Intervija ar FK Metta/LU galveno treneri Andri Rihertu pirms gaidāmās spēles ar FK Ventspils

Miks Vilkaplāters
Ievietots 13.05.17.

Sestdien jau astoto spēli 2017.gada SynotTip Virslīgas čempionātā aizvadīs FK Metta/Latvijas Universitāte komanda.

Sestdien mūsu Meistarkomanda aizvadīs jau savu astoto spēli Virslīgas jaunajā sezonā, otrā apļa ievadā Hanzas vidusskolas laukumā tiekoties Kurzemes pārstāvi FK Ventspils.

Pirms gaidāmās spēles aprunājāmies ar FK Metta/Latvijas Universitāte galveno treneri Andri Rihertu par čempionāta pirmo spēļu apli, sniegumu tajā un gaidāmo spēli ar FK Ventspils.

Pirmsspēles intervija ar Andri Rihertu:

SynotTip Virslīgā pirmais spēļu aplis ir aizvadīts, kā varam vērtēt šo posmu?

Ja vērtējam kopumā, tad esmu apmierināts ar komandas sniegumu laukumā, pašatdevi un rezultativitāti, taču neapmierina divas lietas – punktu skaits un pārāk daudz ielaistie vārti, kas laikam arī liedza sakrāt vairāk punktu nekā mums ir šobrīd. Daudz sitam iekšā, bet izskatās, ka mums ir jāsit vēl vairāk, lai uzvarētu spēles. Priecē, ka principā katrā spēlē mēs cīnāmies līdzvērtīgi ar jebkuru pretinieku, dažās spēlēs pat mums bija pārsvars, kaut vai puslaika līmenī. Jaunai komandai nav raksturīga stabilitāte, bet tas ir tas, ko tomēr gribam panākt.

Kā jau minējāt, varējām izcīnīt vairāk punktus turnīra tabulā – vai tas nozīmē, ka komandai ir lielāks potenciāls un ka tas tikai sapurinās komandu turpmākajās cīņās?

Runājot par potenciālu, mums ir gados jauna komanda, kurai ir liela priekšrocība, jo jaunie spēlētāji sezonas laikā progresē. Tas ir mūsu individuālais uzdevums – progresēt individuāli un līdz ar to arī kā komandai mums būs lielākas iespējas uzlabot arī kopējo sniegumu.

Statistiski komanda spēlējusi rezultatīvi, taču arī ielaisto vārtu ir daudz vai varam teikt, ka tās ir atklātā futbola sekas, ka nebaidāmies spēlēt futbolu?

Šobrīd mums ir izvēlēts stils, kas ļauj spēlētājiem atvērties un parādīt savas labākās īpašības, arī vārtsargam tādā spēlē ir iespēja parādīt sevi no labākās puses. Neteiktu, ka tādās spēlēs, kā, piemēram, pret FK Jelgava vai FK Liepāja/Mogo bija atklāts futbols. Būtībā viņi vienkārši guva neloģiskus vārtus. Tas laikam notika tādēļ, ka daudz koncentrējamies uzbrukumam un zaudējam koncentrēšanos tajās pozīcijās, kurās to nedrīkst – vārtsargs un aizsargi. Pretiniekam laikam tā pieredze šajās spēlēs nākusi par labu – FK Jelgava un FK Liepāja/Mogo ir divas pieredzējušākās komandas, kurās vidējais vecums ir tuvu 30, un tās sagaidīja to, ko gribēja – nepazaudēja fokusu spēles laikā.

Jau sestdien aizvadīsim nākamo spēli pret FK Ventspils futbolistiem. Kāds ir Jūsu komentārs, gatavojoties gaidāmajai spēlei?

Pirmkārt, sākas otrais spēļu aplis un atkal spēlējam mājās, turklāt spēlējam rezultatīvi. Bet diemžēl pirmajā aplī punktus vairāk savācām izbraukumā nekā mājas spēlēs, un tas mūs, protams, neapmierina. Tas nav korekti pret mūsu līdzjutējiem un atbalstītajiem, un mēs gribam, lai mājas spēles mums ir īpašas – īpašākas kā izbraukuma cīņas. Skaidrs, ka katra spēle ir atšķirīga, bet nekad negribas zaudēt mājās. Par pretinieku runājot, FK Ventspils ir viena no līderēm, tāpat tā ir tikusi Latvijas Kausa finālā, komanda spēlē stabili un ir stabils sastāvs ar labu rotāciju. Labs pretinieks pirmajai otrā apļa spēlei, un tas mums ir labs izaicinājums.

Pret ventspilniekiem spēlējam Hanzas vidusskolas laukumā, cik liela priekšrocība mums ir spēlējot mājās?

Pirmkārt, jāpiebilst, ka tā kā mums bija vesela plejāde ar svētkiem, tās dienas ir samainījušās un sestdien ir darbadiena, turklāt spēle ir piecos. Tomēr gribētos, lai par mums atceras, un ka svarīgs ir līdzjutēju atbalsts. Patīkami ir spēlēt, kad ir daudz skatītāju un atbalstītāju – un nerimstoši dziedošie fani ir tie, kas mums 90 minūtes liek kārtīgi strādāt uz laukuma, un ir liels prieks par to, ka tāds atbalsts mums ir. Fani ir būtiska sastāvdaļa, un bez viņiem principā mums ir grūti sasniegt pozitīvu rezultātu katrā spēlē.