Sieviešu futbola līgas čempionāta apskats

Miks Vilkaplāters
Ievietots 13.12.21.

Sieviešu futbola līgas sezonu noslēgusi FS Metta sieviešu komanda.

Šogad FS Metta komanda startēja Sieviešu futbola līgā sešu komandu konkurencē, čempionātam pievienojoties trīs jaunpienācējām.

Sacensības tika aizvadītas trīs apļos, kā arī čempionāts veiksmīgi tika izspēlēts līdz beigām, aprēķinam neizmantojot koeficienta palīdzību.

FS Metta cīnījās pret Rīgas FS, Liepājas FS, SK Super Nova/RTU, FK Olaine un FK Auda komandām.

Mettietēm svarīgus punktus zaudēja sezonas otrajā pusē, bet kopumā svinēja 7 uzvaras, reizi spēlēja neizšķirti, kā arī piedzīvoja 7 zaudējumus.  Vārtu attiecība – 26:21.

Tas deva 4. vietu turnīra tabulā – no 3. vietas mettietes atpalika par 2 punktiem, bet no sudraba godalgām par 5 punktiem.

Tikmēr Latvijas kausa izcīņā FS Metta futbolistes apstājās 1/4 finālā, 11 metru soda sitienu sērijā piekāpjoties SK Super Nova/RTU.

Starp Sieviešu futbola līgas rezultatīvākajām futbolistēm atradās Nelle Treimane, ar 9 vārtiem kļūstot par 4. rezultatīvāko čempionāta spēlētāju. Tikmēr 4 vārti Amēlijai Lipšānei, bet vēl 3 pievienoja Katrīna Daņilova.

Jāatzīmē, ka uz Latvijas nacionālo sieviešu izlasi šosezon tika izsauktas Laura Siņutkina, Kristīne Evelīna Lodziņa, Arta Luīze Lubiņa un Alīna Šilova. Vēl vairākas futbolistes pārstāvēja Latvijas U-17 un U-19 izlases.

Četras FS Metta meiteņu akadēmijas audzēknes piedzīvoja debiju SFL, bet pēc spēles laika komandas Top 5 minūtes sakrāja:

  • Alīna Šilova – 1350 minūtes;
  • Elīza Elizabete Rungule – 1250 minūtes;
  • Uma Upīte – 1218 minūtes;
  • Kristīne Evelīna Lodziņa – 1108 minūtes;
  • Katrīna Daņilova – 1069 minūtes.

Novēlam spēlētājām sekmīgu turpmāko attīstību un veiksmi nākamajā sezonā!