Iepazīsti mūsu nākamo pretinieci - Somijas klubs HIFK

Miks Vilkaplāters
Ievietots 04.06.19.

Pirms pārbaudes spēles ar Somijas klubu HIFK piedāvājam iepazīties ar gaidāmo pretinieci.

HIFK
0 - 1
FK Metta

Pirmdien, 10. jūnijā, mūsu Meistarkomanda dosies uz Somijas galvaspilsētu Helsinkiem, kur aizvadīs pārbaudes spēli ar valsts augstākās līgas klubu HIFK.

HIFK jeb IFK Helsingfors ir ar vēsturi un tradīcijām bagāts klubs, kas dibināts tālajā 1897. gadā. Kluba pastāvēšanas vēsturē HIFK septiņas reizes kļuvis par Somijas čempioniem, bet vēl septiņas reizes iegūta otrā vieta.

Pēc izkrišanas no augstākās līgas 1972. gadā, Helsinku vienība pēdējos gados ir piedzīvojusi otro elpu. Ja 2005. gadā HIFK startēja vien pēc spēka 5. līgā, tad 2015. gadā klubs pēc vairāk nekā 30 gadu pārtraukuma atkal pieredzēja augstākās līgas futbolu.

2019. gada Veikkausliiga sezonas pirmajā pusē HIFK ieņem 9. vietu divpadsmit komandu konkurencē. Komanda desmit spēlēs izcīnījusi 11 punktus ar bilanci: 2 uzvaras, 5 neizšķirti un 3 zaudējumi.

Telia 5G stadions

HIFK savas mājas spēles aizvada Telia 5G stadionā, kura ietilpība pārsniedz 10 000 sēdvietas.

Stadionā spēles aizvada arī cita galvaspilsētas komanda – HJK, un 2016. gadā abu komandu savstarpējā spēle pulcēja pilnas tribīnes – 10 500.

Jāatzīmē, ka laukumam ir mākslīgais segums, bet uz šī laukuma pārbaudes spēles mēdz aizvadīt arī Somijas nacionālā izlase.