Amēlija Lipšāne: "Man patīk uzņemties atbildību un būt līderei!"

Miks Vilkaplāters
Ievietots 13.02.23.

Piedāvājam nelielu interviju ar METTA Gada futbolisti Amēliju Lipšāni.

Kopš 2022. gada sezonas Gada futbolistes apbalvojumu saņem arī FS Metta gada futboliste. Gada futbolistes balvai izvirza spēlētāju: līderi, kas iedvesmo, ved pretī panākumiem, rādot piemēru ar savām darba un cilvēciskajām spējām gan komandas biedrēm, gan jaunajām futbolistēm.

Kā pirmā šo godu un atzinību par 2022. gada FS Metta Gada futbolisti izpelnījusies mūsu kluba audzēkne Amēlija Lipšāne, kura METTA sistēmā trenējas jau kopš bērnības, bet pēc sieviešu Meistarkomandas izveides pārstāv FS Metta sieviešu komandu jau kopš 13 gadu vecuma.

17 gadus vecā futboliste aizvadītajā sezonā bija komandas kapteine, kā arī kopā Sieviešu futbola līgā un Latvijas kausa izcīņā guva 8 vārtus. 2022. gadā pārstāvēja arī Latvijas WU-19 izlasi.

Kādas sajūtas izpelnoties METTA Gada futbolistes atzinību? 

Sajūtas bija lieliskas! Bijām treniņā, kad stāvējām vidū un Ģirts sāka uzrunu, nedaudz pat trīcēja kājas. Sajutu, ka ir liela iespējamība, ka saņemšu šādu atzinību, bet emocijas vēl spēcīgākas padara tas, ka esmu pirmā un varu ierakstīt jaunu vēstures lappusi. Jutu, ka bija laba sezona un daudz kas izdevās. Reti tā varēju atskatīties un teikt, ka sezona bija laba, ir sasniegti izvirzītie mērķi. Vienmēr var labāk, bet šoreiz lieliskas sajūtas bija iesist kausa finālā, ko nevar vienmēr piedzīvot.

Esi pirmā spēlētāja, kuras vārds ir ierakstīts: ko Tev nozīmē šāds gods?

Sajūta ir lieliska arī tāpēc, ka esmu jaunāka, starp nominantēm bija arī vecākas spēlētājas, kurām varbūt reizēm esi ēnā – viņas ir izturīgākas, fiziski spēcīgākas. Tā ir motivācija pašai un arī pārējām. Ir patīkami, ka savā komandā varu būt kaut kur augšgalā!

Cik svarīgi, Tavuprāt, bija sākt šo tradīciju arī sieviešu Meistarkomandai?

Uzskatu, ka tas ir ļoti svarīgi, un mani priecē, ka šāda tradīcija ir iesākta. Iepriekš Gada noslēguma pasākumos bija gada jaunatnes futbolistes balvas, piemēram, U-12 vai U-14 grupā, kur bija iespējams paspīdēt. Mūsu Meistarkomandai šādas iespējas vēl nebija, bet ar laiku sieviešu futbols ir ieguvis pietiekamu popularitāti un cilvēku interesi, tāpēc arī šāda atzinība ir iedibināta mūsu klubā.

Šāda atzinība nozīmē arī piemēru akadēmijas futbolistēm, kuras seko līdzi. Kuras ir tās labās īpašības, kuras nepieciešamas, lai saņemtu šādu atzinību?

Atbildība. Vienmēr un visur, ne tikai futbola laukumā. Atbildībai klāt nāk disciplīna – būt vienmēr laikā, izdarīt nepieciešamo, novērtēt pretinieku. Būt uz katru treniņu, spēli un nekad nepievilt savu komandu. Arī man patīk uzņemties atbildību un būt līderei. Šogad tas palīdzēja arī augt kā spēlētājai.

Kas, Tavuprāt, bija galvenais iemesls, kas ļāva izpelnīties šādu atzinību?

Noteikti daudz izšķīra arī kausa fināls, kura, šķiet, bija individuāli labākā sezonas spēle. Līdz pēdējai minūtei, ar krampjiem kājās, bet izturēju. Parādīju citiem, ka varu, ka tas nav tikai čempionāta spēlēs, bet arī izšķirošajos brīžos – būt kapteinim, paciest stresu un uzņemties atbildību.