Intervija ar Dāvi Ošu pirms gaidāmās spēles ar FK Liepāja/Mogo

Miks Vilkaplāters
Ievietots 14.07.17.

Svētdien savu 14.kārtas spēli SynotTip Virslīgā aizvadīs FK Metta/Latvijas Universitāte komanda. 

Svētdien, 16.jūlijā, FK Metta/LU komanda ar spēli Liepājā atgriezīsies Virslīgas čempionātā, aizvadot savu 14.kārtas spēli pret vietējo FK Liepāja/Mogo.

Pirms gaidāmās spēles aprunājāmies ar FK Metta/LU vārtsargu Dāvi Ošu, kurš šosezon kopumā Meistarkomandas rindās aizvadījis 10 spēles, visas sākot pamatsastāvā.

Pirmsspēles intervija ar Dāvi Ošu:

Pagājušajā nedēļā izcīnījām uzvaru Latvijas Kausa 1/8 fināla spēlē, kā vērtē mūsu sniegumu spēlē pret Valmiera Glass ViA?

Uzskatu, ka pēc ilgākas pauzes čempionātā šajā spēlē nospēlējām labi, guvām arī pietiekami daudz vārtu, kas bija svarīgi pārliecībai, jo ilgu laiku nebija bijušas oficiālās spēles, lai gan pret dublieru komandu aizvadījām labu sparingu, tomēr oficiālā spēlē ir cita likme un nozīme. Šo spēli iesākām labi, ātri guvām vārtus, kā arī droši un stabili turpinājām, kas deva arī rezultātu.

Svētdien pēc mēneša ilgas pauzes atgriežamies Virslīgas čempionātā, kāds ir tavs viedoklis par oficiālo spēļu trūkumu vasaras posmā?

Lai gan Latvijā tas ir ierasts pēdējos gados, manuprāt, tas nav gluži pareizi, jo siltajā vasaras laikā, kad varam aizvadīt spēles uz dabīgajiem segumiem, mums ir liela pauze, un oficiālas spēles aizvada tikai komandas, kas ir Eirokausos, kamēr pārējās meklē draudzības spēles, kā, piemēram, mēs pret FK Metta-2, ko gan var saukt par labu sparingu, labu pārbaudi, jo jaunie futbolisti gribēja sevi pierādīt. Tomēr oficiālās spēles šobrīd vasarā, kad jau ir jūlija vidus, pietrūkst.

Šoreiz pretī stājas FK Liepāja/Mogo komanda, kam jāpievērš uzmanība šajā spēlē?

Protams, jāpievērš uzmanība viņu uzbrukuma līnijai, kas ir jaudīga, spēcīga, ātra un kustīga. Bet mēs arī apzināmies viņu grafiku šobrīd, viņi spēlē Eirokausos, un no mūsu puses skatoties, mēs būsim fiziski gatavāki, varēsim visu spēli aizvadīt labā un augstā tempā, un tas ir pats galvenais. Protams, vairāk jau jākoncentrējas uz savu spēli, un tad jau visu redzēsim laukumā. Nevar arī zināt, kāds būs liepājnieku sastāvs.

Pats jau minēji, ka pēdējās divās nedēļās liepājniekiem bijušas daudz spēles, aktīvs grafiks, vai tas kādā mērā ietekmēs gaidāmo spēli?

Protams, kaut kādā mērā jau ietekmēs, kaut vai, kā jau iepriekš teicu, sastāva ziņā – diezvai viņiem spēlēs visi tie paši, kas spēlēja ceturtdien Eiropas Līgas kvalifikācijas otrajā kārtā. Ja viņiem mainīsies sastāvs, tad mums tas arī būs jāizmanto – mēs esam labi saspēlējušies un mums ir sabalansēts sastāvs. Viņi visdrīzāk būs nedaudz noguruši pēc Eirokausu spēles, tāpēc mums būs jātur šis augstais spēles temps, lai sasniegtu pozitīvu rezultātu!

Arī šonedēļ gatavojāties Upesciemā, kāds vispār ir noskaņojums komandā pirms gaidāmās spēles?

Komandā noskaņojums ir lielisks, beidzot arī esam aizvadījuši oficiālo spēli [Latvijas Kausa 1/8 finālu pret Valmiera Glass ViA – aut.], izcīnījām labu uzvaru gan rezultāta, gan snieguma ziņā, un, kas svarīgi, guvām trīs vārtus, kas vairos pārliecību turpmākajām spēlēm. Esam gatavi cīnīties par uzvaru, kas mums ir ļoti svarīga, lai ķertu klāt pārējās komandas, kas šobrīd atrodas virs mums turnīra tabulā!

Sezona ir gandrīz pusē, pats esi devies pamatsastāvā 10 spēlēs, kā individuāli vērtē savu sniegumu?

Protams, ka vienmēr sniegumu var uzlabot, un pats arī zinu, ka varu spēlēt labāk. Ir kļūdas, ir labas spēles – galvenais ir dabūt to stabilitāti, būt stabilam, drošam un pārliecinošam no spēles uz spēli.

Noslēgumā – ja nav noslēpums, kādi ir Tavi mērķi turpmākajai sezonai?

Protams, sasniegt minimālo mērķi Virslīgas čempionātā, kas ir iekļūt starp TOP 5 komandām, kā arī Latvijas Kausa izcīņā cīnīties līdz pašai pēdējai spēlei, lai izcīnītu trofeju, kura mūsu klubam ir ļoti nozīmīga. Individuāli – aizvadīt pēc iespējas vairāk sauso spēļu, kā arī parādīt labāko sniegumu, lai komanda varētu uzvarēt un lai punkti arvien raitāk krātos turnīra tabulā!

Foto: Jānis Līgats