Pirms izlašu pārtraukuma Tukumā viesosimies pie Spartaks Jūrmala (+ 1. kārtas un spēļu statistika)

Miks Vilkaplāters
Ievietots 19.03.21.

Otro spēli 2021. gada Optibet Virslīgas čempionātā aizvadīs FK Metta futbolisti.

Spartaks Jūrmala
1 - 0
FK Metta

Sestdien, 20. martā, mūsu Meistarkomanda aizvadīs otro spēli Optibet Virslīgas čempionāta sezonā, Tukuma pilsētas mākslīgajā laukumā viesojoties pie Spartaks Jūrmala.

Savstarpējo spēļu vēsture:

 • Sestdienas spēle būs 43. mūsu Meistarkomandas un Spartaks Jūrmala savstarpējā tikšanās reize.
 • Pēdējo savstarpējo spēli Virslīgā abi klubi aizvadīja pagājušajā gada 20. septembrī. Komandas spēlēja neizšķirti (1:1), tobrīd pārtraucot METTAs četru speļu zaudējumu sēriju.
 • Arī pirmā savstarpējā spēle starp Spartaks Jūrmala un FK Metta noslēdzās 1:1 – 2008. gadā Latvijas 1. līgas ietvaros. Kopumā Latvijas 1.līgā četru gadu laikā jūrmalnieki tikai vienreiz pieveica mettiešus.
 • Virslīgas cīņās veiksmīgāki gan bijuši spartakieši – 33 savstarpējās spēlēs zaļi-baltajiem ir 7 uzvaras, bet gaidāmajiem pretiniekiem – 20.
 • Komandas aizvadīja arī trīs savstarpējās spēles pirmssezonā: divreiz uzvaru svinēja jūrmalnieki, bet reizi pārāki bija mettieši.

Interesanti fakti par aizvadīto kārtu:

 • Pagājušajā kārtā FK Metta sākumsastāvā pirmo reizi izgāja 6 futbolisti – Kristers Čudars, Raens Tālbergs, Yunusa Muritala, Kristers Lūsiņš, kā arī METTAs akadēmijai cauri izgājušie Dmitrijs Zelenkovs un Kristofers Rēķis.
 • Meistarkomandai Virslīgā nu ir izgājuši 117 dažādi futbolisti, no kuriem 20 ir FS Metta akadēmijas audzēkņi.

Rihards Ozoliņš, Renārs Varslavāns, Normunds Uldriķis, Raimonds Krollis, Daniels Fedorovičs, Gabriels Kirkils, Aleksejs Krjukovičs, Renārs Guliaks, Emīls Birka, Iļja Korotkovs, Matīss Zēģele, Jēkabs Lagūns, Oskars Vientiess, Jānis Beks, Artjoms Puzirevskis, Jegors Novikovs, Lūkass Vapne, Bruno Melnis, Kristofers Rēķis un Dmitrijs Zelenkovs. 

 • Muritala ir piektais nigērietis kluba vēsturē, kā arī 12. vārtu guvējs starp leģionāriem un otrais leģionārs, kurš guvis vārtus debijā.
 • Interesants fakts – Virslīgas pirmajā kārtā izgāja 12 spēlētāji, kuri ir 18 gadus veci vai jaunāki. Puse no tiem bija FK Metta sastāvā.
 • Lūkass Vapne bija pirmās kārtas jaunākais futbolists otro gadu pēc kārtas. Tikai divi spēlētāji, neskaitot mettiešus, bija mazāk nekā gadu vecāki kā Vapne.
 • Tādējādi nav pārsteigums, ka FK Metta sākumsastāvs pret FK Liepāja bija jaunākais Virslīgā kopš 2011. gada sezonas – vidēji 19,18 gadi. Zaļi-baltie pārliecinoši pārspēja savu pagājušā sezonā uzstādīto rekordu (19,5).
 • Meistarkomandas sākumsastāvā pirmo reizi devās Jegors Novikovs. 18 gadus vecais aizsargs uzvarēja 14 no 19 divcīņām, četrās no piecām reizēm ar māņkustību tika garām pretiniekam, kā arī ar pieciem precīziem izklupieniem bija trešais labākais Virslīgas pirmajā kārtā.

Sezonas ievadā abas komandas devās izbraukumā: FK Metta futbolisti ar 1:4 piekāpās FK Liepāja, bet Spartaks Jūrmala ar 1:2 atzina BFC Daugavpils pārākumu.

Abas komandas kāros izcīnīt pirmo uzvaru jau sestdien – tāpēc sagaidāms aizraujošs futbols!

Novēlam mūsu Meistarkomandai sekmīgu izbraukuma spēli!

Spartaks Jūrmala – FK Metta

Tukuma pilsētas mākslīgais laukums

Sestdiena, 20. marts, plkst. 15.00