FK Metta/Latvijas Universitāte komanda pēc aizraujoša otrā puslaika pārspēj Valmiera FC-2

Ievietots 05.08.20.

Kārtējo spēli Virslīgas dublieru čempionātā aizvadījusi FK Metta/Latvijas Universitāte komanda.

Valmiera FC-2
2 - 3
Skanstes SK

Otrdien, 4. augustā, mūsu U-21 komanda aizvadījusi Virslīgas dublieru čempionāta spēli, 6. kārtā viesojoties pie Valmiera FC-2.

Pirmā puslaika sākumā aktīvāki bija mājinieki, spēlējot ar augstu presingu un sagādājot mettiešiem problēmas pozicionālā spēlē.

15. minūtē Valmiera FC-2 arī atklāja spēles rezultātu – uzbrukuma otrajā vilnī no labā flanga sekoja piespēle teicamā sitiena pozīcijā, un Lūsiņš panāca 1:0.

Pēc ielaistajiem vārtiem viesi sasparojās un devās uz priekšu, izveidojot vairākas iespējas. Lai gan puslaika izskaņā tika iegūts liels pārsvars, rezultāts palika nemainīgs.

Otro puslaiku enerģiski iesāka FK Metta/Latvijas Universitāte futbolisti, vairāk kontrolējot bumbu un liekot pretiniekiem nosēsties aizsardzībā.

Tas ļāva līdz puslaika vidum izvirzīties vadībā – 53. minūtē pēc Vapnes piespēles precīzs bija Puzirevskis, bet 67. minūtē pēc Kirkila centrējuma neviena nepiesegts bumbu tīklā raidīja Novikovs!

Panākuši 2:1, mettieši saglabāja pārsvaru, un 83. minūtē panāca 3:1 – Kaikins izpildīja soda sitienu, bet pēc centrējuma ar galvu precīzi sita Korotkovs!

Valmierieši pēc rikošeta ātri vienus vārtus atguva, un spēles izskaņā izveidoja lielu spiedienu – viesi pašaizliedzīgi bloķēja sitienus un neļāva pretiniekiem atspēlēties.

Rezultatīva uzvara viesos ar rezultātu 3:2!

Pirms spēles zinājām, ka būs saspringta cīņa par trim punktiem, jo pretinieku komandai izdevās labs sezonas sākums, un viņi noteikti gribēja nostiprināties līderpozīcijās. Pretinieku sastāvā varējām sagaidīt arī dažus spēlētājus ar labu Virslīga spieredzi. Pirmajā puslaikā pretinieki bija ļoti mobili, mainījās ar pozīcijām un izmantoja brīvās zonas. Tas sagādāja mums problēmas, jo radās nesaskaņas starp spēlētājiem, bieži zaudējām pretspēlētājus vai nonācām skaitliskā mazākumā vienā no zonām. Kļūdījāmies arī uzsākot uzbrukumu un ielaidām vārtus, puslaiku noslēdzot ar 0:1. Pārtraukumā izrunājām kļūdas un precizējām savas un pretinieku pozīcijas, atbildības un pienākumus. Tas ļāva otrajā puslaikā pārņemt iniciatīvu un atgūt bumbas kontroli, kas savukārt ļāva izveidot momentus un gūt vārtus, pagriežot spēli (panākot 3:1). Neskatoties uz ielaistajiem vārtiem un saspringtu spēles galotni, bijām pārliecināti par savu sniegumu un galu galā izcīnījām svarīgus trīs punktus. Šī bija grūta un interesanta spēle - uzvaras šādās saspringtās spēlēs palīdz iegūt pārliecību. Ja pieliksim izpildījumā un pretinieku darbību novērtēšanā spēles laikā, tad varēsim sasniegt rezultātu gan kā komanda, gan individuālajā izaugsmē.Viktors MazursFK Metta/Latvijas Universitāte galvenais treneris