FK Metta/Latvijas Universitāte piekāpjas FK RFS futbolistiem

Ievietots 07.08.17.

Savu sešpadsmito spēli Virslīgas čempionātā aizvadījusi FK Metta/Latvijas Universitāte komanda.

FK RFS
1 - 0
FK Metta/Latvijas Universitāte

Šodien Arkādijas stadionā SynotTip Virslīgas 17.kārtas spēli aizvadījusi FK Metta/LU komanda, tiekoties ar citu Rīgas vienību FK RFS.

Spēli aktīvāk iesāka mettieši jau pirmajā uzbrukumā tiekot mājinieku soda laukumā, taču Indrāna piespēle gar vārtiem tika bloķēta. Jau no pirmajām minūtēm laukumā bija redzama bezkompromisa cīņa par katru laukuma centimetru, taču nedaudz vairāk bumbu kontrolēja FK RFS futbolisti, un izrādījās veiksmīgāki, kad pēc centrējuma Eduards Višņakovs ar galvu panāca 1:0.

Pēc gūtajiem vārtiem nedaudz pārsvars bija mājiniekiem, un reizi komandu nācās glābt arī Dāvim Ošam, taču turpinājumā jau iniciatīvu pārņēma FK Metta/LU futbolisti, vairāk kontrolējot bumbu. Vairākkārt arī izdevās nonākt FK RFS soda laukumā, taču uzbrukuma noslēgumā trūka precizitātes un aukstasinības. 35.minūtē laba iespēja gan bija mājiniekiem, taču Savaļnieka tālsitiens trāpīja pa vārtu pārliktni. Puslaika noslēgumā pie otriem vārtiem teicamā sitiena pozīcijā bija Usman Abbas, taču viņa sitiens tika bloķēts.

Otro puslaiku komandas iesāka ļoti aktīvi un laukumā bija redzams atklāts futbols. 55.minūtē izcils moments bija Indrānam, taču viņam neizdevās realizēt izgājienu vienatnē pret vārtsargu. Divas minūtes vēlāk ļoti rupji nospēlēja Eduards Višņakovs un saņēma noraidījumu.

Pēc noraidījuma mettieši dominēja laukumā, un jau drīz izdarīja divus sitienus pa mājinieku vārtiem, taču bumba vārtos nenonāca. Arī turpinājumā viesi pārliecinoši kontrolēja bumbu, tomēr bīstamākā epizode izveidojās 85.minūtē, kad pēc stūra sitiena neticami bumba nenonāca vārtu tīklā pēc Abdullahi sitiena. Izskaņā mettieši gāja uz pilnu banku, uz pēdējo standartsituāciju pieslēdzās arī Dāvis Ošs, taču izraut neizšķirtu neizdevās.

Spēlētāji centās, visi centāmies, bet rezultāts diemžēl ir 0:1 . Izlīdzinot spēli, otrajā puslaikā bija labi momenti, viens bija labs pie vienādiem sastāviem un otrs principā bija pēc standartsituācijas. Runājot par zaudētajiem vārtiem, tad principā paši viņus atvedām. Pretinieks spēlēja savā stilā - garā piespēle flangā, apvešana, spēks, pieredze. Skaidrs, ka kaut kur neizturējām un ļāvām viņiem to plašumu iegūt kaut kādā momentā pirmajā puslaikā. Otrajā puslaikā skaidrs, ka noraidījums viesa kaut kādas korekcijas - mums ir jāiemācās tādās spēles, ka mēs varam kontrolēt un arī izšķirt. Pietrūka pieredzes un vīrišķīgu lēmumu spēles beigās, jo es domāju, ka mums bija visas iespējas šajā spēlē kā minimums izraut neizšķirtu, bet nu tomēr pieredze arī savas 20 minūtes novilka - laiku un emocijas. Tajā jautājumā mums ir daudz ko mācīties, jākļūst nobriedušākiem un pārliecinošākiem, un tā vīrišķība rodas tieši šādās spēlēs, ko arī novēlu spēlētājiem un arī mūsu klubam.Andris RihertsFK Metta/LU galvenais treneris