Meistarkomanda izcīna drošu uzvaru pret Valmiera Glass ViA un iekļūst Latvijas Kausa 1/4 finālā

Ievietots 08.07.17.

Latvijas Kausa izcīņas 1/8 fināla spēli aizvadījusi FK Metta/Latvijas Universitāte komanda.

Valmiera Glass ViA
0 - 3
FK Metta/Latvijas Universitāte

Šodien Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā, 2017.gada Latvijas Kausa izcīņas 1/8 fināla spēli aizvadījusi FK Metta/LU komanda, tiekoties ar vietējo Valmiera Glass ViA komandu, kas ikdienā spēlē komanda.lv 1.līgas čempionātā.

Spēli aktīvāk iesāka mettieši, un jau 3.minūtē ar neatvairāmu sitienu no soda laukuma robežām izcēlās Adamu Abdullahi – ātri vārti un 1:0! Diemžēl 10.minūtē nepatīkamu savainojumu cieta Kabelo Seriba, un viņa vietā laukumā devās Dāvis Sandis Strods. Arī pēc gūtajiem vārtiem FK Metta/Latvijas Universitāte komanda kontrolēja spēli un saglabāja iniciatīvu, turklāt vairākās epizodēs pēc kārtas turēja spriedzē mājinieku aizsardzību, vārtus gan negūstot.

Tomēr 28.minūtē likumsakarīgi rezultāta starpība tika dubultota, kad precīzs bija Eduards Emsis, panākot 2:0 viesu labā. Četras minūtes vēlāk Miyazaki izdarīja labu sitienu no 16 metriem, taču valmieriešu vārtsargs ar pūlēm sitienu atvairīja. Līdz puslaika beigām spēle nedaudz izlīdzinājās un nomierinājās, pāris pusmomenti bija arī Valmiera Glass ViA komandai, taču mettieši diezgan droši kontrolēja spēli, puslaiku noslēdzot ar 2 vārtu vadību.

Arī otro puslaiku aktīvāk iesāka viesi, vairāk kontrolējot bumbu un veidojot pozicionālus uzbrukumus. Puslaika pirmajā pusē komandas izveidoja pāris pusmomentus, taču bīstamu epizožu nebija. 60.minūtē nedaudz aktivizējās Valmiera Glass ViA futbolisti, izdarot vairākus sitienus Dāvja Oša sargāto vārtu virzienā, taču bez gūtiem vārtiem. 68.minūtē vārtus gūt izdevās Ņikitam Ivanovam, taču tiesnesis aizmugures stāvokļa dēļ tos nefiksēja. Divas minūtes vēlāk bīstama epizode jau pie otriem vārtiem – valmierieši norībināja mettiešu vārtu pārliktni.

Spēles izskaņā, neskatoties uz valmieriešu centieniem, joprojām FK Metta/LU futbolisti droši kontrolēja spēli. Vairākās epizodēs komandas nospēlēja diezgan asi, taču iztika bez būtiskiem savainojumiem. Jau kompensācijas laikā divas lieliskas iespējas bija Indrānam – ja pēc Ivanova piespēles viņš pārsita pāri vārtiem, tad minūti vēlāk Dāvis teicami apveda pretspēlētāju un raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī, pieliekot punktu spēlei – 3:0 mettiešu labā! Ar šo uzvaru Meistarkomanda iekļuvusi Latvijas Kausa izcīņas 1/4 finālā!

Man ir liels prieks, ka spēlētāji ļoti nopietni uztvēra šo spēli un pirmās 30 minūtes aizvadījām ļoti labā līmenī. Pateicoties tam, arī kopumā uzvarējām spēli, jo otrais puslaiks vairāk jau bija formalitāte. Skaidrs, ka pretinieks sasparojās un līdz pēdējām minūtēm cīnījas par uzvaru šajā spēlē. Valmieriešiem tā ir raksturīga iezīme, un to mēs zinājām, tāpēc neatlikām visus jautājumus uz spēles beigām. Jāizceļ, ka stadionā bija laba atmosfēra, ko veidoja mūsu jaunie puiši ar faniem, kā arī Valmieras komandas atbalstītāji!Andris RihertsFK Metta/LU galvenais treneris