Top 5: visvairāk viena METTAs spēlētāja vārti spēlē

Reinis Alksnājs
Ievietots 12.02.21.

Šajā Top 5 ieskats uz mettiešu rezultatīvākajām spēlēm. Tā kā vairāki hat-trick guvēji nevarēja iekļūt pieciniekā, Topa sarindošanai tika ņemts vērā arī spēles līmenis un spēles iznākums.

5) 3 vārti – Gatis Kalniņš pret FB Gulbene, 17.11.2013 (Pārspēles)

Video apskatu ar Gata hat-trick skaties ŠEIT

2013. gadā FK Metta/LU aizvadīja savu otro sezonu Latvijas Virslīgā. Zaļi-baltie nespēja garantēt automātisku vietas saglabāšanu augstākajā līmenī un nācās spēlēt pārspēlēs par palikšanu.

Pirmā spēle pret 1. līgas vicečempioni FB Gulbene beidzās 1:0 par labu mettiešiem.

Otrs mačs izvērsās krietni aizraujošāks un vārtiem bagātāks. Gatis Kalniņš jau 12. minūtē izvirzīja FK Metta/LU vadībā, bet FB Gulbene atbildēja ar diviem vārtiem pirmā puslaika vidū. Spēle gan tika izlīdzināta 68. minūtē ar Mārtiņa Milašēviča 11 metru soda sitiena palīdzību (2:2,).

Intriga saglabājās līdz pat spēles galotnei, kad Kalniņš ar diviem vārtiem pielika punktu mačam (4:2) un pārspēlēm (5:2). Viņu arī atzina par 2013. gada labāko METTAs spēlētāju.

Jāizceļ, ka pret FB Gulbene Kalniņš iesita savu karjeras trešo hat-trick . Par pirmo viņš varēja lepoties 2006. gadā graujošā Skonto Rīga uzvarā pret Dinaburg (6:0), bet ar savu otro Gatis atzīmējās 2009. gadā FK Daugava Rīga uzvarā pret FK Tranzīts (4:1).

4) 3 vārti – Vladislavs Fjodorovs pret Spartaks Jūrmala, 30.07.2018 (Virslīga)

Gaužām neveiksmīgā 2018. gada Virslīgas sezonā FK Metta/LU ieradās Slokā, lai meklētu pirmo uzvaru. Pirmajās 15 spēlēs zaļi-baltie bija iekrājuši tikai četrus punktus, bet 16. kārtā nācās tikties ar tā brīža čempioni Spartaks Jūrmala.

Pārtraukumā mājiniece devās 1:0 vadībā. Tomēr otrajā puslaikā spēle tika pilnībā apgriezta kājām gaisā… divreiz.

Vladislavs Fjodorovs  iesita trīs vārtus no 58. līdz 70. minūtei, izvirzot FK Metta/LU 3:1 vadībā. Tie bija 21 gadus vecā spēlētāja pirmie vārti visā sezonā.

Diemžēl ar to viss nebeidzās – Spartaks Jūrmala izlīdzināja rezultātu ar diviem vārtiem nepilnas desmit minūtes vēlāk un iesita uzvaras vārtus 89. minūtē (4:3).

Jāpiemin, ka ilgi FK Metta/LU gan vairs nevajadzēja gaidīt uzvaru. Divas kārtas vēlāk zaļi-baltie uzveica FK Liepāja izbraukumā (1:0), kas uzsāka trīs spēļu uzvaru sēriju.

3) 3 vārti – Mārtiņš Milašēvičs pret Spartaks Jūrmala, 28.10.2012 (Virslīga)

Interesanti – arī otrs Virslīgas hat-trick FK Metta vēsturē bija pret Spartaks Jūrmala.

