Meistarkomanda nedēļu noslēgs viesos pret FK Tukums 2000/TSS

Miks Vilkaplāters
Ievietots 23.10.20.

Kārtējo spēli Optibet Virslīgas čempionātā aizvadīs FK Metta komanda.

FK Tukums 2000/Telms
3 - 1
FK Metta

Svētdien, 25. oktobrī, mūsu Meistarkomanda dosies uz Tukumu, kur aizvadīs Optibet Virslīgas 23. kārtas spēli pret vietējo FK Tukums 2000/TSS.

Šobrīd turnīra tabulā mettieši ar 16 punktiem ieņem 9. vietu, bet gaidāmie pretinieki ar 8 punktiem atrodas 10. pozīcijā.

Savstarpējo spēļu vēsture:

 • Mūsu Meistarkomanda ar tukumniekiem tikās jau savā pirmajā sezonā. 2007. gada 12. maijā Latvijas kausa izcīņas ietvaros mettieši izcīnīja 3:0 uzvaru.
 • Trīs mēnešus vēlāk toreizējā FS Metta/LU komanda pirmoreiz spēlēja pret FK Tukums 2000/TSS 1. līgas ietvaros, viesos piedzīvojot zaudējumu ar 0:1. Tas vēl arvien ir FK Metta vienīgais zaudējums pret tukumniekiem.
 • Kopā komandas ir aizvadījušās 14 savstarpējās spēles – desmit no tām beidzās par labu mettiešiem.
 • Pārliecinošāko uzvaru pret FK Tukums 2000 mūsu futbolisti izcīnīja 2011. gada aprīlī. 1. līgas, kad čempionāta pirmajā kārtā studenti iesita sešus vārtus viesos un sezonu sāka ar pārliecinošu 6:0. Ar hat-trick izcēlās Jurijs Višņakovs.

Interesanti fakti par iepriekšējo spēli un līdzšinējo sezonu:

 • Pret BFC Daugavpils savu 117 Virslīgas spēli METTAs sastāvā aizvadīja Rendijs Šibass. Kluba ”veterāns” šajā rādītājā apsteidza Meistarkomandas ilggadējo kapteini Kirilu Ševeļovu.
 • FK Metta aizvadītajā spēlē uzvarēja 54% gaisa divcīņu. Šajā rādītājā pirmajās divās spēlēs pret BFC Daugavpils zaļi-baltie nepārsniedza 33%.
 • Daugavpilī neatlaidību aizsardzībā turpināja rādīt Lukman Zakari. Kopš atgriešanās FK Metta, nigēriešu aizsargs ir bijis veiksmīgs 89% izklupienu, uzvarējis 79% divcīņu un precīzi izdarījis 86% piespēles.
 • Jāizceļ, ka pret FK Jelgava Zakari pārtvēra 16 pretinieku piespēles, kas ir individuāli dalīti labākais rezultāts METTAi šosezon.
 • Pret BFC Daugavpils daudzpusīgu spēli aizvadīja Iļja Korotkovs. Viņš precīzi izdarīja 50 no 55 piespēlēm, uzvarēja desmit no 14 divcīņām un pārtvēra desmit piespēles.
 • Virslīgā debiju piedzīvoja Bruno Melnis. Latvijas U-17 izlases pussargs ir pirmais 2004. gadā dzimušais spēlētājs, kurš izgājis METTAs sastāvā. Viņš ir arī 16. FS Metta akadēmijas audzēknis, kurš spēlējis Meistarkomandā šosezon.
 • Diemžēl jāizceļ arī negatīvais – pēdējās astoņās Virslīgas spēlēs Meistarkomandai ir tikai viens punkts. Tā ir METTAs astoņu spēļu sliktākā forma kopš 2014. gada.

Aizvadītajā kārtā abas komandas piedzīvoja zaudējumus – mettieši mazākumā ar 0:1 piekāpās BFC Daugavpils, bet tukumnieki ar 0:5 atzina Valmiera FC pārākumu.

Pēc 3. spēļu apļa aizvadītajām spēlēm nedaudz atrāvušies ir tiešie konkurenti BFC Daugavpils un FK Jelgava, un čempionāta izšķirošajās cīņās pretinieki jāķer rokā.

Svarīga spēle par trīs punktiem un pietuvošanos 7. un 8. vietai turnīra tabulā!

Novēlam veiksmi mūsu Meistarkomandai izbraukuma spēlē!

FK Tukums 2000/TSS – FK Metta

Tukuma pilsēta stadions

Svētdien, 25. oktobrī, plkst. 13.00