Andris Riherts: "Ar saviem audzēkņiem varam praktiski nodrošināt divas komandas Virslīgā."

Ievietots 26.11.23.

Noslēdzošo spēli šogad aizvadījusi FK Metta komanda.

1 - 2

Sestdien, 25. novembrī, otro pārspēli par vietu 2024. gada Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta komanda, Hanzas vidusskolas laukumā viesojoties pie Skanstes SK.

Pirmajā puslaikā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem – 19. minūtē Skanstes SK izvirzījās vadībā, bet puslaika izskaņā Puzirevskis panāca izlīdzinājumu.

Otrajā puslaikā izšķirošie notikumi norisinājās pašās beigās, kad kompensācijas laikā Keršys izrāva uzvaru FK Metta komandai (2:1)!

Sezona ir noslēgusies. Sākām trenēties decembrī, praktiski decembrī arī beidzām sezonu. Oficiālās spēles bija 39, bet ar neoficiālajām kopā sanāca visas 60 labākajiem spēlētājiem. Tas ir labs spēļu skaits, jo ir spēlētājiem, kuriem šī spēļu prakse ir nepieciešama, lai uzlabotu savu meistarību. Pieskaitām klāt arī šīs pārspēles - paldies Skanstes SK par lielu motivāciju. Spēlētāji izbaudīja šīs spēles, iedevām arī visiem, kuri veseli piedalīties un aizvadīt visas 90 minūtes. Protams, paldies Latvijas futbola virslīgai par ļoti kvalitatīvu solu uz priekšu organizatoriskajos jautājumos, atpazīstamībā. Maksims Krivuņecs, Ainārs Dakša, Kārlis Dārznieks, valde, klubi un visi pārējie, kurus nenosaucu. Malači, lielisks darbs paveikts, un kvalitāte ir acīmredzama. Gribētos, lai latiņa tiek noturēta, un tiek iets uz priekšu. Protams, šādos apstākļos, kādos spēlējām šodien, kā arī martā, tur ir nepieciešama diskusija, kā šīs spēles varētu aizvadīt kvalitatīvāk. Tāda ir realitāte, ceru, ka to saprotam un ka nākotnē attīstīsim infrastruktūru. Paldies spēlētājiem par garo sezonu, paldies atbalstītājiem par atbalstu visas sezonas garumā, arī šodien stadionā. Tiem, kuriem liekas, ka viss bija izšķirts - motivētākas komandas par Skanstes SK nekad nav bijis un šaubos, vai būs. Motivētāka pretinieka, kurš tik ļoti gribētu mūs apspēlēt, nekad nevienā reizē nav bijis. Šodienas pārspēle tam ir lielisks pierādījums, ka pēc 1:6 viņi gribēja uzvarēt un līdz pēdējai sekundei tā arī varēja notikt. Tie, kuri gudri stāsta, ka tas ir Latvijas futbola cirks - tā ir Latvijas futbola realitāte. FK Metta un Skanstes SK šodien spēlēja pārspēlēs, un 10 gadu laikā no šīm un iepriekšējām pārspēļu komandām vismaz 50% veidos Latvijas nacionālo izlasi. Kāds būs izlases līmenis, to grūti prognozēt. Šobrīd ir tā, ka ar saviem audzēkņiem varam praktiski nodrošināt divas komandas Virslīgā bez kaut kādiem fantastiskiem naudas maisiem vai politiskām aizmugurēm. Ir finansiālie klubi un ir politiskie klubi. Mūsu klubā ir tīrs darbs katru dienu. Paldies visiem, kas ikdienā to dara, un, manuprāt, vismaz Latvijas līmenī mēs varam strādāt pietiekami kvalitatīvi. Starptautiskajā līmenī, ja gribam, tad ir jādara krietni vairāk ne tikai mums, bet visiem kopā. Nākamais gads būs vēlēšanu gads LFF, ceru, ka būs 100% nomaiņa, ieskaitot arī cilvēkus, kuri pieņemti darbā vakar. Pie sevis domājot, kad bija Gorkšs un Stajanovičs, tad tā vienkārši bija mūsu futbola realitāte, no kuras pat kaut kur nobijāmies, ka lielas izmaiņas. Tās bija vitāli nepieciešamas. 4 gadus esam nokavējuši. Kāds teiks: Rihert, tu visvairāk kliedzi. Jā, iespējams, man jāatzīst sava kļūda. Par personībām tas ir cits jautājums, bet mēs esam atgriezušies tajā pašā punktā, kur bija Stojanovičs, praktiski neesam spēruši soļus uz priekšu. Ceru, ka nomainīsies visa valde, prezidents un darbinieki. Bez nomaiņas nekas nemainīsies. Ja kāds uztraucas, ka tad futbols pazudīs - tas nekur nepazudīs. Sistēma ir izveidota. Paldies visiem - vīriešu sezona ir noslēgusies, sieviešu izlasei vēl ir divas spēles priekšā, kur novēlu veiksmi!Andris RihertsFK Metta galvenais treneris