Biedrība "METTA MBF" svinējusi 5 gadu pastāvēšanas jubileju

Miks Vilkaplāters
Ievietots 20.02.19.

Savu piekto gadadienu svinējuši METTAs fāteri.

METTA MBF futbola biedrība, tautā saukta par – METTAS FĀTERIEM, spēlē futbolu, un kopā trenējas jau piecus gadus. Biedru skaits ir stabils un pastāvīgi pieaug – fāteri ir atvērti visiem, kas vēlas spēlēt futbolu un kuru dēli vai meitas trenējas METTA sistēmā. Biedrība ir vienots un saliedēts kolektīvs, kas kopīgi laiku pavada arī ārpus futbola pasākumos un atbalsta arī FK Metta komandu mājas spēlēs.

METTAs fāteri gadu garumā izmēģinājuši spēkus dažādos turnīros, turklāt vairākkārt izcīnot panākumus. Dalība notikusi ne vien minifutbola ārēs, bet arī uz lielā futbola laukuma. Biedrība regulāri aktualizē informāciju par spēlēm, turnīriem un kopīgiem pasākumiem savā Facebook lapā.

METTA fāteri kopā spēlējot 2014. gadā.

Paši fāteri definējuši savus biedrus:

  • ĪSTENIE – tie, kuriem bērni spēlē METTA un vismaz vienu gadu ir fāteru klubiņā, fāteru kodols.
  • JAUNĀS ASINIS – ceļā uz īstenajiem, bērni spēlē METTA, bet papildinājuši fāteru rindas pēdējā gada laikā, īstenajiem vajag šīs asinis.
  • PATRIOTI – tie, kuri uzticīgi METTAs futbola klubam, brauc uz komandas spēlēm, atbalsta, bet bērni nespēlē futbolu.
  • SENATORI – pāri 50! Svēta lieta, visi šeit nokļūs.
  • EXPATI – “expatriots”, bērni pārgājuši no METTA uz citu futbola klubu, bet sirdī paliek uzticīgi Mettai, un jau klusām domā, kā varētu atgriezties.
  • MĀCĪTĀJI – jebkuras dzīves sfēras lietpratēji, filozofi, viedie, bērni nespēlē vairs futbolu, bet paši nekādīgi nevar iztikt bez METTAs fāteriem, kuriem absolūti viss šeit patīk – džeki, laukums, zaļā forma, ģērbtuve.
  • NODROŠINĀJUMA DIREKTORS – ekskluzīvs amats, tikai izredzētie par to kļūst.
Piecgadi svinot ir labas sajūtas, prieks, ka lielākā daļa sākotnējo biedru esam palikuši kopā. Protams, vajadzīgas jaunas asinis, bet pie mums jau tā - tikko atnāc svaigs, nākamajā gadā jau esi vecs! Liels prieks, ka pēc pieciem gadiem joprojām savācamies un kopā uzspēlējam. Iesākumā Gvido Zīverts sāka uzrunāt laika biedrus, bērnu tēvus, tā izveidojāmies kā viens veselums. Pirmo spēli aizvadījām pret aktieru izveidoto komandu, bet pirmo oficiālo spēli pret Riga United, 2. līgas klubu, ko uzvarējām ar 2:0. Vairākas reizes esam spēlējuši pret JDFS Alberts tēviem, pagājušajā gadā pat divas reizes. Nu jau mums ir otrās spēļu formas, pirmās savu laiku nokalpojošas. Vecgada rītā mums ir tradīcija - rīta spēle. Parasti tur pievienojas arī daži Virslīgas futbolisti, pagājušajā gadā spēlējām kopā ar bērniem. 31. decembri jeb gadu jau 4 reizes esam noslēguši ar futbolu. Tāpat paša vieta mums ir 5 vilki bārs, kurā kopīgi atzīmējam Mettas spēles, fāteru notikumus. Kopā uzspēlējam arī dažādos turnīros - Siguldas kausā, Entuziastu un Mateja līgā. Esam piedalījušies arī starptautiskā turnīrā Igaunijā, kur diezgan spēcīgi pretinieki. Dažiem bērni vairs klubā nespēlē, bet esam kopā vienots kolektīvs. Parasti vienu divas reizes nedēļā uzskrienam treniņos Hanzas vidusskolas laukumā.Ingus DimpersMETTA FĀTERS

Fāteri 2018.gada draudzības spēlē pret JDFS Alberts tēvu komandu.