadīja vairāk nekā 7 gadus.

Parma Calcio 1913 pieaugušo komanda startē Itālijas augstākajā līgā, tāpat kā U-18 komanda. Tikmēr Parma U-19 komanda piedalās Primavera 2a čempionātā.

FS Metta sastāvā Dario izcīnījis zeltu U-13 čempionātā, kā arī sudraba godalgas U-15 vecuma grupā. Šosezon jaunais futbolists pārstāvēja akadēmijas U-16 un U-18 komandas, kā arī FK Metta/Latvijas Universitāte vienību.

FS Metta U-16 rindās šosezon Šitam septiņi vārti tikpat spēlēs, U-18 komandā – trīs spēlēs divi vārti, bet FK Metta/Latvijas Universitāte rindās 8 spēlēs vieni vārti.

Dario Šits pēc gūtajiem vārtiem 5:1 uzvarā pret Riga FC U-18 komandu (2020. gads).

Kopš pagājušā gada 16 gadus vecais futbolists pārstāv arī Latvijas izlases – Latvijas U-16 valstsvienībā 4 spēlēs gūti 4 vārti, bet Latvijas U-17 izlasē divās spēlēs gūti vieni vārti, palīdzot izcīnīt Baltijas kausu.

Šits pamatsastāvā devās abās spēlēs, kā arī Baltijas kausa izcīņas turnīrā bija Latvijas izlases kapteinis.

Novēlam jaunajam futbolistam izdošanos un sekmīgu turpmāko ceļu!

FS Metta viennozīmīgi mani ir veidojusi par to, kas esmu šodien. Tā ir bijusi vislielākā izaugsme gan kā spēlētājam, gan personībai. Esmu no sirds pateicīgs ikvienam FS Metta trenerim, kurš ieguldīja manī savu darbu un laiku. Pirmās sajūtas Itālijā ir ļoti pozitīvas, dzīvoju akadēmijā, kurā ir pieci dabīgās zāles laukumi, viens mākslīgā seguma laukums, divas sporta zāles un āra baseins. Šobrīd vienreiz nedēļā trenējos ar U-19, bet astoņas reizes - ar U-18 komandu. Vakar bija draudzības spēle pret FC Modena, kurā arī guvu savus pirmos vārtus Parma Calcio 1913 sastāvā.Dario ŠitsFS Metta audzēknis

Dario Šits – FS Metta U-10 komandas rindās. (2014. gads)