Kā jau tas bija sagaidāms, METTAs debijas sezonā komanda cīnījās par vietas saglabāšanu Virslīgā. Pēc 33 no 36 nospēlētām spēlēm vēl arvien bija maza skaidrība – bija iespējams gan pakāpties uz septīto vietu tabulā, gan noslīdēt uz desmito jeb pēdējo.  Tāpēc katrs punkts bija ar pamatīgu vērtību.

34. kārtā FK Metta/LU uzņēma Spartaks Jūrmala, pret kuru tosezon zaļi-baltie jau bija izcīnījuši divas uzvaras, kā arī vienreiz zaudējuši.

Spēle izrādījās ārkārtīgi aizraujoša, komandas ar vadību rezultātā apmainījās divas reizes –

• Spartaks Jūrmala izvirzījās 1:0 25. minūtē
  • Mārtiņš Milašēvičs iesita 44. un 57. minūtē un izvirzīja FK Metta/LU 2:1 vadībā
  • Spartaks Jūrmala guva vārtus 58. un 62. minūtē un panāca 3:2

Tomēr pašā galotnē Milašēvičs iesita savus spēles trešos vārtus un ar galvu izlīdzināja rezultātu – 3:3. Tie bija 20 gadus vecā uzbrucēja desmitie vārti sezonā. Kopš tās sezonas tikai diviem mettiešiem ir izdevies iesist tik daudz vienā Virslīgas sezonā – Tamirlan Dzhamalutdinov (10 vārti 2019. gadā) un Raimondam Krollim (11 vārti 2020. gadā).

Mārtiņu METTAs gada noslēguma ceremonijā atzina par komandas 2012. gada labāko spēlētāju.

2) 4 vārti – Marsels Vapne pret FK Kvarcs/Madona, 19.04.2008 (Latvijas kauss)

Kā jau šo spēli izcēlām pagājušā Top5 – pret Madonas Kvarcs FK Metta/LU izcīnīja savas vēstures lielāko uzvaru (10:0).

Ar četriem vārtiem izcēlās kluba ilggadējais kapteinis Marsels Vapne. Ar hat-trick viņš atzīmējās jau pirmajā puslaikā (vārti 10., 14. un 28. minūtē), bet ceturtos Marsels iesita uzreiz pēc pārtraukuma – 48. minūtē.

Arī 2009. gadā FK Metta/LU tikās pret FK Kvarcs/Madona. Lai arī spēle nebija gluži desmit vārtu sagrāve, zaļi-baltie tik un tā svinēja bezierunu uzvaru – 4:0. Arī šajā mačā Marsels Vapne bija starp vārtu guvējiem, iesitot 55. minūtē.

Marsels kluba sastāvā spēlēja 8 gadus, bija komandas kapteinis un balsts laukuma vidusdaļā. Pēdējo spēli mettiešu rindās aizvadīja 2014. gada 8. novembrī pret FK Jelgava. Šobrīd viņa iesākto ceļu Meistarkomandā turpina dēls Lūkass, kurš aizvadītajā sezonā debitēja FK Metta rindās.

1) 4 vārti – Jurijs Višņakovs pret FK Tranzīts, 29.09.2007 (1. līga)

Savukārt pašu pirmo pokeru FK Metta vēsturē iesita Jurijs Višņakovs, kurš to paveica kluba debijas sezonā. METTAs otrajā vislielākajā uzvarā Višņakovs iesita četrus no deviņiem vārtiem pret FK Tranzīts (9:0).

Jurijs savu pēdējo spēli Meistarkomandā aizvadīja 2013. gada aprīlī. Viens no “100 spēles” kluba rindās klubiņa. Futbolists uzbrucēja pozīcijā Meistarkomandā spēlēja vairāk nekā 5 gadus (tai skaitā pirmo sezonu Virslīgā) un bija viens no uzbrukuma līderiem, kā arī sezonas rezultatīvākajiem futbolistiem. Treneri atminas spēlētāju kā aktīvu un strādīgu uz laukuma, kuram allaž varēja uzticēties arī izšķirošajos brīžos.