Fakti un statistika: FK Metta pret Spartaks Jūrmala (9. kārta)

Reinis Alksnājs
Ievietots 14.05.21.

Pagājušās nedēļas izskaņā FK Metta pieveica Spartaks Jūrmala (2:0) un svinēja sezonas pirmo uzvaru. Šonedēļ komanda ņem pārtraukumu, bet trešdien – 19. maijā – uzņems BFC Daugavpils.

Pret Spartaks Jūrmala abus vārtus iesita METTAs bombardieris Yunusa Muritala. METTAs Virslīgas vēsturē Muritala nu ir:

• rezultatīvākais nigērietis
  • dalīti trešais rezultatīvākais leģionārs
  • starp desmit rezultatīvākajiem spēlētājiem

Muritala tika izvirzīts marta-aprīļa labākā spēlētāja balvai – faniem iespēja balsot ŠEIT un ŠEIT.

Cits Āfrikas futbolists Musah Baba svētdien piedzīvoja savu FK Metta debiju. Viņš kļuva par 25. leģionāru kluba vēsturē un otro no Ganas. Pirmais bija Abraham Ashrifie, kurš zaļi-baltajās krāsās aizvadīja 54 spēles 2016. un 2017. gadā.

FK Metta aizsargi Normunds Uldriķis un Emīls Birka vēl arvien nav izlaiduši nevienu minūti šajā sezonā un godam pelna dzelzs vīru statusu. Jāpiemin, ka svētdien Birka izcēlās ar rezultatīvo piespēli pirmajā vārtu guvumā.

Savukārt otrajā vārtu guvumā no stūra sitiena precīzi centrēja Lūkass Vapne. 17 gadus vecais pussargs var lepoties ar jau septiņiem rezultativitātes punktiem Virslīgā – 2+5.

Savu 90. spēli Virslīgā un 97. kopumā aizvadīja Rihards Ozoliņš. Tādējādi viņš ir jau pavisam tuvu, lai kļūtu par pirmo METTAs akadēmijas audzēkni ar 100. spēlēm Meistarkomandā.

Satistika (9. kārta):

• Bez īpašiem pārsteigumiem – pēc Instat datiem par labāko mettieti 9. kārtā tika atzīts Muritala. Viņš palika piektajā vietā visā Virslīgā.
  • Baba savā debijā palīdzēja FK Metta tikt pie sezonas pirmās sausās spēles. Viņš bija otrs labākais Virslīgā uzvarētajās divcīņās aizsardzībā – 14/16, dalīja trešo vietu brīvo bumbu paņemšanā – 14, kā arī bija dalīti sestais labākais pārtvertajās piespēlēs – 9. Tāpat Baba nekļūdījās izklupienos – 2/2, kā arī nodemonstrēja labu piespēles kvalitāti – 29/35.
  • Ārkārtīgi spēcīgu sniegumu aizsardzībā parādīja arī Normunds Uldriķis. Viņš bija perfekts izklupienos – 4/4, bet tikai pa vienai reizei kļūdījās piespēlēs – 23/24, un divcīņās – 10/11. Tāpat kā Baba, Normunds pārtvēra 9 pretinieku piespēles. Jāpiemin, ka tikpat bija arī Kristeram Čudaram.
  • Daudzpusīgu sniegumu savās 64 minūtēs parādīja Vapne. Jaunais uzbrūkošais pussargs bija precīzs 17/22 piespēlēs, uzvarēja 7/11 divcīņas, bija veiksmīgs 2/3 driblos, kā arī 2/3 reizēs atbruņoja pretinieku ar izklupienu.

Statistika (1-9. kārta):

• Ar 7 vārtiem Muritala ir Virslīgas otrais rezultatīvākais spēlētājs. Viņš ir iesitis piecās no pirmajām deviņām spēlēm. Muritala ir arī dalīti otrs labākais uzvarētajās divcīņās uzbrukumā – 64/191.
  • Šosezon Virslīgā Birka ir labākais centrējumos – 14/40. Jāizceļ, ka viņš var lepoties arī ar otro labāko precizitāti starp visiem, kuri ir centrējuši vismaz 20 reizes.
  • Vapne ierindojas dalītā ceturtajā vietā šosezon Virslīgā pēc rezultativitātes punktiem – 2 vārti un 3 rezultatīvās piespēles.
  • Jegors Novikovs ir dalīti otrs labākais Virslīgā veiksmīgajos izklupienos – 25/48. Savukārt pārtvertajās piespēlēs divi mettieši atrodas Virslīgas labāko trīniekā – Uldriķis ar 85 ir labākais, bet Iļja Korotkovs ar 81 ir trešais.