Andris Riherts: "Tik viegli noticēt, ka viss ir beidzies..."

Ievietots 02.09.23.

Kārtējo spēli aizvadījusi FK Metta komanda.

1 - 1
FK Liepāja

Sestdien, 2. septembrī, kārtējo spēli Optibet Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta komanda, LNK Sporta parkā uzņemot FK Liepāja.

Pirmā puslaika sākumā Lūkass Vapne panāca vadību mājiniekiem, turklāt FK Metta varēja pārsvaru arī palielināt.

Otrajā puslaikā arī parādījās pāris iespējas, FK Liepāja spēles noslēdzošajā daļā palika mazākumā, tomēr izrāva neizšķirtu (1:1).

Gribējās pirms došanās izlašu pārtraukumā pozitīvākas emocijas. Beigās 1:1, pārdzīvojām, ka varējām kaut ko vairāk, bet teikšu godīgi, FK Liepāja beigās uzspieda, kamēr bijām mentāli destabilizēti, un varējām arī zaudēt. Varbūt 1:1 būs labs rezultāts sezonas izskaņā. Bet! Mums bija vairāk momentu, pārsvars cilvēku ziņā uz laukuma. Pirmajā puslaikā FK Liepāja vispār bez momentiem, otrajā puslaikā tikai parādījās beigās, kad iesita izlīdzinājuma vārtus. Vesela ķēde ar kļūdām, kas, protams, šajā spēlē dod 1:1. Ar Liepāju piecās spēlēs 4 neizšķirti, viens zaudējums + zaudējums pēcspēles sitienos. Pēc meistarības un, vērtējot savstarpējās spēles, līdzīgas komandas - maratonā FK Liepāja ir lielākas iespējas. Var nomainīt komandu pirmssezonā, sezonas laikā. Ir pavisam cita filozofija, kas balstīta tikai uz rezultātu, kas saprotams, vērtējot pēc ieguldītajiem līdzekļiem. Punkts noderēs, BFC Daugavpils vajag divus šāvienus, lai tiktu mums garām, bet FK Tukums 2000/Telms pietiek ar vienu. Trenēsimies, atpūtīsimies, novēlu veiksmi Latvijas izlasēm, Keršys Lietuvas U-21 izlasē un Zurab Gruzijas U-21 izlasē. Paldies līdzjutējiem, kuri, kā vienmēr, bija TOP. Kas notika beigās? No pilnīgas kontroles uz bezkontroli. Apskaužama situācija - uzvara mums bija ļoti sen bijusi, tāpēc tik viegli noticēt, ka viss ir beidzies.. Nezinu. Saprotu, ja būtu spēlētājiem 5 spēles Virslīgā un spēlē jauniešos. Bet šeit ir pa 100 un vairāk spēlēm Virslīgā, tas nav piedodams, īpaši no līderiem - viņiem ir jāsapurina, nevis jāatslābst. Nedrīkst izpūsties kā matracis. Lielai daļai ap simts spēlēm, kodols, kuram ir pietiekami daudz spēļu. Te jau laikam jāsaka, ka bijām tādā stāvoklī - ja jau esam 11 pret 10, tad jau pavisam būs vienkārši. Mēs nenovērtējam vienu lietu - cik grūti mums nāca tas, lai pretinieks kļūdītos.Andris RihertsFK Metta galvenais treneris