FK Metta/LU ielaiž abu puslaiku beigās un piekāpjas FK Jelgava

Ievietots 17.06.17.

Savu divpadsmito spēli SynotTip Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta/Latvijas Universitāte komanda.

FK Jelgava
2 - 0
FK Metta/Latvijas Universitāte

Šodien Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, SynotTip Virslīgas 12.kārtas spēli aizvadījusi FK Metta/LU komanda, tiekoties ar vietējo FK Jelgava.

Spēle iesākās diezgan līdzīgā cīņā, tomēr neliela iniciatīva piederēja mājiniekiem, pateicoties vairākām standartsituācijām spēles pirmajās minūtēs. Arī turpinājumā bija redzams līdzīgs futbols, pirmajās 25 minūtēs vairāk kā pusmomentus komandām neizveidojot. Tomēr puslaika otrajā pusē iniciatīvu pārņēma FK Metta/LU komanda un spēle kļuva daudz interesantāka. 27.minūtē pirmais bīstamais moments izveidojās pie FK Jelgava vārtiem, kad pēc rikošeta bumba soda laukumā atleca pie Vladislava Fjodorova, taču viņš no lieliskas pozīcijas sita tieši virsū vārtsargam.

Četras minūtes vēlāk pēc nesaprašanās aizsardzībā bumba trāpīja pa mettiešu pārliktni, taču pēcāk briesmas kopīgām pūlēm tika novērstas. Uzreiz pēc tam ilgstošāks uzbrukums padevās viesiem – vairākas reizes bumba nonāca mājinieku soda laukumā, taču vārtus gūt neizdevās. 41.minūtē lielisku reidu izdarīja Dāvis Indrāns, taču viņa bīstamo sitienu noslāpēja pretinieku aizsargs. Diemžēl uzreiz nākamajā uzbrukumā Gļebs Kļuškins izšķīrās par tālsitienu, bumba aizskāra Ashrifie un nonāca mettiešu vārtos – ielaisti vārti uz ģērbtuvēm un 0:1..

Otrā puslaika sākumā pēc standartsituācijas bīstama epizode izveidojās pie FK Metta/LU vārtiem, taču Dāvis Ošs ar aizsargiem kopīgiem spēkiem briesmas novērsa. Puslaika turpinājumā laukumā bija redzama līdzīga cīņa, kurā komandām pietrūka aukstasinības uzbrukumā. 68.minūtē pēc Abbasa centrējuma uzreiz no gaisa sita Gatis Kalniņš, taču viņa raidīto sitienu skāra pretinieks. Pēc sekojošā stūra sitiena bumba nonāca pašā vārtu priekšā, taču vārtus gūt neizdevās.

Puslaika noslēdzošajā daļā lieliska izdevība pēc standartsituācijas bija Ashrifie, taču viņa sitiens ar galvu no tuvas distances lidoja nedaudz garām vārtiem. Pāris minūtes vēlāk par sitienu no aptuveni 20 metriem izšķīrās Kabelo Seriba, taču bumba negribīgi lidoja nedaudz pāri vārtu devītniekam… Pēc viesu spiediena FK Jelgava aizskrēja ātrā pretuzbrukumā, bumba nonāca vārtu priekšā, un Kevins Kaubers rezultāta starpību dubultoja – 2:0. FK Metta/LU centās atgūt kaut vienus vārtus, taču laika bija pārāk maz un nācās piedzīvot zaudējumu ar 0:2. Jāpiebilst, ka šajā spēlē debiju piedzīvoja 15 gadus vecais Renārs Varslavāns.

Gribu izteikt pateicību spēlētājiem par ļoti saturīgo spēli. Principā droši varu teikt, ka kontrolējām bumbu un spēli laukumā, bet diemžēl ne rezultātu. Mēs bijām labi ar bumbu, droši spēlējām. Skaidrs, ka FK Jelgava vienmēr ir tas pretinieks, kas mūs māca, ka fiziskais spēks ir un tas ir jebkurā līmenī - jāsaprot, ka arī pret to pretsāpju līdzekļi ir jāatrod. Centāmies un it kā daudz momentus arī izveidojām, tomēr nosvērtība un, iespējams, pēdējā piespēle, pēdējais sitiens mums nedeva gala rezultātu. Tomēr esmu apmierināts ar to, kā spēlētāji izpildīja prasības - viņi to izdarīja, taču diemžēl pašu galveno, panākt rezultātu, nepanāca. Jābūt neatlaidīgiem, jāturpina savs ceļš, kopumā tas ir pareizs, vajag tikai to nostiprināt.Andris RihertsFK Metta/LU galvenais treneris