Andris Riherts: "Zaudējums vienmēr rada pārdomas un sniedz mācību!"

Ievietots 22.06.20.

Otro spēli Virslīgas čempionāta sezonā aizvadījusi FK Metta komanda.

Svētdien, 21. jūnijā, 2020. gada Optibet Virslīgas čempionāta 2. kārtas spēli aizvadījusi FK Metta komanda, Liepājas stadionā “Daugava” viesojoties pie FK Liepāja.

Mettieši aizvadīja labu pirmo puslaiku, tomēr puslaika vidū liepājnieki guva vārtus, pārtraukumā dodoties ar vienu vārtu pārsvaru.

Otrā puslaika sākumā un noslēgumā pretinieki ātros uzbrukumos guva vēl divus vārtus, un spēle noslēdzās ar rezultātu 0:3.

Zaudējums vienmēr rada pārdomas un sniedz mācību. Šobrīd katra spēle ir mācība, un ceru, ka mēs ņemsim vērā tos aspektus un iesim uz priekšu. FK Liepāja ļauj spēlēt, tā ir pieredzējusi komanda, lieki neskrien un ļauj spēlēt atklāti. Varbūt pat apzināti mūs izaicināja - pieļāvām pāris kļūdas, īpaši pie otrajiem vārtiem, un mēs saplīsām. Svarīga mācība ir, ka katrā epizodē ir jāspēlē līdz galam un arī spēli jaaizvada cienīgi līdz galam. 0:3 nav pieklājīgs rezultāts, un, teikšu godīgi, tuvāk arī nebijām, lai rezultātu varētu pamainīt. Pirmajā puslaikā līdz vārtiem bijām nervozāki, pēc tam atvērāmies un sanāca virzība uz vārtiem. Otrajā puslaikā pārāk ātri ielaidām, un tas mūs saplēsa, sarāva uz pusēm. Tad nāca trešie vārti - labi, ka liepājniekiem nebija iespējas gūt ceturtos, jo pie tāda mūsu noskaņojuma varēja būt visādi. Protams, to nākotnē nedrīkst pieļaut, jo tad ir grūti atjēgties, arī uz nākamo treniņu iet ir diezgan psiholoģiski grūti. Ņemot vērā, ka čempionātā ir viena spēle aiz otras, ilgi nav, ko pārdzīvot - ir jāgatavojas nākamajai spēlei. Pozitīvie aspekti sezonas sākumā ir tas, ka nebaidāmies spēlēt un ka pretiniekam ir izaicinājums spēlēt, atņemt bumbu, mēs to neatdodam vienkārši. Skaidrs, ka cīņasspars un sišanās līdz galam, tas manāmi pietrūkst - gribam individuāli, bet tās darbības arī nav tik spožas uz šī fona. Pozitīvi, ka esam sapratuši, ka pretī ir jāliek komanda, ja mēs to nedarīsim, tad visdrīzāk iznākums mums nebūs pozitīvs.Andris RihertsFK Metta galvenais treneris