Latvijas U-21 izlase ar 6 mettiešiem aizvadījusi treniņnometni un cikla spēles pret Ukrainu un Angliju

Miks Vilkaplāters
Ievietots 06.09.17.

Treniņnometni Jelgavā un 2019.gada Eiropas Čempionāta kvalifikācijas spēles pret Ukrainu un Angliju aizvadījusi Latvijas U-21 izlase.

Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā treniņnometni aizvadījusi Latvijas U-21 izlase, gatavojoties 1. un 5.septembra Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēlēm ar Ukrainas un Anglijas vienaudžiem.

Uz izlases treniņnometni tika izsaukti arī seši FK Metta/Latvijas Universitāte spēlētāji: aizsargi Krists Kristers Gulbis, Rendijs Šibass un Dāvis Sandis Strods, kā arī pussargi Eduards Emsis un Vladislavs Fjodorovs, kā arī uzbrucējs Ņikita Ivanovs.

1.septembrī cīņā pret Ukrainu U-21 izlase aizvadīja otro EČ kvalifikācijas cikla spēli, kurā pamatsastāvā devās Vladislavs Fjodorovs un Eduards Emsis, komandām cīnoties neizšķirti – 1:1. Pāris dienas vēlāk Latvijas futbolisti cīnījās ar Anglijas U-21 futbolistiem, atzīstot spēcīgo ar Premjerlīgas pieredzi angļu spēlētāju pārākumu ar 0:3. Šajā spēlē laukumā devās arī 3 mettieši – Eduards Emsis un Vladislavs Fjodorovs spēli uzsāka pamatsastāvā, bet Ņikita Ivanovs iznāca uz maiņu.

Spēlē pret Angliju galvenais uzdevums bija pirmās 20-30 minūtes aizvadīt uz 200%, lai neielaistu vārtus un varētu cīnīties par pozitīvu rezultātu, bet diemžēl tas neizdevās. Mēs atdevām visus spēkus laukumā, bet diemžēl individuālā meistarība izšķīra spēles rezultātu. Mēs zinājām, ka angļiem ir spēlētāji, kuri aizvadījuši spēles Premjerlīgā, arī Championship (Anglijas pēc spēka otrā līga), zinājām arī, ak viņi ir pieraduši pie šāda futbola atmosfēras un daudzajiem skatītājiem, tie tomēr ir citi ātrumi. Varbūt mums vajadzēja būt mierīgākiem, nosvērtākiem un nesasteigt spēli. Anglijas futbolisti laikam bija vairāk pārliecināti, un tas deva rezultātu. Pats centos nebaidīties pieturēt bumbu, kas arī izdevās, bija, protams, arī kļūdas piespēlēs, kad nedaudz sasteidzu vai sanāca neprecizitāte, taču galvenais bija spēlēt futbolu un necelt paniku, būt mierīgam laukumā. Es domāju, ka nevajag nokārt galvu - mēs redzējām, ka mēs varam spēlēt kombinacionālu futbolu, varam spēlēt ar tādām komandām. Jāgatavojas kā uz katru spēli, arī pret Ukrainu redzējām, ka varam spēlēt uz pozitīvu rezultātu.Eduards EmsisFK Metta/LU un Latvijas U-21 izlases pussargs

Latvijas U-21 izlases sākumsastāvs spēlē pret Ukrainas U-21 futbolistiem (Foto: LFF)

Latvijas U-21 izlases sākumsastāvs spēlē pret Anglijas vienaudžiem (Foto: LFF)