Sezonas apskats - FK Metta desmitā sezona Virslīgā

Miks Vilkaplāters
Ievietots 22.12.21.

2021. gada Latvijas Virslīgas sezonā FK Metta finišēja septītajā vietā.

Ārkārtas situācijas dēļ visi jauniešu čempionāti noslēdzās priekšlaicīgi, taču Optibet Virslīgas sezona tika aizvadīta līdz galam.

FK Metta dažādiem notikumiem raibā čempionātā aizvadīja 28 spēles, izcīnīja 20 punktus un ieņēma 7. vietu, apsteidzot čempionāta laikā izslēgto FC Noah Jūrmala.

Līdzīgi kā 2020. gada sezonā FK Metta futbolisti aizvadīja punktiem ražīgāku sezonas pirmo pusi, bet otrajā sezonas pusē punktu krāšana izdevās daudz gausāka.

Pēc 13 aizvadītajām kārtām mettieši atradās 6. vietā turnīra tabulā, tomēr nākamajās 15 spēlēs tika izcīnīti tikai 8 punkti, tādējādi BFC Daugavpils un Spartaks Jūrmala komandas apsteigt tabulā neizdevās.

Dažādi pieturpunkti par aizvadīto sezonu:

  • Kopumā šosezon FK Metta rindās laukumā devās 25 futbolisti, no kuriem Kristofers Rēķis un Dāvis Sandis Strods laukumā devās vien sezonas ievadspēlē pret FK Liepāja.
  • Meistarkomandas rindās šosezon spēlēja tikai 3 leģionāri (Gomi, Muritala un Musah), bet vidēji spēlē tika izmantoti 1.7 leģionāri.
  • 20 no 25 jeb 80% no visiem izmantotajiem spēlētājiem bija U-21 vecuma grupā, bet vidējais vecums sezonu noslēdzot bija 20.13 gadi.
  • Šīs sezonas laikā pēc ilgāka laika pārtraukuma gados jaunajam sastāvam pievienojās arī pieredzējis futbolists – otro sezonas pusi klubā aizvadīja bijušais Latvijas izlases futbolists Gļebs Kļuškins.
  • Šosezon debiju Virslīgā piedzīvoja 4 FS Metta audzēkņi (Rēķis, Zelenkovs, Sorokins un Parfjonovs), bet kopumā 16 no 25 futbolistiem ir izgājuši FS Metta akadēmijas sistēmu.
  • Punktu izteiksmē veiksmīgākais zaļi-baltajiem izrādījās Hanzas vidusskolas laukums, kurā izcīnīta bilance 1-4-2, tai skaitā trīs neizšķirti pēc kārtas spēlēs pret Riga FC, FK RFS un Valmiera FC.
  • Jāatzīmē, ka mūsu Meistarkomandai īpaši nesekmējās izbraukuma spēlēs, kurās izcīnīti vien 4 punkti (uzvara pret Noah Jūrmala un neizšķirts pret Riga FC).
  • Vienīgā komanda, pret kuru mettieši neizcīnīja punktus šosezon bija FK Liepāja.
  • 2021. gada sezonā FK Metta izcīnīja savu lielāko uzvaru Virslīgā – ar 7:0 tika pārspēts FC Noah Jūrmala.

Ar detalizētu komandas un individuālo spēlētāju statistiku var vairāk izlasīt otrajā nedēļas apskatā.

Stājoties Virslīgas komandsa galvenā trenera amatā, teicu, ka koncentrēšos uz trim lietām - jauno spēlētāju attīstību, rezultāta sasniegšanu un skatāma futbola parādīšanu laukumā, komandas sniegumu. Rezumējot šos trīs ļoti būtiskos aspektus, kurus gandrīz vienmēr ir grūti apvienot un sabalansēt, izdodas secināt, ka spēlētāju attīstība bija pietiekami apmierinoša. Tas cieši saistās ar komandas sniegumu laukumā. Centāmies spēlēt augstāk, vairāk presingot, spēlēt aktīvāku futbolu, akcentu vēršot uz pārejām aizsardzība - uzbrukums, uzbrukums - aizsardzība. Es domāju, ka tāda vide un spēles stils palīdz spēlētājiem individuāli augt un attīstīties. Šādas tendences piekopt ir mūsdienu trends, un šie elementi diktē mūsdienu futbolu. Arī nākotnē būs vajadzīgi spēlētāji, kuri spēj rīkoties lielā ātrumā ar augstu intensitāti. Trešais punkts, rezultāts, tā sasniegšanu vērtēju negatīvi - netika sasniegti izvirzītie mērķi. Maz uzvaru un maz izcīnīto punktu. No otras puses iepriecina tas, ka, ja jautā, kas ir rezultāts, tad tie nav tikai iegūtie punkti, bet arī sniegums. Kopumā skatoties uz spēlēm manā vadībā, nebija tādas, kuras tika bezcerīgi zaudētas. Varbūt tikai pret Valmiera FC un BFC Daugavpils oktobrī pirmajos puslaikos. Visas pārējās spēlēs bija cīņa līdz pēdējai minūtei neatkarīgi no pretinieka. Paldies spēlētājiem par parādīto pašatdevi treniņu procesā un spēļu laikā. Nebija praktiski nevienas epizodes, kad varētu izteikt pretenzijas par motivācijas, rakstura izpausmju trūkumu - spēlētāji centās parādīt savu labāko sniegumu. Gribētos aizvadītajā sezonā arī pateikt lielu paldies visiem līdzjutējiem, mūsu Mettas Ultrām - vismaz viens cilvēks bija uz visām spēlēm, arī tālākajos izbraukumos Daugavpilī un Liepājā. Atbalstu mēs jūtam, un tas mums vienmēr ļoti palīdz. Tāpat lielu paldies gribu pateikt FK Metta vadībai, ka deva iespēju kļūt par Virslīgas komandas galveno treneri, deva iespēju īstenot savu sapni. Tagad ir jāizvirza jauni mērķi, jācenšas nostiprināties šajā amata pozīcijā, jo šobrīd jūtu, ka dažviet trūkst tādas pieredzes. Adaptācijas laiks no jūnija mēneša ir pagājis, tagad, turpinot darbu, vajag parādīt nobriedušāku sniegumu arī savā izpildījumā. Paldies visam treneru štābam, uzskatu, ka visi ļoti profesionāli attiecās pret darbu, un neviens nebija papildus jāmotivē. Visi zina savus pienākumus un godprātīgi tos izpilda. Nākamajā sezonā gribētu novēlēt visam futbola klubam un komandai turpināt kluba filozofiju - audzināt vietējos un galvenokārt mūsu akadēmijas audzēkņus, tādējādi attīstot arī Latvijas futbolu. Protams, mūsu vietējie un akadēmijas spēlētāji pilnvērtīgi var attīstīties, ja blakus ir pieredzējuši spēlētāji vai kvalitatīvi leģionāri. Tādus arī mēģināsim piesaistīt, lai palīdzētu mūsu spēlētājiem attīstīties un novērstu apstākļus, ka viņi ir sava veida vakuumā.Andrejs GluščuksFK Metta galvenais treneris