Jānis Beks: "Noteikti jābūt līderim savā komandā, sniegumam arī jābūt atzinības vērtam."

Miks Vilkaplāters
Ievietots 13.02.23.

Piedāvājam nelielu interviju ar METTA Gada futbolistu Jāni Beku.

METTA Gada futbolists ir spēcīga kluba tradīcija, un atzinību izpelnījušies jau 17 spēlētāji: Jānis Kauss, Vladimirs Cīmanis, Ivars Gailis, Marsels Vapne, Juris Skābardis, Rūdolfs Puķītis, Mārtiņš Milašēvičs, Gatis Kalniņš, Edgars Vardanjans, Eduards Emsis, Roberts Uldriķis, Dāvis Indrāns, Dāvis Ošs, Kgotso Masangane, Raimonds Krollis, Lūkass Vapne un Jānis Beks.

Katras sezonas izskaņā Gada futbolista balvai izvirza spēlētāju, spēcīgu personību, kuram ir vērts līdzināties, tādējādi uzliekot arī lielu atbildību šī goda nēsātājam.

Kā jau minējām iepriekš, par 2022. gada Gada futbolistu līdzjutēju tika atzīts vārtsargs Jānis Beks, kurš aizvadītajā sezonā bija uzticama vērtība un balsts komandas vārtos.

Aizvadītajā sezonā vārtsargs sakrāja trešo lielāko spēles laiku FK Metta komandā (2966 minūtes), tāpat tika uzaicināts uz Latvijas U-21 izlasi, kur aizvadīja piecas spēles, trijās no tām paliekot arī sausā.

Kādas sajūtas izpelnoties METTA Gada futbolists atzinību? Ko Tev nozīmē šāds gods?

Bija neliels pārsteigums, bet, protams, tas ir ļoti patīkami. Liels gods – tikt atzītam par METTA gada futbolistu, domāju, ka tas ir katra METTA spēlētāja individuālais mērķis. Vai gaidīju, ka tā var notikt? Jā, bet starp nominatiem bija arī Oskars, Artjoms, Jānis un Bruno, kuriem individuāli arī šīs bija labas sezonas.

Vai iepriekš esi domājis, ka vēlies arī savu vārdu ierakstīt uz simboliskā šķīvja blakus pārējiem?

Protams, kad biju maziņš, skatījos uz tādiem spēlētājiem kā Marsels Vapne kā uz piemēru, ka būt par METTA gada futbolistu ir sasniegums un augsts mērķis. Tāpēc jūtos gandarīts, ka izdevies šādu atzinību saņemt arī pašam.

No spēlētājiem, kuri ir uz šķīvja, vai ir kādas atmiņas, kopīga vēsture? 

Pirmais, kurš nāk prātā, ir Dāvis Ošs. Vārtsargs, sāku kopā ar viņu trenēties, ļoti kvalitatīvs spēlētājs savā pozīcijā un bija mans elks un piemērs. Nedaudz trenējos pie Vladimira Cīmaņa un Ivara Gaiļa, par Raimondu un Lūkasu nav nepieciešams plaši komentēt, ar Kgotso [aut. – Masangane] spēlēju kopā, bet Mārtiņš Milašēvičs, Marsels Vapne, Gatis Kalniņš un citi – tie bija futbolisti, kurus vēroju no tribīnēm.

Šāda atzinība nozīmē arī piemēru akadēmijas futbolistiem, kuri seko līdzi. Kuras ir tās labās īpašības, kuras nepieciešamas, lai saņemtu šādu atzinību?

Noteikti jābūt līderim savā komandā, sniegumam arī jābūt atzinības vērtam. Tomēr tas ir līdzjutēju balsojums, kurā tiek vērtēts arī sniegums, līdera dotības un parādītais laukumā. Ne tikai komandas biedriem, bet arī visiem, kuri seko līdzi. Dot rezultātu caur savu sniegumu.

Kas, Tavuprāt, bija galvenais iemesls, kas ļāva izpelnīties šādu atzinību?

Domāju, ka sezonas beigas, svarīgākās spēles, kad izdevās parādīt labu sniegumu, noturēt komandu uz nulles spēles laikā, kā arī palikt Virslīgā, kas nav mazsvarīgi.