Emīls Birka par savu debiju Meistarkomandas rindās

Miks Vilkaplāters
Ievietots 02.02.17.

Pēc četrām FK Metta/Latvijas Universitāte sastāvā aizvadītajām spēlēm aprunājāmies ar malējo aizsargu Emīlu Birku.

Ziemas kausa izcīņā Meistarkomandas rindās laukumā devušies vairāki spēlētāji, kas iepriekš pārstāvējuši mūsu jauniešu un dublieru komandas. Arī 16 gadus vecais Emīls Birka pirmās komandas sastāvā debitēja tieši šajā turnīrā, dodoties uz maiņu spēlē pret FK Ventspils. Latvijas U-18 jaunatnes izlases kandidāts FK Metta/LU sastāvā laukumā devās arī nākamajās trijās spēlēs, kopumā par sevi atstājot visai labu iespaidu.

Pagājušajā sezonā Emīls lielākoties spēlēja Latvijas Jaunatnes čempionāta U-18 vecuma Elites grupā un Virslīgas Dublieru čempionātā, kā arī pavisam nedaudz piedalījās LJČ Elites grupas U-16 turnīrā. Malējais aizsargs arī aizvadīja vairākas spēles Latvijas U-17 izlases rindās, kā arī tika iekļauts izlases sastāvā uz Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, taču savainojuma dēļ tajā diemžēl piedalīties nevarēja un izlaida pagājušās sezonas nogali.

Emīls Birka par pielāgošanos pieaugušo futbolam un debiju pirmās komandas sastāvā:

Emīl, Tu devies laukumā pirmajās četrās Meistarkomandas pārbaudes spēlēs, pastāsti, lūdzu, savus iespaidus par šīm spēlēm.

Šajās spēlēs negāja viegli, jo līmenis ir daudz augstāks nekā jauniešu čempionātos – viss notiek daudz ātrāk un pretspēlētāji ir daudz meistarīgāki. Uz laukuma nācās spēlēt gudrāk, ātrāk domāt līdzi un laicīgāk pieņemt lēmumus.

Ņemot vērā, ka spēle pret FK Ventspils bija Tava debija pirmās komandas sastāvā, kādas sajūtas bija pirms šīs spēles, vai nebija neliels uztraukums?

Protams, neliels uztraukums bija un, manuprāt, tam tā arī bija jābūt pirmajā spēlē, tas ir tikai normāli.

Šajā spēlē arī nācās cīnīties pret Latvijas pieaugušo izlases kandidātu Ģirtu Karlsonu, vai tas Tevi ietekmēja vai to neņēmi vērā un centies spēlēt savu spēli?

Nekoncentrējos uz nevienu no spēlētājiem individuāli, bet spēlēju savu spēli.

Pagājušajā sezonā veiksmīgi debitēji un spēlēji dublieru čempionātā, arī komandai izdevās izcīnīt otro vietu. Vai pāreja no jauniešu futbola uz dublieru čempionātu ir palīdzējusi attīstīties kā futbolistam?

Es domāju, ka pavisam noteikti šī pāreja ir palīdzējusi manai attīstībai, jo tas bija sākums pieaugušo futbolā, un jau tur sastapos ar pirmajām grūtībām, kuras nemaz nebija tik viegli pieveikt. Tas man palīdzēja augt gan kā cilvēkam, gan kā futbolistam.

2016.gada noslēgumu izlaidi neliela savainojuma dēļ. Kā ir šobrīd, vai viss ir kārtībā?

Šobrīd jau viss ir kārtībā, jo trauma ir sadziedēta un atlabšanas posms iet uz beigām. Nu jau esmu gatavs spēlēt un strādāt uz visiem 100 procentiem!

Noslēgumā – ja nav noslēpums, kādi ir Tavi mērķi 2017.gada sezonai?

Viens no mērķiem ir nostabilizēties Meistarkomandas sastāvā un nospēlēt sezonu veiksmīgi, kā arī iekļūt sava vecuma Latvijas jaunatnes izlasē!